تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ مهر ۹۶.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ

   237 بازدید

معاون مردم یاری و محرومیت زادیی قرارگاه حمزه سید الشهدا شمالغرب کشور از بهره برداری 2 هزار و ۷۰۰ طرح عمرانی در مناطق محروم کشور تا پایان سالجاری خبر داد.

جوان پرس : معاون مردم یاری و محرومیت زادیی قرارگاه حمزه سید الشهدا شمالغرب کشور از بهره برداری 2 هزار و ۷۰۰ طرح عمرانی در مناطق محروم کشور تا پایان سالجاری خبر داد.

سرهنگ علی خدابخش بعد از ظهر شنبه در جریان بازدید از طرح های عمرانی ومحرومیت زدایی سردشت اظهارداشت: این طرح ها با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال در دست اجرا هستند و تا پایان سال به بهره برداری می رسند.

وی با بیان اینکه تاکنون پنج هزار و ۵۰۰ طرح عمرانی با ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسیده است افزود: در راستای امنیت پایدار مردمی و مردم یاری و محرومیت زدایی قرارگاه حمزه السیدشهدا از محل اعتبارات نیروی زمینی تاکنون با مشارکت مردم در سه مرحله طرح ها عمرانی را در استان های کردستان و آذربایجان غربی اجرا کرده که مرحله اول به سالهای ۹۴ و ۹۵ مربوط می شود.

وی بازسازی و نوسازی مدارس، احداث خانه عالم، خانه محرومین و مستمندان، احداث مساجد، غسالخانه، سرویس بهداشتی، آسفالت وبهسازی جاده و پل سازی از عمده طرح های مردم یاری و محرومیت زدایی را از مهمترین طرح های عمرانی در مناطق محرومیت زدایی برشمرد..

معاون مردم یاری و محرومیت زادیی قرارگاه حمزه سید الشهدا شمالغرب کشور با بیان اینکه حدود ۳۵ درصد از جمعیت روستایی آذربایجان غربی و کردستان از برکت این طرح ها بهره می برند عنوان کرد: همچنین دو هزار روستا با جمعیت حدود ۶۰۰ هزار نفر از مزایای این طرحها بهره مند شدند.

خدابخش اقدامات مردم یاری و محرومیت زدایی توسط سپاه را جزو شاخص ترین فعالیت ها عنوان کرد و افزود: توجه به تقویت حوزه مزارع و احداث آبیاری تحت فشار کشاورزی از دیگر اقدامات مهم این قرارگاه است.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی سپاه سردشت نیز در این بازدید به طرح‌های اجرایی در این شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: امسال بیش از ۲۰ پروژه عمرانی در راستای مردم یاری و محرومیت زدایی در این شهرستان اجرا می شود.

سروان عبدالله آذرنیاد با بیان اینکه این طرح ها در ۲۰ روستای شردشت با جمعیت ۴۰۰ خانواری در دست اجراست اعلام کرد: ۸۰۰ بسته حمایتی، آموزشی، فرهنگی شامل سبد کالا، پوشاک، کیف و کفش، لوازم‌تحریر با اعتبار بالغ بر ۴۰۰ میلیون ریال در مدارس و مناطق محروم شهرستان نیز توزیع شده است.

وی احداث شش باب مسجد، دو باب خانه عالم، مرمت و بازسازی یک باب خانه محروم، احداث دو باب غسالخانه، سه پروژه سرویس بهداشتی و یک پل روستایی، بهسازی سه راه روستایی به مسافت ۱۴ کیلومتر، مرمت و بازسازی یک مدرسه و آب‌رسانی به یک روستا را با اعتبار پنج میلیاردریال از مهمترین این طرح ها عنوان کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108675
دیدگاه خود را به ما بگویید.