تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۰ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱۲:۱۰ ب.ظ

   189 بازدید

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی : عملیات تجهیز پنج هزار هکتار از اراضی شمال استان واقع در پلدشت، چایپاره و شوط به سیستم های نوین آبیاری در حال اجراست که این طرح از پیشرفت بالای 85 درصدی برخوردار است.

جوان پرس : رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان غربی گفت: عملیات تجهیز پنج هزار هکتار از اراضی شمال استان واقع در پلدشت، چایپاره و شوط به سیستم های نوین آبیاری در حال اجراست که این طرح از پیشرفت بالای ۸۵ درصدی برخوردار است.

اسمعیل کریم زاده در بازدید یک روزه معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی از طرح های در حال اجرای شبکه های آبیاری تحت فشار شهرستان های چایپاره، پلدشت و شوط افزود: شبکه فرعی پروژه آبیاری تحت فشار آغ چای شهرستان چایپاره هم اکنون در سطح ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۹۷ درصد در حال اجراست که پیش بینی می شود با اجرای این طرح ۶ هزار و ۵۰۰ خانوار منطقه از مزایای اجرای این طرح ها بهره مند شوند.
وی بیان کرد: طرح آبیاری نوین در پلدشت نیز در ۲ هزار و ۷۱۵ هکتار از اراضی دشت نازک اجرا می شود.
وی اضافه کرد: این طرح از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد برخوردار بوده و پیش بینی می شود تا شهریور ماه سال جاری آماده شود.
رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی نیز در این بازدید گفت: حمایت از بخش کشاورزی از برنامه های دولت تدبیر و امید در جهت تامین امنیت غذایی کشور، ارتقای توان اقتصادی کشاورزان و توزیع عادلانه ثروت و جلوگیری از مهاجرت معکوس از شهرها به روستاهاست.
به گزارش ایرنا، ۵۸ هزار هکتار زمین در آذربایجان غربی به صورت نوین آبیاری می شود.

مجهز شدن ۵۰۰۰ هکتار زمین در آذربایجان غربی به آبیاری نوین

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114520
دیدگاه خود را به ما بگویید.