تاریخ انتشار :سه شنبه 13 ژوئن 17.::. ساعت : 8:00 ب.ظ

   469 بازدید

كوباني
بر اساس آمار اعلام شده خبرگزاري ها ؛ از ابتداي شروع جنگ با داعش و از سال 2013 تا به امروز نيروهاي کُرد عراقي1710 شهيد،10011 زخمي،63 مفقود الاثر و کُردهاي سوري 5304 شهيد،10هزارزخمي و 100 مفقود الاثر تقديم کرداند.

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : با حمله ناجوانمردانه و تروريستي داعش به حرم مطهرحضرت امام ( ره ) و خانه ملت به عنوان پايه گذار انقلاب اسلامي و همچنين بالاترين مرجع نهاد دموكراسي مردم ايران به دو نكته مهم پي مي بريم كه داعش و غرب كه از ابتداي پيروزي انقلاب تابحال ادامه داشته هم اساس انقلاب را نشانه رفته اند و هم با حمله به خانه ملت با بطن نهاد مردمي كار دارند و در روي ديگر سكه پخش فيلم تروريست ها بعد از اقدام جنايتكارانه و آنهم به زبان كردي در صدد تشديد اختلافات قومي و مذهبي در كشور هستند.
اما خوشبختانه همه اين اقدامات نقش بر آب شد و اين همگرايي اجتماعي بعد از اين حمله در كشور وتقويت حس دوستي و احترام متقابل اقوام بيش از پيش افزون گشت.
هر چند عده اي افراد نابخرد متاسفانه آگاهانه كه در سمت و سوي دشمن بازي مي كنند و در آن سوی مرزها در جهت سوء استفاده از ميدان هستند و به برخي از اختلافات دامن مي زنند اما خوشبختانه در كليت نظام و مسوولين و بطن جامعه ایرانی در چند روز اخیر با یک اتحاد همگانی همه دسيسه ها خنثي شد و باعث تقويت بيشتر اقوام ايران زمين بخصوص نقش كردهاي ايران در پاسداری از مام میهن شد چرا هيچ كس رشادت ها و دلاوريهاي شيرزنان و مردمان كرد در صف مقدم مبارزه با داعش را فراموش نكرده است.
همه خوب مي دانند کردها جنگيدن با داعش را به‌زمين آموختند وبيشترين کشته‌ها دراين نبرد از کردها بوده است و از ابتداي پيدايي اين تكه جدا شده صهيونيستي در صف مقدم مبارزه با داعش بوده اند.
تاريخ هيچ وقت فراموش نمي كند كه کُردهاي سوريه از شنگال گرفته تا كوباني و اقليم كردستان عراق زن و مرد دوشادوش يک‌ديگر و با تمام توان در مقابل تروريسم مقاومت کردند و در اين مسير تلفات و آسيب‌هاي بسياري نيز متوجه‌شان شد.هنوز جانفشاني کُردهاي غيور درمرزهاي کوباني از خاطرمان نرفته است.

بر اساس آمار اعلام شده خبرگزاري ها ؛ از ابتداي شروع جنگ با داعش و از سال 2013 تا به امروز نيروهاي کُرد عراقي1710 شهيد،10011 زخمي،63 مفقود الاثر و کُردهاي سوري 5304 شهيد،10هزارزخمي و 100 مفقود الاثر تقديم کرداند.

تاريخ رشادت شيرزنان و شيرمردان و شيردختران كرد كوباني و شنگال را كه با دستان خالي كه به جنگ نابرابر صهيونيستي رفتند و رشادت و دلاوري شبه نظاميان سوري ، پيشمرگه هاي كرد عراق و تركيه را از ياد نخواهد برد.

تاريخ رشادت فرزندان ايران زمين به فرماندهي سردار سلیماني و همرزمانش را در جنگ موصل و دفاع از اقليم كردستان عراق در برابر داعش فراموش نخواهد كرد.

از سوي ديگر ميدان اما در عراق است، هنوز صداي زجه زنان و دختران کُرد ايزدي که اسير چنگال داعش شده اند، روح حقوق بشر و جامعه بشري را خش آلود و شرمگين مي کند، هنوز کردها و ايرانيان و ديگر بازيگران در اين منطقه دوشادوش هم عليه داعش مي جنگند تا آخرين سرزمين هاي باقيمانده را آزاد سازند.

