تاریخ انتشار :پنج شنبه ۸ آبان ۹۳.::. ساعت : ۵:۰۰ ب.ظ

   148 بازدید

این فسیلها در تیرماه امسال کشف شدند که به علت انجام مطالعات مختلف ژنتیکی بر روی آنها توسط سازمان حفاظت محیط زیست تا کنون مطالبی در رابطه با آنها منتشر نشده بود.

جوان پرس : دو قطعه از فسیل یک فیل با قدمت یک میلیون سال پیش در چالدران کشف شد. به گزارش اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی حسن عباس نژاد مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت :مطالعات ژنتیکی انجام شده توسط سازمان حفاظت محیط زیست بر روی این فسیلها بیانگر این است که قطعات کشف شده متعلق به اندامهای ران فیل است.

فسیل فیلی با قدمت یک میلیون سال در چالدران کشف شد

 

وی اظهار کرد: یکی از این قطعات به طول 35 سانتیمتر و قطر 12 سانتیمتر و دیگری در ابعاد 35 سانتیمتر و ارتفاع 15 سانتیمتر است.

عباس نژاد ادامه داد: کشف این فسیل در چالدران نشانگر این است که این منطقه مکانی غنی در  تنوع زیستی می تواند باشد.

وی با اشاره به مکان کشف این فسیلها گفت: این مکان منطقه ای در مسیر چالداران به آواجیق در دره ای به طول یک کیلومتر واقع شده است.

عباس نژاد در باره نحوه پیداشدن این فسیلها گفت: این دره در مسیر سیل واقع شده و بر اثر گذشت زمان و در نتیجه فرسایش خاک فسیلهای زرد رنگ و اسفنجی از زیر خاک بیرون آمدند.

وی ادامه داد: امکان اینکه ابعاد این اکتشاف گسترده باشد بسیار است و از مردم محلی می خواهیم تا در راستای حفاظت از این منطقه تلاش کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی اضافه کرد: با تهیه تجهیزات مورد نیاز اکتشافات و مطالعات بعدی در باره وجود فسیلهای دیگری در این منطقه تداوم می یابد.

این فسیلها در تیرماه امسال کشف شدند که به علت انجام مطالعات مختلف ژنتیکی بر روی آنها توسط سازمان حفاظت محیط زیست تا کنون مطالبی در رابطه با آنها منتشر نشده بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 51693
دیدگاه خود را به ما بگویید.