تاریخ انتشار :جمعه 17 می 13.::. ساعت : 9:28 ق.ظ

   681 بازدید

32

 بي شك اگر هر اقدام و عملي در راه خدا و رضايت بندگانش باشد ديگر نيازي به اين همه بلبشور تبليغاتي نيست !

جوان پرس : يك سمينار توسعه ايران با تلاش جمعي از سازمان هاي مديريتي و دانشگاه هاي سراسر كشور با محوريت مديريت شهرسازي ، مديريت بحران ، مديريت شهر و الكترونيك و توسعه شهري 21 ارديبهشت ماه در هتل المپيك تهران برگزار شد . از قبل هم فراخواني  شده بود و هر شهرداري و فرمانداري که مي خواست مي توانست با معرفي توانمنديهاي اين حوزه و البته با پرداخت حق عضويت و ثبت نام آنلاين در سيستم اينترنتي سمينار و سايت ثبت شده اش مي توانست خود را در محك تيم كميته علمي و هيات داوران قرار دهد. با اين اوصاف در اين استان هم چندين دانشگاه و مركز علمي و تخصصي هم مي توانند اقدام به برگزاري  اين چنين سميناري  نموده و در كنار آن از همه شهرهاي ايران جهت حضور دعوت بكنند.

 

  ناگفته نماند ساليانه ده ها سمينار تخصصي و غير تخصصي از گونه سمينارها در سراسر كشور برگزار و بسياري از سازمانها و نهادها مشاركت مي كنند و نخستين سمينار دوسالانه توسعه ايران هم يكي از همين سمينار ها بود كه در ارديبهشت ماه امسال برگزار شد و شهرداري اروميه اقدام به ثبت نام و حضور در آن مي كند كه مسوول روابط عمومي شهرداري همانطور كه در عكس مراسم اختتامييه هم نمايان است حضور پيدا مي كند.

 تصویر وعکس مسوول روابط عمومی شهرداری ارومیه در ردیف آخر و نفر سوم از  سمت  چپ / عکس یادگاری بر گرفته از سایت سمینار 

 

   خوشبختانه بر اساس راي هيات داوران و در راستاي تلاش هم افزايي هم انديشي و هم سويي و هم فكري در عرصه مديريت بحران ، مديريت شهرسازي و شهر الكترونيك شهرداري اروميه برتر شناخته مي شود و به محض دريافت اين لوح بيش از ده ها بنر و پيامك تبريك در سطح شهر خود نمايي مي كند و محمد حضرت پور را شهردار برتر كشور معرفي مي نمايند.

 

   اين سمينار يك سمينار تخصصي است و هيچ ارگان دولتي از جمله وزارت كشور و سازمان شهرداريها و يا نهاد رياست جمهوري در راس آن فعاليت نداشته است و چندين دانشگاه دولتي و غير دولتي كنار هم جمع شده اند تا وضعيت شهرهاي ايران را محک و گريزي به روند توسعه ايران داشته باشند كه در جاي خود قابل تقدير است و البته مشاركت و حضور و معرفي شهرداري اروميه هم جاي تقدير و سپاس دارد و از درايت روابط عمومي شهرداري وراهبري شخص شهردار بسيار سپاسگزاريم  اما روي سخن اين يادداشت برخي از ابهامات وشيوه کارکرد اين مهم و شهرداري اروميه  در این خصوص و در اين اواخر است :

 

   1) حدود دو سال قبل بود كه يك سمينار و گردهمايي بسيار عظيم تر از اين در سطح بين المللي و در اصفهان  برگزار شد و شهرداري پيرانشهر هم  شركت كرد و در همان مراسم  ( شهر پيرانشهر به عنوان هزارمين شهر سالم جهان )  نام گرفت ، در حالي كه به اندازه يك دهم درصد اين ميزان تبليغات و بنر هم برايش پوشش نداده نشد و در گمنامي فرو رفت ! اما مي بينيم كه شهرداري اروميه و چه بسا برخي از حاميان شخص شهردار که قريب به اتفاق يک حرکت سياسي ايام انتخابات و… است هر روز يك بنر بزرگتر و يك تابلوي شكيل تر و ضخيم تر در خيابان هاي اصلي شهر و جلو شهرداري نصب مي كنند كه نفس کليات اين اقدام قابل تقدير است ، بي شك اگر هر اقدام و عملي در راه خدا و رضايت بندگانش باشد ديگر نيازي به اين همه بلبشور تبليغاتي نيست ! و اميدواريم به ضد تبليغ براي محمد حضرت پور كسي كه با پاکي آمد ولي  با اين روند در گودال سياست گير خواهد كرد ،  تبديل نشود !