بدون شک در صورتيکه مردان و زنان مبارز کرد در سوريه ، عراق و .. مانع از پيشروي مردان مسلح گروه داعش نمي شدند اين گروه افراطي تاکنون مناطق بيشتري را در اختيار مي گرفتند.
جريان تکفيري داعش به هيچ قوم و مذهب و مليتي تعلق ندارد وفصل مشترک جريان انحرافي داعش «جنايت و وحشيگري» است و امروزه همه اقوام و مذاهب و اديان در مقابل اين پديده شوم قرار گرفته است و کردها در صف اول مبارزه وبرخورد با اين جريان انحرافي و دست نشانده قرار دارند چرا كه کردها در عراق و سوريه نيز بيشترين شهدا را در مبارزه با داعش تقديم بشريت نموده‌اند.
طبيعي است در منطقه اي که خلافت خودخوانده ابوبکر بغدادي تمامي مرزهاي شمالي و شرقي اش توسط مناطق کردنشين احاطه شده بود، و در تلاش براي پيشروي بيشتر سرزميني اش با سد محکم و نفوذ ناپذيري بنام کُردها مواجه گرديد و نخستين و سخت ترين شکست ها را هم از آنان در سوريه و عراق متحمل شد، و اينک هم پايتختش در آستانه فروپاشي و آزادي توسط آنهاست، تلاش کند تا از آنان در هرکجا که هستند انتقام بگيرد.
از اين رو ضروري است که براي دفاع از سرزمين‌مان همچون گذشته وحدت ملي را حفظ کنيم و اجازه ندهيم تروريسم در داخل مرزهاي ايران عزيزمان بتواند به اهدافش جامه عمل بپوشاند.
هرچقدر انسجام ملي بيشتر باشد، تفکرات منفي نسبت به اقوام و اختلافات کاهش مي‌يابد. درواقع حفاظت از کشور و مقاومت در برابر تروريسم امروز بيش از هر زمان ديگري احساس مي‌شود. اهل تشيع و تسنن و همه اقوام ايراني بايد به دور از فرقه‌‌گرايي در راستاي حفظ وحدت ملي گام بردارند.
بحث اصلي که نبايد از آن غافل شويم اين است که تروريسم اجير شده رژيم‌صهيونيستي با هدف تفرقه‌افکني سعي در مشوش کردن ايران عزيزمان را دارد و از اين رو بر همگان ضروري است که به دور از در نظر گرفتن قوميت و مذهب به حفظ انسجام ملي بپردازند. درحقيقت نبايد مسير را طوري هموار کنيم که سياست تروريسم يعني «تفرقه بنداز و حکومت کن» در ايران موجب شکاف در ميان مردم شود. در چنين شرايطي بيداري و بصيرت مردم بيش از اين است که تروريسم تصور ‌کند مي‌تواند موفق به تفرقه‌افکني و از بين بردن انسجام ملي شود. مردم ايران با حفظ وحدت ملي اجازه نمي‌دهند که تروريسم به اهدافش در ايران دست يابند.

  خوشبختانه کشورمان با وجود اين‌که در مثلث ناامني منطقه قرار دارد و کشورهاي همسايه در ناامني به سر مي‌برند اما فارغ از اين مشکلات و با تلاش‌هاي نيروهاي امنيتي و دفاعي در آرامش به سر مي‌برد.وقتي تروريسم سعي دارد با تفرقه‌افکني ميان اقوام مختلف کشور به اختلافات قومي دامن بزند بايد هشيار باشيم و بدون در نظر گرفتن تفاوت‌هاي نژادي و قومي و قبيله‌اي همدل و يکصدا به حراست و حفاظت از ايران عزيزمان بپردازيم و دست تروريست را از کشور قطع کنيم.

Print Friendly
کدخبر : 105157
2 دیدگاه

  1. اورموی مسلمان says:

    ؟؟؟؟؟

  2. سلامت says:

    قوم کرد یکی از اصیل‌ترین قومیت‌های ایران است ودردفاع ازکشوروانقلاب شهدای زیادی تقدیم کرده ودرحفظ مرزهای غرب و شمال غرب کشور نقش بسزایی داشته و دارندوکم توجهی به معیشت مرزنشینان غیور کردخللی دراراده آنها در دفاع از مرزهای کشور ایجادنکرده است چوایران نباشد تن من مباد

دیدگاه خود را به ما بگویید.