تاریخ انتشار :یکشنبه 7 آوریل 13.::. ساعت : 2:42 ب.ظ

   162 بازدید

122605_297

  احمدي نژاد آدم مستقلي بود که کمتر از ولي فقيه هزينه مي‌‎کرد، به علاوه اينکه اعتماد به نفس بالاي او در روحيه دادن به مردم از جمله مزيت‌هايي است که براي رئيس جمهور آينده لازم است.

جوان پرس : نماينده مردم تهران در مجلس با اشاره با بيانات نوروزي رهبر انقلاب به تشريح ضعف‌ها و مزيت‌هاي احمدي‌نژاد پرداخت و گفت: توهم توطئه، ساختن خط قرمز براي اعضا کابينه، عدم عذر خواهي از مردم از جمله ضعفهايي است که رئيس جمهور بعدي نبايد داشته باشد.

 

   علي مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با مهر، با توجه به بيانات رهبر انقلاب در خصوص ويژگي‌هاي رئيس جمهور آينده مبني بر اينکه رئيس جمهور آتي بايد مزيت‌هاي رئيس جمهور قبلي فارغ از نقاط ضعف آن را داشته باشد به تشريح مزايا و ضعف‌هاي احمدي نژاد پرداخت و گفت: از جمله نقاط قوت رئيس جمهور ساده زيستي، سخن گفتن به زبان مردم، قدرت بيان خوب، حضور در ميان مردم، داشتن صلابت لازم در مقابل غربي‌ها و باج ندادن به آنها است، گرچه در اين اواخر در مورد قضيه هولوکاست و رابطه با آمريکا کوتاه آمد. 

 

  وي داشتن روحيه برخورد با افراد و نهاد‌هاي متخلف حکومتي را از ويژگي‌هاي مثبت احمدي‌نژاد دانست و افزود: هر چند در اين خصوصيت و روحيه به گونه اي بود که اطرافيان خود را استثنا مي‌کرد.

 

 نماينده مردم تهران در مجلس داشتن استقلال را از ديگر مزيت‌هاي مثبت احمدي‌نژاد دانست و گفت: احمدي نژاد آدم مستقلي بود که کمتر از ولي فقيه هزينه مي‌‎کرد، به علاوه اينکه اعتماد به نفس بالاي او در روحيه دادن به مردم از جمله مزيت‌هايي است که براي رئيس جمهور آينده لازم است.

 
 مطهري در ادامه به نقاط ضعف احمدي نژاد پرداخت و گفت: تصور نادرست از مقام رياست جمهوري، به اين معنا که کسي که در انتخابات پيروز شد و آرا را جلب کرد مي‌تواند نظريات اقتصادي، فرهنگي و سياسي خودش را در کشور اجرا کند، از معايب احمدي نژاد است، در حالي در قانون رئيس جمهور مجري سياست‌هاي کلي نظام و مصوبات مجلس است نه نظرات شخصي خود.

 

وي به تبعيض بين قوانين نزد رئيس جمهور اشاره کرد و گفت: احمدي‌نژاد قوانين را به ميل خود اجرا کرده به صراحت اعلام مي‌کند قانوني که خودم فکر مي‌کنم و تشخيص بدهم درست است را اجرا مي‌کنم و گرنه اجرا نخواهم کرد.  پافشاري بر نظر خود و بي اعتنائي به نظر کارشناسان نيز از جمله اين معايب است.

 

 نماينده مجلس به استفاده احمدي نژاد از افراد مطيع به جاي افراد کار‌آمد اشاره کرد و اظهار داشت: نتيجه اين شد که نخبگان به حاشيه رفتند به طوري که اکثر مديران اجرائي او دوستان قديمي مثل برخي از همکاران و دوستان دانشگاه علم وصنعت ،شهرداري تهران ويا استانداري اردبيل هستند.

 

  مطهري مسئله لجاجت را از ديگر ضعف‌هاي احمدي‌نژاد دانست و گفت: گاهي در مواردي بوده که ايشان لجاجت به خرج داده  از جمله استيضاح کردان،شيخ السلام  و يا عزل منوچهر متکي که همه اين موارد با تدبير قابل حل بود اما به خاطر لجاجت تبديل به معضل شد.

 

وي با اشاره به آنچه توهم توطئه احمدي‌نژاد خواند، گفت: اين مسئله به طوري است که رئيس جمهور معتقد است قوه قضاييه و مقننه عليه ايشان توطئه مي‌کنند در حالي در عالم واقعيت اينطور نيست. 

 

  نماينده مردم تهران به مسئله دفاع از تخلفات نزديکان توسط رئيس جمهور پرداخت و گفت: در مبارزه با مفاسد اقتصادي احمدي‌نژاد اعلام کرد کابينه خط قرمز است واين براي رئيس جمهور نقظه ضعف محسوب مي‌شود.

 

  مطهري نپذيرفتن اشتباه را از معايب احمدي‌نژاد دانست و اظهار داشت: خودداري از عذرخواهي از ويژگي هاي بد احمدي نژاد است، به طوري که حتي يک مورد در دولت وي که در يک جايي اشتباه خود را بپذيرد و از مردم عذرخواهي کند مشاهده نکرده‌ايم. 

 

  وي به تساهل و تسامح فرهنگي رئيس جمهور پرداخت و گفت: رفتار ايشان در مقابل قانون عفاف و حجاب نشان دهنده تساهل و تسامح فرهنگي او است.

 

 نماينده مجلس به گرايش فکري احمدي نژاد اشاره کرد و گفت: گرايش فکري نادرست مانند تلاش براي ارائه مکتب ايراني يا وحدت اديان به آن شکل به طوري که مي‌گويد اسلام چيزي به جزآزادي و توحيد نيست نشان دهنده اين است که احمدي نژاد احکام اسلام را ناديده گرفته است. مطهري قائل نبودن به مجلس را از معايب رئيس جمهور دانست وگفت: احمدي نژاد به طور کلي تمايل به استبداد دارد به شکلي که از هر وسيله‌اي براي رسيدن به قدرت استفاده مي‌کند همانطور که در مناظره انتخاباتي مشاهده کرديم. 

 

  وي به تزلزل و عدم ثبات در مواضع احمدي‌‎نژاد اشاره کرد و گفت: براي مثال مواضعش برابر قطعنامه سازمان ملل که همه آنها را کاغذ پاره‌اي بيش ندانست اما بعد ها که به مشکلات اقتصادي برخورد کرد ريشه همه نابساماني‌ها را تحريم‌ها خواند.

 

   نماينده مجلس ناتواني در جذب گروههاي سياسي، نداشتن انظباط مالي، اجراي پروژه‌ها بدون توجه به اسناد بالا دستي، کم توجهي به نظرات روحانيون و مراجع تقليد را از ديگر ضعف‌هاي چشمگير احمدي‌نژاد دانست و گفت: رئيس جمهور سازمان برنامه بودجه را منحل مي‌کند يا مثلا در بعد ديگر مسئله رجعت چاوز را مطرح مي‌کند وآنقدر احساسي مي‌شود که در برخورد با مادر چاوز جايگاه و موقعيت خود را درک نمي‌کند. 

 

مطهري در پايان تصريح کرد: اينها ضعف‌هايي است که نبايد رئيس جمهور بعدي داشته باشد و کانديدايي که اين ضعفها را نداشته باشد مي‌تواند بهترين‌ همکاران را انتخاب کند.

*منبع : آفتاب

 

Print Friendly
کدخبر : 15397
دیدگاه خود را به ما بگویید.