تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ بهمن ۹۰.::. ساعت : ۱۰:۵۸ ق.ظ

   525 بازدید

خبرگزاری جوان//در نشستی که با حضور خبرنگاران و در منزل شخصی قربانی استاندار اسبق استان صورت گرفت ، قربانی به ناگفته هایش در مورد پیشنهادات وزارت و کار در بیابان و غیره در این نشست اشاره کرد. مشروح این صحبتها به شرح ذیل است:

قربانی درابتدا به ماجرای استعفایش برای داوطلبی مجلس اشاره کرد و گفت : در این رابطه با کدخدایی و معاون رئیس جمهور و دیگر مسئولان امر صحبت و نامه نگاری کردم و در پاسخ استعلام بنده گفتند استعفا لازم نیست چون صندوق یک نهاد غیر دولتی است ومیتوانی در انتخابات شرکت کنید.

وی فضای سنگین بین سه قوا را در زمان تشکیل صندوق توسعه ملی تشریح کرد و گفت با حضور بنده در این سمت این کش و قوس ها خاتمه یافته و فعلا صندوق بدون حاشیه کار خود را ادامه می دهد.

قربانی گفت : تا کنون به خاطر مقام و مسئولیت جایی نرفتم و هرجا که بودم با هدف کار کردم و اکثرا هم موفق بودم.

این مقام مسئول همچنین به پیشنهاد  آقای احمدی نژاد به عنوان وزیر وزارت راه  در اواسط دوره استاندریش اشاره کرد و گفت به خاطر اتمام پل در استان ماندم و همچنین در دولت دهم نیز وزارت علوم را پیشنهاد دادند که بنده پس از برگشت از مکه با احترام نامه نوشتم از تخصص بنده در جای دیگری استفاده نمایید چون از من با صلاحیت تر کسانی هستند که در این سمت فعالیت کنند.

وی گفت : 14 الی 15 ماه بعد از استانداری در تهران فقط تدریس می کردم ولی با همه این حال برخی مغرضانه برخوردهای نامناسبی در استان از خود نشان دادند.

قربانی گفت بزرگترین پلها را در کشور من ساخته ام (اشاره به پل کارون و یک پل دیگر) و شهر جدید اهواز را من بنیان گذاری کرده ام.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی درباره عملکردش در استان نیز گفت نهضت سیمان سازی در استان به راه انداختیم و رتبه استان را از 19 به 10 از حیث صنعتی در کشور ارتقا دادیم.

وی در توصیه ای به اصحاب رسانه گفت‌: به جای مسائل حاشیه ای سیاسی اولویت خود را مسائل اقتصادی قرار دهید و به این موارد بیشتر توجه کنید و همچنین تاکید کرد فرمایشات رهبری را در اخرین نماز جمعه ایشان اجرایی کنیم.

قربانی افزود : به مسائل قومیتی دامن نزنید و در عوض آن مسائل بنیانی خانواده توجه کنید.

استاندار اسبق استان درباره پل و اتفاقات آن نیز گفت : هیچگاه در هیچ وزیری را برای تمنا و گدایی نزدم و دولت خود را با برنامه های استان هماهنگ می کرد نه ما با دولت ، وی افزود در مورد پل شهید کلانتری هم رهبر رئیس سازمان برنامه بودجه سابق گفت اگر پل از دو بانده به چهار بانده تبدیل شود استعفا می دهم که در آن زمان دکتر احمدی نژاد دستور داد که چهار بانده شود اما پس از مخالفت وزیر راه و رئیس برنامه بودجه دستورش را پس گرفت که دوباره با صحبتهایی اوضاع را تلطیف کردم.

قربانی درباره دولت نیز گفت : دولت حق مصوبه برای صندوق ندارد ولی می تواند پیشنهاد دهد .وی ادامه داد باید به دولت آفرین گفت چون تا قبل از این دولت کل پول نفت را خرج می کرد ولی الان 20 درصد آن را به صندوق می دهد و این هزینه هم یک کار بزرگی است که عین کاستن شیر مادر برای بچه است.

استاندار اسبق استان گفت برای جلوگیری ازبروز برخی مسائل شرط دیدار با نمایندگان را حضور بدون بخش خصوصی گذاشته ام که برخی اصلا از آمدن منصرف می شوند.

وی ادغام وزارت خانه ها را هم ناکارآمد توصیف کرد و گفت راه کوچک سازی تنها ادغام دو وزارتخانه نیست بلکه باید زیرساخت ها را برای ادغام آماده کنبم وگرنه دو اتاق وزیر را به یک اتاق وزیر تبدیل کنیم که این کوچک سازی نمی شود .

مدیرعامل صندوق توسعه ملی در پایان گفتگوی خود نیز گفت: اگر روسای سه قوه راضی نباشند از کاندیداتوری انصراف خواهم داد در غیر اینصورت هنوز معلوم نیست از ارومیه وارد صحنه شوم یا در تهران برای رقابت بمانم.

 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1309
۵ دیدگاه

 1. تناقض گویی های یک سایت در مورد تله کابین ارومیه
  عده ای خود را مهمترین و بزرگترین خبرگزاری استان می نامند ولی…

  http://uromnews.com/1390/11/19/%d8%aa%d9%86%d8%a7%d9%82%d8%b6-%da%af%d9%88%db%8c%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%db%8c%da%a9-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%aa%d9%84%d9%87-%da%a9%d8%a7%d8%a8%db%8c%d9%86/

 2. اکبر گفت:

  با سلام من امروز برای اولین بار از سایت شما بازدید نمودم .همان بکار بردن ایهام در کلمه (رهبر) باعث می شود که بازدید آخرم را نیز ازسایت شما انجام داده باشم.

 3. امین انقلاب گفت:

  سجاد خان این جملات تیتراز را عوض کن و یا حداقل به خاطر خدا برای تماشاچی جمع کردن از رهبر مایه نذار چون حداقل علامات انشایی را هم رعایت نکردی به جهنم که رییس سازمان برنامه بودجه استعفا داده یا نداده ولی به خاطر دو نفر تماشاچی مردم را نگران و اوضاع را ملتهب نکنید

 4. حاميان استاد گفت:

  بيوگرافي و شعار استاد حسين پناهي در:panahy.ir

 5. دانشجویان حامی استاد حسین پناهی گفت:

  چالشی ترین شعار انتخاباتی در طول چندین سال
  یاشیل اولکم سارالدی!؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.