تاریخ انتشار :جمعه 5 اکتبر 12.::. ساعت : 11:33 ب.ظ

   446 بازدید

soleymani
 تنها کاری که در این زمینه صورت گرفته اضافه کردن پسوند تولید ملی به کمیسیون اصل 44 بوده است
پایگاه خبری تحلیلی جوان/ وزیر سابق دولت با تاکید بر اینکه «تولید ملی» داروی بیماری اقتصادی و نوسانات اخیر ارزی کشور است گفت: مجلس باید درباره کارهایی که در رابطه با تولید ملی انجام داده به مردم پاسخ دهد و توپ را در زمین قوای دیگر نیندازد.
محمد سلیمانی نماینده مردم تهران و وزیر سابق دولت در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، درباره نقش تولید ملی در کنترل نوسانات اخیر ارزی و اقتصادی اظهار داشت: با وجود گذشت چندین ماه از نام‌گذاری سال‌جاری با محوریت تولید ملی متاسفانه مجلس و کمیسیون‌ها در این زمینه هیچ کاری انجام نداده‌اند.
سلیمانی با بیان اینکه تنها کاری که در این زمینه صورت گرفته اضافه کردن پسوند تولید ملی به کمیسیون اصل 44 بوده است، گفت: این در حالی است که حجم کار این کمیسیون بسیار گسترده است و نمی‌تواند به صورت مناسبی به بحث تولید ملی توجه کند از این رو حتماً باید کمیسیونی برای سروسامان دادن به تولید ملی تشکیل شود.
وزیر دولت نهم با اشاره به مهم نبودن فوریت برخی طرح‌ها در مجلس خاطرنشان کرد: ‌برخی طرح‌ها در حالی قید فوریت می‌خورد که در مصوبات ماه‌های اخیر هیچ رد پایی از فوریت برای مصوبات مربوط به تولید ملی دیده نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه ردپای تقویت تولید ملی در مجلس دیده نمی‌شود، افزود: بنده خودم در نامه‌ای به تمام نمایندگان به اولویت‌های تولید ملی اشاره کردم و گفتم که در این زمینه ظرفیت‌های خالی وجود دارد و در این زمینه از برنامه مجلس برای پر کردن این خلأها سؤال کردم.
سلیمانی با طرح این پرسش که نقش مجلس در مدیریت و هدایت تولید ملی کجاست، گفت: امروز «تولید ملی» داروی بیماری اقتصادی و نوسانات اخیر ارزی کشور است.
وزیر سابق دولت با تاکید بر اینکه مجلس باید درباره کارهایی که در رابطه با تولید ملی انجام داده به مردم پاسخ دهد و توپ را در زمین قوای دیگر نیندازد، گفت: وقتی سه رکن اصلی کشور در این زمینه پیشرو نباشند، تکلیف مشخص است بخصوص اینکه مجلس باید همواره در رأس امور باشد.
Print Friendly
کدخبر : 8107
دیدگاه خود را به ما بگویید.