تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۰ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۸:۱۳ ق.ظ

   109 بازدید

فرمانده سپاه شهداء گفت: زیربنای اقتدار و امنیت کشور همه بر حفظ این فرهنگ می باشد و ما در اثر همین فکر و فرهنگ توانستیم چالش ها و گردنه های سخت انقلاب را پشت سر بگذاریم.

جوان پرس : فرمانده سپاه شهداء آذربايجان غربي گفت: زیربنای اقتدار و امنیت کشور همه بر حفظ این فرهنگ می باشد و ما در اثر همین فکر و فرهنگ توانستیم چالش ها و گردنه های سخت انقلاب را پشت سر بگذاریم.

سردار سرتیپ دوم پاسدار عابدین خرم در جمع تعدادی از مربیان درس آمادگی دفاعی استان با تاکید بر نگاه جدید تحولی و راهبردی به درس آمادگی دفاعی در مدارس به اهمیت تدریس این کتاب اشاره کرد و گفت: یکی از وظایف اصلی در این تحول متوجه معلمان و همکاران فرهنگی کشور است تا انتقال دهنده پیام انقلاب به نسل های جدید و دانش آموزان کشور باشند.

وی حماسه ۸ سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت را از سرمایه های عظیم کشور عنوان کرد و افزود: در طول این چند سال انقلاب نیز قطع یقین آنچه به این انقلاب عظمت و شوکت داد عقبه فکری و فرهنگی آن بود و اگر این عقبه وجود نداشت از همان اوایل انقلاب از هم پاشیده می شد.

وی تصریح کرد: بنابراین زیربنای اقتدار و امنیت کشور همه بر حفظ این فرهنگ می باشد و ما در اثر همین فکر و فرهنگ توانستیم چالش ها و گردنه های سخت انقلاب را پشت سر بگذاریم.

سردار خرّم اظهار داشت: اما اینکه امروز می بینیم دانش آموزان ما نسبت به این وقایع و حماسه ها شناخت چندانی ندارند این اتفاق خوبی نیست، دانش آموزان ما باید بدانند که اگر ۸ سال دفاع مقدس صورت نمی گرفت و ما این فکر و فرهنگی که انقلاب اسلامی ارائه کرده بود به عرصه ظهور نمی گذاشتیم هویت، استقلال، فرهنگ و حیثیت تاریخی ملت لگدمال می شد.

وی گفت: بنابراین اگر می خواهیم کشورمان پیشرفته و توسعه یافته باشد باید تفکر انقلابی داشته باشیم و این تفکر انقلابی همان تفکر فکری و فرهنگی است که انقلاب را ایجاد کرد و امروز در بین ملت ها به شایستگی نام آن را می شنویم.

فرمانده سپاه شهداء آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: بطوریکه با تحقیق و تطبیقی که بر واقعیت هایی که اتفاق افتاده و حقایقی که در تاریخ این ملت وجود دارد می توانند دستاوردهای انقلاب را بیشتر در بین دانش آموزان تشریح و تببین کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107500
دیدگاه خود را به ما بگویید.