 

   2) مي گويند شهرداري بازوي اجراي منتخب شوراست و اگر مي بينيم محمد حضرت پور بر سكان شهرداري اروميه تكيه زده است از خوان كرم و نعمت همكاران و همقطاران شوراي شهر است ( در مورد چگونگي انتخاب حاج محمد حضرت پور به عنوان شهردار اروميه به تفصيل نوشتيم –  چرا محمد حضرت پور شهردار ارومیه شد ؟ http://javanpress.ir/?p=5252   و   محمد حضرت پور چگونه « شهردار ارومیه » شد ؟ ) كه ديگر امروز نامي از آنها در محافل و مجالس و حتي سخنراني ها ساير هواداران اين شهردار نيست ؛ اگر امروز شهرداري با اسب سفيد و كالسكه رنگارنگش در خيابان ها و معابر اروميه مي تازد ، هر چند درايت و مديريت وي بي تاثير نيست ولي اگر همراهي شورا و مجموعه مديريت شهر و چه بسا مديريت استاني را به همراه نداشت امروز در جا مي زد همانطوركه خود وي با شورا هم 5 سال در جا زد و با شوراي دور سوم 3 شهردار و 2 سرپرست را بر مردم اروميه تحميل كردند و شهر اروميه سال هاي سال بايد طعم  سیاسی کاری و سیاسی بازی آنها را بچشد !

 

   3) بر اساس  موارد ومطالبی  كه هر روز به گوش مي رسد حضرت پور و برخي از همراهانش از چند ليست جداگانه كانديداهاي شوراي شهر در اروميه حمايت مي كنند و دنبال سهم خواهي از مديريت شهري آينده هستند كه اين خود بسيار خطرناك است ؛ و در بسياري از محافل مي بينيم كه صرفاً از شخص شهردار ویا برخی از اعضای شورا نام برده مي شود ! اگر بخواهند ساير اعضا را  دور بزنند و در حق آنهايي كه روزي هم سفره هم بوده اند و امروز هم نمكش را دور مي ريزند و هم نمكدانش را مي شكنند ،  حركتي نامبارك و خيانتي نابخشودني  خواهد بود ! و مهم ترين بخش اين پازل محمدحضرت پور بايد مواظب باشد پایش نلنگد  كه اگر كار براي رضايت خدا و بندگانش است  ، مواظب حرکت برخی ها باشد تا  به وی  ضربه نخورد .

 

4)  بی شک منکر اقدامات و عملکرد چند ماهه اخیر شهرداری و شورای دور سوم نیستیم ، و خوشبختانه سیمای عمرانی شهر به کلی تغییر یافته  ، هر چند ما تقدیر می کنیم  ، ولی  مجموعه مدیریت شهری کاری جز وظیفه اشان انجام نداده اند  و قرار نیست هر روز در بوق و کرنا بدمند و منتی بر سر مردم شریف و مظلومی بگذارند ، چندین  سال بر مسند شورایی نشسته و با رای آنها  وارد  این صحن مقدس شدند ، همچنين اجراي چند پروژه انگشت شمار در شهر زيباي نگين ايران زمين و از شهرهاي بكر و خدادادي كار شاقي نيست و اينها مي بايست همان 14 سال قبل در دستور كار  شورا و شهرداري قرار مي گرفت كه هزينه احداث يك تقاطع كمتر از يك ميليارد تومان مي شد ولي امروز بايد 10 برابر آن بر حساب شهرداري و مردم تحميل شود و يا اينكه ضرورتي براي برخي از پروژه هاي در حال اجرا به اين شيوه نبود ! كه احداث پل قويون نمونه بارزي از ندانم كاري و بي توجهي و بي برنامه گي شوراي دور سوم است كه حضرت پور زماني خود نائب رئيس آن بود.

 

  با اين اوصاف و احوال براي همه کساني که در راستاي خدمت بي منت به مردم  ، توزيع عادلانه امکانات ، پيشرفت و توسعه و عمران آباداني شهر و استان و کشور گام بر مي دارند و دنبال جايگاه و پست ومقام نيستند و جلب رضايت خدا وبندگانش جزو دغدغه هايشان است آرزوي توفيق و بهروزي از آستان حضرت حق خواهانيم و توصيه مي کنيم اگر خلاف اين ثابت شود و پايشان بلنگد و دنبال چيز ديگري باشند مردم هيچ وقت بديها را فراموش نخواهند کرد و خادم را از خائن تشخيص داده و بهترين داور اين اعمال همين مردماني هستند که مي بينند ، مي شنوند ، و از همه مهمتر درک مي کنند.

