تاریخ انتشار :یکشنبه ۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۸:۰۰ ب.ظ

   411 بازدید

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به شناسایی 14 نفر شخص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در این استان گفت: تخلف چهار شرکت دریافت کننده ارز دولتی در این استان محرز و پرونده آنان به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

جوان پرس : رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به شناسایی ۱۴ نفر شخص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در این استان گفت: تخلف چهار شرکت دریافت کننده ارز دولتی در این استان محرز و پرونده آنان به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

جعفر صادق اسکندری افزود: میزان تخلف صورت گرفته توسط این شرکت ها طبق بررسی های صورت گرفته به ۶۷۴ میلیارد ریال می رسد.

وی اضافه کرد: این افراد حقیقی و حقوقی با بررسی لیست های ارسالی از بانک های این استان در خصوص دریافت کنندگان ارز شناسایی شده است که باید از همکاری کنندگان در این خصوص قدردانی کرد.

وی بیان کرد: علاوه بر تشکیل پرونده تخلف چهار شرکت، پرونده هشت شخص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز نیز بررسی شده و ۲ مورد دیگر نیز در حال بررسی است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی ادامه داد: افزایش نظارت، تشکیل کمیته ویژه مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از جمله گام های اساسی در برخورد با سودجویان، محتکران و تنظیم بازار کالاهای اساسی در این برهه از زمان است که اهتمام لازم در این خصوص در استان وجود دارد.

اسکندری افزود: در شرایط کنونی بازرسان و کارشناسان و ادارات مرتبط مبارزه با قاچاق و احتکار کالا و ارز، بدون هیچگونه اغماض و چشم پوشی و با تمام توان اقدامات و برخوردهای قانونی را اعمال می کنند.

وی اضافه کرد: مردم آذربایجان غربی نیز می توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان ها و استان تماس بگیرند.

به گزارش ایرنا، در هفته های اخیر با اجرای طرح های مختلف سودجویان در حوزه دریافت ارز دولتی، محتکران و فروشندگان کالا و خدمات با قیمت بالاتر از نرخ های بازار شناسایی و به تعزیرات حکومتی معرفی شده اند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 116851
دیدگاه خود را به ما بگویید.