تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۲:۵۰ ب.ظ

   175 بازدید

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی گفت:امسال سازمان استاندارد با شعار « استانداردها شهرها را هوشمندتر می کند» وارد عرصه فعالیت شده است که امیدواریم رشد روز افزون کیفیت کالای ایرانی را شاهد باشیم.

جوان پرس : مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی گفت:امسال سازمان استاندارد با شعار « استانداردها شهرها را هوشمندتر می کند» وارد عرصه فعالیت شده است که امیدواریم رشد روز افزون کیفیت کالای ایرانی را شاهد باشیم.

محصولاتی که مطابق با استانداردهای ملی نباشند، باید کنار گذاشته شوند

منصور جلایر، مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی در نشست خبری به مناسبت روز جهانی استاندارد، گفت: اجناس داخلی برای حضور در بازارهای جهانی باید از لحاظ کیفی به استاندارد های روز دنیا برسند که این مهم در سایه رشد امکانات علمی میسر خواهد شد.

وی افزود:امسال سازمان استاندارد با شعار « استانداردها شهرها را هوشمندتر می کند» وارد عرصه فعالیت شده است که امیدواریم رشد روز افزون کیفیت کالای ایرانی را شاهد باشیم.

 مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی اظهار کرد: کیفیت پایین کالا ها و همچنین تکنولوژی قدیمی که از لحاظ کیفی در سطح پایین قرار دارد باعث تولید ضایعات بیشتر نیز می شود.

این مسئول با بیان اینکه باید سطح علمی موجود در تکنولوژی جامعه را ارتقا بخشیم، گفت: اقتصاد وابسته به یک کالا مثل نفت بسیار پر خطر است و لذا باید با تلاش بیشتر در مسیر رشد تکنولوژی تولید کالاهایی با استانداردهای جهانی گام های ارزشمندی برداریم.

جلایر اذعان کرد: باید کیفیت کالای ایرانی را در حد کالای خارجی بالا ببریم تا بتوانیم در بازرهای جهانی ورود کرده و اقتصاد جامعه را متحول کنیم.

مدیرکل استاندارد آذربایجان غربی گفت: اگر به استانداردهای جهانی پایبند نباشیم در واقع چون سدی در برابر پیشرفت کشور ایستاده ایم و این کار عاقلانه نیست

وی گفت: امسال سازمان استاندارد با شعار « استاندردها شهرها را هوشمندتر می کند» وارد عرصه فعالیت شده است که امیدواریم رشد روز افزون کیفیت کالای ایرانی را شاهد باشیم.

 مدیر کل سازمان استاندارد آذربایجان غربی در پایان خاطر نشان کرد : اگر محصولات ایرانی به رشد کیفی قابل قبولی برسد هیچ ایرانی برای خرید کالای خارجی پیش قدم نمی شود و برای داشتن اقتصادی قدرتمند باید کالاهایی با کیفیت بالا به بازار عرضه شود.

جلایر در ارتباط با رتبه جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی استاندارد گفت: جمهوری اسلامی ایران در بین 163 کشور حاضر در این سازمان، رتبه 23 را به خود اختصاص داده که امید می‌رود با تدابیر جدیدی که اتخاذ شده شاهد رشد سازمان در این مقوله باشیم.

مدیر کل استاندارد آذربایجان غربی با بیان اینکه از تاریخ ۲۲ تا ۲۸ مهر ماه را به عنوان هفته استاندارد نامگذاری شده است اظهار کرد: استاندارد و اقتصاد هوشمند، استاندارد و سفر هوشمند، استاندارد و تغذیه هوشمند، استاندارد و کار هوشمند، استاندارد و مسئولیت اجتماعی هوشمند، استاندارد و زندگی هوشمند به عنوان شعار هرروز هفته اعلام شده که در طول این هفته اقداماتی از قبیل تجلیل از واحد های تولیدی ، افتتاح آزمایشگاه های استاندارد انجام خواهد شد.

وی در خصوص عملکرد یک ساله این سازمان نیز خاطر نشان کرد: صدور ۱۶۸ مورد پروانه کاربرد استاندارد ، ۱۵ پروانه تمدیدی، ۲۸ پرونده ابطال شده، صدور گواهی نامه وارداتی به تعداد پانزده هزارو ۶۸۱، صدور پروانه صادراتی به میزان یک هزارو ۱۱۳ عدد در زمینه های کشاورزی، ابزار الات خودرو و برقی بخشی از فعالیت های است سازمان در طول یک ساله اخیر بوده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108357
یک دیدگاه

  1. مجید گفت:

    آقای جلایر انشاالله چه موقع استاندارد سازی کمیت و کیفیت خدمات پزشکی را عملیاتی خواهید کرد؟

دیدگاه خود را به ما بگویید.