تاریخ انتشار :پنجشنبه 14 فوریه 13.::. ساعت : 12:20 ب.ظ

   198 بازدید

8769

“مجید جلالی” در سفری که به ارومیه به منظور بررسی چگونگی وضعیت فوتبال در آذربایجان غربی داشت در محل باشگاه شهرداری ارومیه گفت: آذربایجان غربی حداقل 4 فاکتور از 7 فاکتورهای اعلامی فیفا برای پرورش استعدادهای فوتبالی را داراست.

دبير کل کانون مربيان فوتبال ايران افزود : علی رغم وجود پتانسل های فراوان رشته فوتبال در آذربایجان غربی، فوتبال این استان نیمه جان است.

 وی داشتن آب و هوای مناسب، بلا بودن اقبال عمومی از فوتبال،امکانات فیزیکی نسبی و داشتن قدرت و ظرفیت ژنتیکی را از پتانسیل های آذربایجان غربی در راستای توسعه این ورزش نام برد.

جلالی در ادامه با پیشنهاد اینکه آذربایجان غربی باید یک تیم لیگ 2 را بگیرد،اضافه کرد: پایگاه های استعداد یابی در سطح مربی و بازیکن باید در سطح شهرستان ها و روستاها نیز فعال شود به طوری که به طور متوسط 150 مربی از کل استان انتخاب و تحت آموزش قرار بگیرد.

وی با اعلام آمادگی برای کمک های فنی فرهنگستان فوتبال ایران به توسعه فوتبال آذربایجان غربی، ادامه داد: من طرح هایی برای توسعه فوتبال در این استان دارم و آذربایجان غربی را به فرهنگستان فوتبال ایران وصل خواهم کرد.

جلالی تصریح کرد: بازخوردی که از فوتبال آذربایجان غربی مشاهده می شود، نشانگر نیمه جان بودن فوتبال در این استان است در حالی که پتانسیل های بالایی در جوانان این منطقه وجود دارد.

دبير کل کانون مربيان فوتبال ايران با اشاره به اینکه ورزش فوتبال برای توسعه و جا باز کردن در یک منطقه نیاز به حمایت فردی خاص ندارد، اذعان کرد: سازماندهی و برنامه ریزی منسجم و هدف دار حرف نخست را در این امر می زند و حتی با بودجه های حداقلی می توان فوتبال در یک منطقه توسعه و بسط داد.

وی تاکید کرد: اگر آذربایجان غربی منتظر شود تا فدراسیون برای فوتبال این استان قدم بردارد تا 30 سال دیگر نیز کاری انجام نشده و درجا خواهد زد.

جلالی با اشاره به اینکه در استان خوزستان با حداقل بودجه تیم تشکیل شد، تشریح کرد: در حال حاضر  خوزستان به يکی از قطب های فوتبال کشور تبدیل شده است.

دبير کل کانون مربيان فوتبال ايران همچنین با بیان اینکه در طول سال 10 تا 12 تیم از سراسر کشور برای اردو به کشور ترکیه می روند،خاطر نشان کرد: آذربایجان غربی با داشتن آب و هوای معتدل در فصل تابستان بهترین مکان برای گذراندن اردو برای تیم های فوتبال کشور است و مسولین این استان باید امکانات فیزیکی مناسب را راه اندازی کنند تا تیم های فوتبالی کشور و حتی تیم های کشورهای عربی به جای ترکیه،اردوهای خود را در این استان برگزار کنند.

“صمد اشرفی“ قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه نیز در این جلسه اظهار کرد: درست است که والیبال رشته اول آذربایجان غربی است ولی نباید از استعداد و علاقه جوانان استان به رشته فوتبال نیز غافل ماند.

“صمد اشرفی” ادامه داد: متاسفانه فدراسیون فوتبال تا کنون هیچ گونه حمایتی از فوتبال آذربایجان غربی نداشته است.

وی با اشاره به اینکه نباید فدراسیون فوتبال در این امر بین استان ها تبعیضی قائل شود، اضافه کرد: به طور مثل تیم پاس به استان همدان داده شد، در حالی که آذربایجان غربی با داشتن شهدای بسیاری در طول سال های گذشته و حتی اخیر بیشتر مستحق گرفتن امتیاز تیم پاس بود.

  قائم مقام باشگاه شهرداری ارومیه خواستار همکاری فرهنگستان فوتبال ایران و فدراسیون در راستای توسعه فوتبال در این استان شد.

منبع : ايسنا آذربايجان غربي

Print Friendly
کدخبر : 13281
دیدگاه خود را به ما بگویید.