تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۳:۴۳ ب.ظ

   207 بازدید

حضرت پورشهردار ارومیه، اکبرزاده شهردار خوی و طاهری شهردار اشنویه را به عنوان نمایندگان استان در مجمع سراسری شهرداران کشور برای انتخاب 3 نفراز شهرداران به عنوان اعضای اصلی شورای نظارت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور برگزیدند.

جوان پرس : در جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شورای سازمان همیاری شهرداری های استان که با حضورمعاون هماهنگی امورعمرانی استانداروجانشین رییس شورای سازمان و شهرداران استان برگزار شد با قدردانی از تلاش ها و خدمات ستاری مدیرعامل پیشین امیر ابراهیمی هشترودی به عنوان مدیرعامل جدید سازمان همیاری شهرداری های آذربایجان غربی معرفی شد.
مدیرپروژه میدان امام ارومیه ؛ مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری ارومیه ، مدیرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان و رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری ارومیه از جمله سوابق اجرایی امیر ابراهیمی هشترودی در حوزه عمران شهری است.
معاون ماهنگی امورعمرانی استانداروجانشین رییس شورای سازمان در این جلسه به ظرفیت های سازمان در حوزه انجام و اجرای پروژه های عمرانی و توانمندسازی شهرداری های استان اشاره کرد و گفت:سازمان همیاری شهرداری های استان با داشتن ماشین آلات عمرانی و واحدهای تولید مصالح ساختمانی می تواند با جذب نیروهای فنی با سازماندهی پروژه ای شهرداریهای استان را در اجرای طرح ها و پروژه های عمرانی کمک کند.
تقی کهوریان استفاده از ظرفیت های گمرکی و بازرگانی استان را درتقویت توان مالی شهرداری های استان ضروری دانست و افزود: سازمان همیاری شهرداری های استان باید از این فرصت استفاده کرده و با فعالیت های بازرگانی و درآمدزایی، شهرداریهای استان به عنوان سهامداران اصلی سازمان را منتفع نماید.
وی همچنین برمشارکت جدی سازمان همیاری شهرداری های استان در اجرای طرح های درآمدزایی پایدار برای شهرداری های استان تاکید و خاطرنشان کرد:باید با یک سیاست گذاری درست درحوزه درآمدی شهرداری ها و با استفاده از ظرفیت های این سازمان درتمامی شهرها دربخش تولید نظیرتولیدات گلخانه ای وسرمایه گذاری های مشترک با بخش خصوصی درفعالیت های اقتصادی به نحوی که موجب ایجاد درآمد مستمر و پایداری برای شهرداری ها ایجاد کند در استان تحقق یابد.
معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار در بخش دیگری از سخنان خود بر نقش شهرداریهای استان در حمایت و همکاری با سازمان همیاری شهرداری ها نیز گفت: از مجموع بودجه 1700 میلیارد تومانی شهرداری های استان در حدود 1200 میلیارد تومان به بخش عمرانی اختصاص دارد که از این میزان با پیش بینی تحقق حداقل 50 درصدی رقمی معادل 600 میلیارد تومان سال آینده برای پروژه های عمران شهری در استان هزینه خواهد شد که می توان از ظرفیت های این سازمان دراجرای حداقل ده درصد پروژه ها استفاده کرد.
تقی کهوریان در ادامه در خصوص برنامه دولت درسال آینده در حوزه مدیریت شهری نیزافزود:دولت در بخش مسکن با برنامه ای که از سال آینده آغاز خواهد شد، امیدواریم شاهد تحرک و رونق دراین بخش باشیم و این موضوع می تواند بر افزایش درآمد شهرداریها کمک کند.
وی همچنین به موضوع خشکسالی و کاهش بارش ها در کشوراشاره کرد و اظهار داشت:براساس دستورالعمل سازمان مدیریت بحران کشوردر قالب مجموعه اقداماتی که در حوزه مدیریت منابع آبی و سازگاری با کم آبی و خشکسالی در دستور کار شهرداران قرارگرفته است جداسازی شبکه آب شرب شهرها در آبیاری فضاهای سبز شهری است که باید تا 2 سال آینده در تمامی شهرها به اتمام برسد.
ایشان مدیریت پسماندهای شهری را از دیگر اولویت های مدیریت شهری در سال آینده عنوان کرد و گفت :دولت دوازدهم به لحاظ اهمیت این موضوع سقف اعتبار پیش بینی شده از صندوق توسعه ملّی را از 800 میلیارد تومان به 1000 میلیارد تومان برای اجرای طرح های ساماندهی و دفن پسماندهای شهری افزایش داده است و استفاده حداکثری از این اعتبارات از برنامه مهم مجموعه مدیریت ارشد استانی است.
تقی کهوریان درادامه به وظایف شهرداری ها در خدمت رسانی به مردم گفت:اعضای شورای اسلامی شهرها به نمایندگی از مردم شما شهرداران را برای انجام وظبفه ای سنگین برگزیده اند و شما به عنوان مسئول در برابر شهروندان وظایف بسیار مهمی را برعهده دارید که باید با تلاش و همت مضاعف با شناسایی نیاز شهروندان و نیاز مجموعه شهر اقدام کرده و جلب رضایت مردم را سرلوحه کارخود قرار دهید..
وی در خصوص توجه به نیروی انسانی درسازمانها نیز یادآورشد:نیروی انسانی به عنوان سرمایه اصلی سازمان ها نقش تعیین کننده ای را در میزان عملکرد سازمان و تحقق برنامه و اهداف پیش بینی شده دارد که باید با توانمندسازی و ساماندهی این بخش، از آن به عنوان اهرمی تحول زا در انجام ماموریت های سازمان میزان بهره وری نیروی انسانی را افزایش داد.
معاون هماهنگی امورعمرانی استانداربر توجه به مسائل آموزشی ، معیشتی و رفاهی کارکنان شهرداریهای استان و اهتمام مدیران شهری بر پرداخت مطالبات و معوقات آنان تاکید کرد.

تقی کهوریان فرارسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی اشاره کرد وگفت :آذربایجان غربی با داشتن جاذبه های طبیعی و تاریخی مقصد مسافران و گردشگران در ایام نوروز بوده و با توجه به تاثیرصنعت گردشگری د توسعه شهرها و تقویت بنیان اقتصادی در شهر،  شهرداران باید با اجرای فعالیت های خود در زیباسازی ومبلمان شهری، فضای با نشاط و مطلوبی را برای پذیرایی از مسافران و جذب بیشتر گردشگران فراهم سازند.
در ادامه این جلسه پس از معرفی صفری به عنوان عضو اصلی هیئت مدیره ، پزشکیان به عنوان عضواصلی و عضو موظف هیئت مدیره سازمان و فاتح به عنوان عضو علی البدل وعضو موظف هیئت مدیره سازمان همیاری شهرداری های استان انتخاب شدند.
همچنین در این جلسه شهرداران حضرت پورشهردار ارومیه، اکبرزاده شهردار خوی و طاهری شهردار اشنویه را به عنوان نمایندگان استان در مجمع سراسری شهرداران کشور برای انتخاب 3 نفراز شهرداران به عنوان اعضای اصلی شورای نظارت سازمان شهرداری ها و دهیاریهای کشور برگزیدند.
همچنین اعضای شورای سازمان همیاری شهرداری استان با عضویت شهردار گوی تپه مهاباد به عنوان چهل و سومین عضو این شورا موافقت کردند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112524
دیدگاه خود را به ما بگویید.