Print Friendly
کدخبر : 17622
6 دیدگاه

 1. ناشناس says:

  شما چرا ناراحتی معروفی جان شاید چون غنی زاده هات ناراحتند؟

 2. صمدی says:

  جناب معروفی، شکی نیست که رسانه ها یکی از عوامل مهم ایجاد شفافیت و تعادل در جامعه هستند. ضمن سپاس از تلاش شما در راستای این رسالت به عرض می رساند که حفظ تعادل و درک شرایط و تشخیص منافع ملی و در در این خصوص منافع شهرمان نیز در تحلیلهایتان مورد توجه قرار گیرد و در زمانی که نقد همه تاثیرگذاران بر سرنوشت این شهر از یک یک رسانه حتی رسانه وزین الکترونیکی شما نیز ساخته نیست، لذا تمرکز بر یک مورد خاص در این شرایط ایجاد شبهه و حتی تضعیف نیروهای پرتلاش و مورد علاقه مردم می کند.

  • جناب صمدی ضمن سپاس از نکته بجا و مهم
   بدون هیچ گونه حاشیه پردازی باید اعلام دارم تمامی زوایای پیدا و پنهان و شرایط موجود در این تحلیل و همه تحلیل های سایت مورد توجه قرار می گیرد و سعی خواهیم کرد لغزشی در کار نباشد , ولی با این حال اگر حتی یک زره هم خطا دید حتما یادآوری تا درست حرکت کنیم.

 3. عرفان says:

  سلام
  جناب معروفی با توجه به نوشته های شما و تحقیقی که انجام داده ایم این سمینار علمی ترین سمینار در این حوزه می باشد … شما که بهتر میدانید در مجموعه سیاست زده وزارت کشور کسی حال و حوصله این کارها ندارد و در ضمن شهرداری نه نهادی سیاسی که نهادی است اجتماعی و مردمی ، پس این که مجمعی علمی که در راس آن حدود 15 پروفسور امور شهری قرار دارند بهتر میدانند تا وزارت کشوری که شاید حتی یک دکترا در امور شهری ندارد.
  اما نکته قابل توجه در کاراگاه بازیه جهت داره شما این است که خوراکی جهت تخریب شهردار به سایت های بی نام و نشان که خود بهتر میدانید از پول بیت المال ارتزاق میکنند یا نوچه و عربده کش های سیاسیون شکست خورده شهر هستند داده اید سایت هایی مانند اروم نیوز یا ندای ارومیه یا… که هر فرد نا آشنایی هم می فهمد که هر دو از یک منبع فکری و مالی تغذیه می شوند.
  برادر معروفی
  نقد منصفانه اش خوب است اما ای کاش این که کارگران زحمت کش بنری تهیه میکند به پاس تشکر از شهردار چرا سبب سکته و کمای برخی ها می شود ؟؟؟ این که شهردار می خواهد دست ناپاک شرکت های دلال را از شهرداری کوتاه کند بد است؟؟ چرا این مورد را اطلاع رسانی نکردید؟؟آری شهردار در روز کارگر از استاندار اجازه گرفت برای عقد قرار داد مستقیم با کارگران..آیا این اقدام انقلابی کم کاری است؟ آیا این که کارگران برای تشکر هم شده بنری بزنند کاره بزرگی است؟
  برادر معروفی عزیز
  یعنی ما باید آنقدر ساده باشیم که بگوییم شهردار دستور داده برایش بنر چاپ کنند ؟؟؟ این تفکر آیا خنده دار نیست؟یا انتظار دارید شهرداری اکیپی را استخدام کند برای ضرب و شتم بنر زن ها؟
  در آستانه انتخابات این اقدام تخریبی شما جای تامل دارد

  • جناب عرفان
   با كليات مطلب شما كاملا موافقم ، ما حق تخريب هيچ كس را نداريم و در اين مرامنامه و اصول تعريف شده سايت هم معنا ندارد.

   نقد بنده در خصوص چگونگي حركت و برخي از اقدامات پيش رو و حواشي پيرامون فضاي انتخابات شورا در اروميه است و با توجه به شناختي كه از آقاي شهردار داريم خواستيم يادآوري كنيم تا مواظب باشند و از آنچه كه تاكنون به آن پايبند بوده عدول ننمايند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.