تاریخ انتشار :شنبه 15 سپتامبر 12.::. ساعت : 12:38 ب.ظ

   267 بازدید

payambar tohin1

به بهانه پخش فیلم موهن به ساحت حضرت رسول‌الله اعظم‌(ص) در آمريكا

پایگاه خبری تحلیلی جوان/ سپتامبر 1972: المپیک مونیخ در حال برگزاری بود. گروه فلسطینی «سپتامبر سیاه» با حمله به مکان استقرار ورزشکاران اسرائیلی آنها را به گروگان گرفتند و یکی از بزرگ‌ترین ضربات تاریخ پلید صهیونیست‌ها را به آنها وارد ساختند. فلسطینی‌ها در جریان آن حادثه ضربه‌ای به صهیونیست‌ها وارد ساختند که هیچگاه از اذهان محو نخواهد شد. حادثه‌ای که پس از آن فشارها بر گروه‌های مقاومت به شکل قابل توجهی تشدید شد اما اسرائیل یکی از بزرگ‌ترین شکست‌های تاریخ نامشروعش را پذیرفته بود.

سپتامبر 1992:


در حمله به کافه میکونوس در برلین تعدادی از سران کُرد اپوزیسیون کشته شدند؛ افرادی که سرشناس‌ترین آنها صادق شرفکندی، دبیر کل حزب دموکرات کردستان بود. در آن حادثه همایون اردلان و فلاح عبدلی از دیگر رهبران اپوزیسیون هم کشته شدند. زیاد طول نکشید که پیکان اتهام آلمان و اروپا به سمت ایران نشانه رود و آنها جمهوری اسلامی را بی‌سند و مدرک مقصر این حادثه قلمداد کنند. احکام‌ عجیب و غریب علیه مقامات بلندپایه جمهوری اسلامی صادر کردند و در اقدامی هماهنگ سفرای اروپایی از تهران فراخوانده شدند و روابط جمهوری اسلامی با کشورهای اروپایی به مدت 7‌ماه به حالت تعلیق درآمد اما پس از چند‌ماه سفرایی که با هماهنگی پروپاگاندای رسانه‌ای غرب تهران را ترک کرده بودند بی‌دعوتنامه و در نهایت خفت و سرافکندگی به کشور بازگشتند.سپتامبر 2001:

 

برج‌های دو قلو در نیویورک بر اثر چیزی که گفته می‌شد اصابت هواپیما به آنها بوده است، فرو ریختند و ایالات متحده دستاویزی ساخت تا سیاست‌های میلیتاریستی خود را وارد فاز جدیدی کند. حمله به عراق و لشکرکشی به افغانستان از همان‌جا کلید خورد. دیکتاتور عراق و دشمن قسم خورده ایران سقوط کرد و دولت شیعی نزدیک به جمهوری اسلامی بر سر کار آمد تا ایران و نه آمریکا، بزرگ‌ترین برنده این لشکرکشی باشد.سپتامبر 2012:

 

پخش فیلم موهن به رسول‌الله اعظم(ص) در آمریکا افکار عمومی صدها میلیون مسلمان را در سراسر دنیا جریحه‌دار کرد. در کشورهای مختلف مسلمان، از لیبی گرفته تا مصر و یمن و سوریه، مسلمانان خشمگین به سفارتخانه‌های آمریکا هجوم بردند و حتی در رخدادی بی‌سابقه، سفیر آمریکا در بنغازی لیبی به دست مسلمانان خشمگین کشته شد.


