تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۶ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ

   183 بازدید

مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: 6 هزار و 993 نفر عضو اصلی در شورای اسلامی شهر و روستای این استان فعالیت می کنند که از این تعداد 6 هزار و 756 نفر در شوراهای روستاها و 237 نفر در شوراهای شهری فعالیت دارند.

جوان پرس : مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: 6 هزار و 993 نفر عضو اصلی در شورای اسلامی شهر و روستای این استان فعالیت می کنند که از این تعداد 6 هزار و 756 نفر در شوراهای روستاها و 237 نفر در شوراهای شهری فعالیت دارند.

سیف الله مطلبی در کارگاه آموزشی یک روزه شوراهای اسلامی آذربایجان غربی در ارومیه افزود: 43 شهر این استان دارای شورای شهر و شهرداری بوده و 2 هزار و 10 روستا نیز که انتخابات شورا در آنها برگزار شده، دارای شورای روستا و دهیار است.

به گفته وی همه افرادی که به شورای اسلامی شهر یا روستا وارد می‌شوند، در حوزه مدیریت شهری تخصص ندارند و فضای آموزش و انتقال تجربه به اعضای جدید باید فراهم شود.

وی ادامه داد: اعضا شوراهای اسلامی شهر و روستا برای حل مسائل رفاهی و مشکلات معیشتی مردم به یادگیری قوانین و اختیارات شوراها نیاز دارند.

وی ادامه داد: شوراهای شهر باید در انتخاب شهردار به مسئله کارآمدی، توانایی، تجربه و سطح دانش توجه کرده و سپس نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.

مدیرکل امور استان های شورای عالی استان های کشور با دعوت از اعضای شوراهای اسلامی برای تعامل بیشتر با حاکمیت، گفت: تعامل بین حاکمیت و شوراهای اسلامی در کاهش مشکلات مردم موثر است.

علی احمدی روز افزود: هدف امام راحل از تشکیل شوراهای اسلامی شهر و روستا، خدمت به مردم و تسهیل امورات زندگی مردم در جامعه بوده است و این مهم تنها در سایه تعامل با حاکمیت میسر می شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه 80 درصد مشکلات اعضای شوراهای اسلامی کشور در شوراهای حل اختلاف نیز ناشی از نداشتن تفاهم و تعامل این اعضا با یکدیگر است، ادامه داد: تفاهم بین اعضای شورا بسیار حائز اهمیت است و این اعضا باید به عنوان منتخبان مردم به سوگند و گفته های خود وفادار باشند.

به گزارش ایرنا این کارگاه آموزش یک روزه با حضور حدود 300 نفر از اعضای شوراهای آذربایجان غربی در سالن اجتماعات اداره کل توزیع برق این استان برگزار شد و مسائل و مشکلات شوراها و قوانین این نهاد در این همایش مورد بررسی قرار گرفت.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107415
دیدگاه خود را به ما بگویید.