تاریخ انتشار :سه شنبه 31 جولای 12.::. ساعت : 3:35 ق.ظ

   266 بازدید

به گزارش خبرنگار قاصدنیوز، چهار شنبه، ۲۱ تیر ۱۳۸۵، مصادف با ۱۶ جمادی الثانی ۱۴۲۷ و مقارن با ۱۲ جولای ۲۰۰۶ میلادی، ساعت ۹ بامداد.
رزمندگان حزب الله لبنان سیم خاردارهای حایل بین لبنان و مناطق اشغالی لبنان را بریده و وارد منطقه “شبعا” شده و با گشتی های “تیپ ۵ پیاده” اسراییل درگیر می شوند.
در این در گیری که منجر به انفجار خودروی نظامی از نوع “هامر” شده، ۴ نفر از سربازان ارتش اسراییل کشته و دو نفر دیگر نیز به دست رزمندگان حزب الله، اسیر می شوند.

دو سرباز اسیر شده اسراییلی به نام های ” الداد رگو” و “ایهود گلدواسر” که هر دو اصلیتی اروپایی دارند
یک ساعت پس از تمام شدن “عملیات وعده صادق“، سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله لبنان با برگزاری یک نشست خبری، جزئیات عملیات و اهداف آن را اعلام می کند.

سید حسن در این نشست می گوید: “اگر همه دنیا جمع شوند تا این دو اسیر را از ما پس بگیرند، نخواهند توانست. تنها راه بازگشت این دو اسیر به سرزمین های اشغالی فلسطین، مذاکره غیر مستقیم و تبادل اسرا لبنانی با آن هاست”
عکس زیر تیتر یک روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت با عنوان “جنگ” در روز ۱۲ جولای ۲۰۰۵ (روز اجرای عملیات وعده صادق) است که روی آن عکس ۸ سرباز اسراییلی که در این عملیات کشته شدند چاپ کرده است.

بخشی از این عملیات که برای اولین بار توسط شبکه تلویزیونی المیادین پخش شده را می توانید در زیر ببینید. در این فیلم، سمیر قنطار از سرشناس ترین زندانیان لبنانی که با جنازه دو سرباز اسیر شده مبادله شد و نیز نواف الموسوی نماینده حزب الله در پارلمان لبنان به بررسی جنک 33روزه و این عملیات می پردازند.
Print Friendly
کدخبر : 6774
دیدگاه خود را به ما بگویید.