تاریخ انتشار :شنبه 7 نوامبر 15.::. ساعت : 6:00 ب.ظ

   456 بازدید

اقوامی
مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از محکومیت بیش از 56 میلیارد ریالی پرونده‌های تخلفاتی در آذربایجان غربی خبر داد.

جوان پرس : مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از محکومیت بیش از ۵۶ میلیارد ریالی پرونده‌های تخلفاتی در آذربایجان غربی خبر داد.محمد اقوامی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی از ابتدای امسال تاکنون به ۷ هزار و ۴۷۲ پرونده تخلفاتی در بخش کالا و خدمات رسیدگی کرده است.

وی افزود: میزان محکومیت پرونده‌های تخلفاتی در این بخش مطابق اعلام بازرسان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی مبلغ ۵۶ میلیارد و ۳۹۸ میلیون و ۶۰ هزار و ۸۳ ریال جزای نقدی اعلام شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی در بخشی از سخنان خود از رسیدگی به پرونده قاچاق دینار عراقی در آذربایجان غربی طی چند روز گذشته خبر داد.

این مسئول در تشریح چگونگی رسیدگی به این پرونده قاچاق، گفت: عوامل پست و کنترل مرزی تمرچین در بازرسی‌های بدنی از مسافران مقدار ۱۵ میلیون دینار عراقی کشف و پرونده‌ای در این رابطه تشکیل دادند.

اقوامی افزود: در این راستا با اعلام شکایت گمرک پرونده فوق پس از طی مراحل قانونی جهت رسیدگی و اعمال قانون به شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی پیرانشهر ارجاع شد.

وی ادامه داد: میزان محکومیت این پرونده قاچاق بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه مبارزه با قاچاق کالا و ارز متهم این پرونده، پرداخت ۴۸۶ میلیون و ۳۴۸ هزار و ۳۰۰ ریال جزای نقدی اعلام شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی دومین پرونده رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی را رسیدگی به پرونده قاچاق البسه در شهرستان خوی اعلام کرد.

این مسئول در تشریح رسیدگی به این پرونده، گفت: در پی کسب اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر ورود کالاهای فاقد مجوز از طریق بیراهه به شهرهای عمقی کشور در ایست و بازرسی، یک دستگاه خودرو و تعداد ۲۱۶ ثوب مانتو خارجی قاچاق کشف شد که پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی خوی ارجاع شد.

اقوامی میزان محکومیت متهم این پرونده قاچاق را بنا بر اعلام رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز، ضبط کالا به نفع دولت و پرداخت بیش از ۲۹۲ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۸۶۹ ریال جزای نقدی اعلام کرد.

وی به سومین پرونده رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان در طول چند روز گذشته که مربوط به شهرستان ارومیه است اشاره کرد و گفت: متهم این پرونده توسط ماموران انتظامی شهرستان ارومیه در یک ایست و بازرسی دستگیر شده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: ماموران انتظامی شهرستان ارومیه در پی بازرسی از یک دستگاه وانت نیسان ۳۹۰ کیلوگرم مغز بادام کشف کردند و پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی ارومیه ارجاع دادند.

این مسئول میزان محکومیت این پرونده قاچاق را بنا بر گزارش رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز با توجه به دفاعیات بلاوجه متهم، محکوم به ضبط کالا و پرداخت ۳۵۰ میلیون ریال جزای نقدی اعلام کرد.

اقوامی چهارمین پرونده قاچاق کالا و ارز رسیدگی شده در تعزیرات حکومتی استان را مربوط به قاچاق ۴۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه در شهرستان میاندوآب عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در پی کسب اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر ورود کالاهای قاچاق در ایست و بازرسی از یک دستگاه خودرو تعداد ۴۰۰ دستگاه گوشی تلفن همراه کشف شد و پس از سیر مراحل قانونی با شکایت و اعلام جرم گمرک به تعزیرات حکومتی میاندوآب ارجاع شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی تصریح کرد: بنا بر گزارش رئیس شعبه ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز متهم این پرونده علاوه بر ضبط کالا به پرداخت بیش از ۷۰۵ میلیون ریال جزای نقدی نیز محکوم کرد.

Print Friendly
کدخبر : 78895
دیدگاه خود را به ما بگویید.