تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۲۰ ب.ظ

   238 بازدید

عاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی : در حال حاضر 70 سالن ورزشی در استان به استناد ماده 27 و 88 قانون واگذاری و ساخت اماکن ورزشی به شرکت ها و بخش خصوصی واگذار و توسط این بخش مدیریت می شود.

جوان پرس : معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر ۷۰ سالن ورزشی در استان به استناد ماده ۲۷ و ۸۸ قانون واگذاری و ساخت اماکن ورزشی به شرکت ها و بخش خصوصی واگذار و توسط این بخش مدیریت می شود.

ناصر خدادادی افزود: این اماکن با هدف نظارت دقیق بر نگهداری، تعمیر و تجهیز سالن های ورزشی و ارائه خدمات بهتر به ورزشکاران در سطح استان واگذار شده است.
وی با اشاره به اینکه استخر نشاط میاندوآب با هدف اتمام، تجهیز و پایان عملیات ساخت به مدت چهار سال به بخش خصوصی واگذار شده است، بیان کرد: برای واگذاری ۲ استخر سلماس و نقده نیز در حال برنامه ریزی و تهیه دفترچه اقتصادی در قالب ماده ۲۷ قانون واگذاری اماکن ورزشی هستیم.
وی ادامه داد: مجموعه ورزشی بانوان ارومیه، استخر درستی و سالن ورزشی شمس خوی، سالن میلاد سردشت و استخر پیرانشهر نیز در آستانه واگذاری به صورت ماده ۲۷ است.
وی افزود: هم اکنون از ۳۹۳ سالن و مکان ورزشی در شهرهای مختلف استان، ۷۰ مجموعه با قرارداد یکساله به شرکت ها یا اشخاص حقیقی واگذار شده که از این تعداد ۱۱ مکان ورزشی در شهر ارومیه قرار دارد.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: براساس دستورالعمل جدید ارسالی از سوی وزارت ورزش و جوانان، مدیران استانی می توانند بر اساس صورت جلسه کمیسیون ماده ۸۸ اماکن را بین یک تا سه سال به بخش خصوصی واگذار کنند.
به گزارش ایرنا ؛ آذربایجان‌غربی رتبه بیست و ششم سرانه فضای ورزشی کشور را در اختیار دارد.
سرانه ورزشی در سالن‌های سرپوشیده ۱۵ سانتی متر و در سالن‌های روباز ۴۲ سانتی متر است که در مجموع به ۵۷ سانتی‌متر می رسد.
از ۳۹۳ مکان ورزشی متعلق به اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی، ۱۲۶ مکان ورزشی در روستاها و ۲۶۷ مکان ورزشی در مناطق شهری واقع است.
در مجموع ۶۴۱ مکان ورزشی و ۵۹۶ باشگاه خصوصی در سطح استان آذربایجان غربی وجود دارد که مردم در آنها به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازند.
تعداد سالن‌های ورزشی در ارومیه ۸۲، اشنویه ۱۴، بوکان ۱۹ ، پلدشت ۱۱، پیرانشهر ۱۷، تکاب ۱۷ ، چالدران هفت، چایپاره ۱۶ ، خوی ۳۹، سردشت ۱۳ ، سلماس ۲۵ ، شاهین‌دژ ۱۶ ،شوط ۱۰، ماکو ۱۶ ، مهاباد ۲۵ ، میاندوآب ۳۸ و نقده ۲۸ است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114517
دیدگاه خود را به ما بگویید.