تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۴ شهریور ۹۷.::. ساعت : ۹:۰۰ ق.ظ

   515 بازدید

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی علی رغم بارش های قابل توجه سال گذشته با کاهش سطح منابع آب زیر زمینی از دومین استان پر آب کشور به استانی در خطر خشکسالی تبدیل شده است.

جوان پرس : مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی علی رغم بارش های قابل توجه سال گذشته با کاهش سطح منابع آب زیر زمینی از دومین استان پر آب کشور به استانی در خطر خشکسالی تبدیل شده است.

 کیومرث دانشجو در آیین معارفه مدیر جدید امور آب سلماس که در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد، گفت: در حال حاضر یک میلیارد و ۴۳۸ میلیون مترمکعب آب در پشت سدهای ۱۳ گانه استان وجود دارد که بیشترین میزان آن در سد بوکان ذخیره سازی شده است .

دانشجو افزود: مهمترین مشکل ذخیره آب پشت سدهای آذربایجان غربی، نبود ذخیره برفی مناسب در کوههاست که تداوم ذخیره سازی آب در سدهای استان را متوقف می کند .

وی گفت:حمایت از کشاورزان یکی از برنامه های مهم شرکت آب منطقه ای استان است و در همین راستا نظارت بر توسعه اصولی طرح های آبخیزداری و نیز تصحیح روش های استفاده از آب در بخش کشاورزی باید بیشتر از گذشته در سطح شهرستان ها مورد توجه قرار گیرد .

دانشجو بیان کرد: حفاظت از منابع آب یک وظیفه همگانی است و استفاده از نظرات نخبگان، کارشناسان و دلسوزان امر در زمینه مدیریت درست منابع آبی استان از جمله مهمترین راهکارها برای جلوگیری از بروز بحران آب در استان می باشد.

به گزارش ایسنا؛ در این آیین با تقدیر از حسن سیدی مدیر اسبق امور آب سلماس ،کیومرث جهانگرد بعنوان رییس جدید این اداره معرفی شد .

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 117080
دیدگاه خود را به ما بگویید.