جالب آنکه این اعتراضات گسترده در کشورهایی رخ داد که میزبان بیداری اسلامی بودند و همزمان شدن این هتاکی با بیداری اسلامی جریحه‌دار شدن احساسات مسلمانان را دوچندان کرد. مردمی که در قالب بیداری اسلامی خواهان اجرای شریعت اسلامی در کشورشان بودند، اهانت به رسول اعظم‌(ص) را تاب نیاورند و یکی از بزرگ‌ترین تراژدی‌های تاریخ ایالات متحده را رقم زدند. واقعا چه شاهدی متقن‌تر از این خروش اسلامی‌ می‌توانست بیداری اسلامی را به رخ آنان که مدعی بهار عربی و بیداری به اصطلاح انسانی و نه اسلامی و…. هستند، بکشد؟ آیا واقعا با این رخداد تماما اسلامی، صحبت از بهار عربی و هرچه جز بیداری اسلامی، مضحک به نظر نمی‌رسد؟


نکته مهم آنکه هنوز خروش مردمی در افغانستان و پاکستان هم کلید نخورده است. به سبب تدابیر دولت‌هاي متبوعشان نظیر ایجاد محدودیت در اینترنت، این فیلم موهن هنوز در این 2 کشور پخش نشده است. بی‌تردید خروش مردم افغانستان و پاکستان که به نظر می‌رسد طی چند روز آینده اوج بگیرد، ضربه‌ای مهلک برای ایالات متحده خواهد بود. بدون شک منافع آمریکا بویژه در افغانستان هدف تهدیدهایی جدی قرار خواهد گرفت و ظرف چند روز آینده تلفات بسیاری از نیروهای ائتلاف گرفته خواهد شد.


به واقع به نظر می‌رسد این سناریوی هتاکانه آمریکایی – صهیونیستی موج بیداری اسلامی در منطقه را هدف گرفته است. در شرایطی که بیداری اسلامی هر روز وسعت بیشتری می‌گیرد، غرب و آمریکا هم در تلاشند اسلام‌ستیزی را در غرب ترویج کنند و حادثه 11 سپتامبر را به نماد اسلام‌ستیزی مبدل سازند. به همین دلیل هر ساله و همزمان با سالگرد به اصطلاح حادثه حمله به برج‌های دوقلو، شاهد اینگونه تحرکات هستیم. 2سال پيش هم در همین موعد زمانی و در آستانه 11 سپتامبر، تری جونز، کشیش دیوانه آمریکایی مراسم قرآن‌سوزی را برنامه‌ریزی کرده بود. در کل به نظر می‌رسد از آنجا که کمتر کسی سناریوی 11 سپتامبر آمریکا را باور کرده و غالب ملت‌ها آن را سناریویی ساخته مقامات و دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا می‌دانند، این کشور تلاش دارد همزمان با 11 سپتامبر بستری را مهیا سازد تا اسلام‌ستیزی را تشدید کرده و هم این رخداد را واقعی جلوه دهد و هم اسلام‌ستیزی را به عنوان یکی از مهم‌ترین اهدافش ترویج کند.


اما آمریکایی‌ها در این مورد خاص دچار یک اشتباه محاسباتی شده بودند. آمریکایی‌ها به هیچ وجه انتظار چنین واکنشی را از جانب مسلمانان نداشتند. انتفاضه‌ای که علیه نمایندگی‌های سیاسی آمریکا در جهان اسلام کلید خورده، بی‌سابقه بوده است. کشته شدن سفیر و دیگر اعضای سفارتخانه‌ ایالات متحده، کمتر از 2 ماه مانده به انتخابات آمریکا، چهره‌ای ضعیف و ناتوان از اوباما به نمایش گذاشته است. چهره‌ای که می‌تواند سبب شکست خوردن وی در انتخابات آتی شود. به واقع اگر 3 دهه پیش تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در تهران سبب شد جیمی کارتر نتواند برای دور دوم به کاخ سفید راه یابد، اکنون به نظر می‌رسد انتفاضه اسلامی علیه سفارتخانه‌های آمریکایی و کشته شدن نمایندگان سیاسی این کشور، شکست اوباما در انتخابات ریاست جمهوری را رقم بزند. به هر حال مسلمانان با به رخ کشیدن ضعف آمریکا، نشان دادند بر سر مقدسات خود هیچگونه تسامح و تساهلی به خرج نخواهند داد. هرچه هست، ایران و امت اسلامی از حادثه سپتامبر 2012 هم با قدرت عبور خواهند کرد که ما به سپتامبر پر از حادثه عادت داریم!

وطن امروز

Print Friendly
کدخبر : 7710
دیدگاه خود را به ما بگویید.