تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۱:۵۲ ب.ظ

   420 بازدید

پیکر مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در جوار یادمان شهدا در باغ رضوان ارومیه آرام گرفت.

جوان پرس : با صدور پیامی ؛ رهبر انقلاب اسلامی درگذشت حجة‌الاسلام حسنی را تسلیت گفتند. رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت روحانی فداکار و مجاهد حجة‌الاسلام حاج شیخ غلامرضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه را تسلیت گفتند.

متن پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

درگذشت روحانی شجاع و فداکار و مجاهد جناب حجة‌الاسلام آقای حاج شیخ غلامرضا حسنی رحمة‌الله‌علیه را به خاندان محترم و علاقمندان آن مرحوم و به روحانیت معظم و عموم مردم انقلابی ارومیه و آذربایجان غربی تسلیت عرض میکنم.

مجاهدتهای مستمر و همه جانبه‌ی آن مرحوم در طول سالهای متمادی چه در سنگرهای نظامی و چه در جایگاه رفیع امامت جمعه، چه در مقابل مهاجمان بعثی در دوران دفاع مقدس و چه در برابر ضدانقلاب مزدور داخلی، برگهای ماندگار و بی تکراری است از دفتر زندگی یک روحانی انقلابی و مبارز.

از خداوند رحمت و مغفرت و علو درجات را برای آن مرحوم مسألت میکنم.

سیّد علی خامنه‌ای

۲ خردادماه 1397

 مراسم تشييع

پیکر مرحوم حجت الاسلام غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در جوار یادمان شهدا در باغ رضوان ارومیه آرام گرفت.

پیکر مرحو م حجت الاسلام حسنی پس از تشییع بر روی دوش مردم مومن و روزه دار ارومیه با حضور مقامات کشوری و لشکری پس از انتقال به باغ رضوان ارومیه در کنار یادمان شهدا به خاک سپرده شد.

 صبح امروز پیکر مرحوم حجت الاسلام حسنی از میدان ولایت فقیه به سمت میدان انقلاب با حضور مسئولان لشکری و کشوری به همراه اقشار مختلف مردم تشییع شد.

حجت الاسلام حسنی مبارز نستوه و امام جمعه سابق ارومیه روز دوشنبه به علت ایست قلبی در ۹۱ سالگی دارفانی را وداع گفت.

مراسم بزرگداشت این عالم ربانی امروز عصر از ساعت ۱۶ الی ۱۸ در مصلی امام خمینی ارومیه برگزار می شود.

علت تدفين حجت الاسلام حسنی در باغ رضوان

داماد مرحوم حجت الاسلام حسنی و مدیرکل سابق تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: مرحوم حاج آقا حسنی عاشق مردم بود و در طول عمر بابرکت خود همواره به فکر رفع مشکلات مردم بود.

حجت الاسلام سیدمحمد فخری پیش از ظهر چهارشنبه در آیین تشییع پیکر حجت الاسلام حسنی در ارومیه گفت: حاج آقا حسنی خدمات شایسته ای از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز به منطقه و مردم استان ارائه کرد و همواره عاشق مردم بود.

وی با بیان اینکه همچنین حجت الاسلام حسنی عشق و ارادت ویژه ای نسبت به امام راحل و مقام معظم رهبری داشت گفت: در طول زندگی خود تلاش داشت در خط ولایت فقیه بوده و مردم را به دفاع از حریم ولایت و انقلاب دعوت می کرد.

حجت الاسلام فخری با تاکید بر اینکه وی رشادت های زیادی برای تامین امنیت این منطقه به خصوص نقده انجام داد گفت: امروز حضور باشکوه مردم استان به همراه مسئولان کشوری و استانی نشان قدرشناسی مردم و مسئولان از این رشادت و جانفشانی هاست که جای تقدیر دارد.

وی با تقدیر و قدردانی از حضور باشکوه مردم و مسئولان کشوری و استانی در این مراسم افزود: امروز پیکر مرحوم حجت الاسلام حسنی در کنار یادمان شهدا تدفین می شود این در حالی است که ایشان وصیت کرده بوند در ایوان مصلی امام خمینی (ره) ارومیه دفن شوند ولی بر اساس مصلحت اندیشی مسئولان و خانواده وی مقرر شد در کنار یادمان شهدا تدفین شود.

حجت الاسلام فخری از مرحوم حجت الاسلام حسنی به عنوان شهید زنده نام برد و خاطرنشان کرد: بر اساس هم اندیشی مسئولان و خانواده حاج آقا حسنی و نیز نظرسنجی از دفتر مقام معظم رهبری جهت حفظ یاد و خاطره ایشان و نیز قدردانی از مبارزات انقلابی وی مقرر شد محل تدفین وی تغییر کند یاد و نام ایشان برای نسل های آینده به یادگار باقی بماند.

داماد مرحوم حجت الاسلام حسنی با اشاره به وصیت حاج آقا حسنی مبنی بر قرائت نماز میت توسط آیت الله مجد گفت: بر اساس وصیت ایشان با دعوت از آیت الله مجد ایشان قبول زحمت کرده و نماز میت را قرائت کردند که به نمایندگی از مردم و خانواده وی از آیت مجدد قدردانی می کنم.

حجت الاسلام غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه پس از یک عمر مجاهدت در راه اسلام و انقلاب شامگاه ۳۱ اردیبهشت در سن ۹۱ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

امنیت آذربایجان غربی را مدیون مرحوم حجت الاسلام حسنی هستیم

 نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: در حال حاضر امنیت در منطقه به خصوص آذربایجان غربی را مدیون مرحوم حجت الاسلام حسنی هستیم.

حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در آیین تشییع مرحوم حجت الاسلام حسنی امام جمعه سابق ارومیه اظهار داشت: منطقه آذربایجان غربی همواره در طول انقلاب اسلامی تا کنون در خط مقدم نبرد با هجمه های دشمنان بوده و در برهه های مختلف شاهد شرارت گروهک های معناد در این خطه هستیم.

وی ادامه داد: حجت الاسلام حسنی همواره از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا لحظه رحلت خود نقش مهم و ارزنده ای در مبارزه با این شرارت ها داشت و در واقع امنیت منطقه را مدیون این شخصیت بزرگوار هستیم.

حجت الاسلام قریشی در ادامه با بیان اینکه حجت الاسلام حسنی ذخیره انقلاب بود و رفتار انقلابی اش ماندگار خواهد ماند گفت: هنوز مردم غیور استان رشادتها و ایستادگی های مرحوم حجت الاسلام حسنی را در سنگر مبارزات انقلابی و دفاع ازحریم قدسی ولایت به خاطر دارند .

امام جمعه ارومیه ادامه داد: شجاعت های مرحوم حسنی در مبارزه با طاغوت و ایادی استکبار الگویی است که تا سالها در اذهان مردم این دیار باقی خواهد ماند.

حجت الاسلام قریشی با اشاره به تدفین پیکر مرحوم حسنی در باغ رضوان و کنار یادمان شهید باکری اظهار داشت: بر اساس خواست خانواده این مرحوم و نیز مسئولان قرار بر این است که پیکر وی در کنار یادمان شهدا تدفین شود تا رشادت های ایشان برای همیشه در یاد و خاطرات باقی بماند.

امام جمعه ارومیه همچنین مردم را به تقوای الهی دعوت کرد و گفت: مرگ یک حق طبیعی است، امید می رود مردم با اعمال نیک و صالح این موضوع را در نظر داشته و به ملاقات خداوند بروند.

حجت الاسلام غلامرضا حسنی نماینده سابق ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه پس از یک عمر مجاهدت در راه اسلام و انقلاب شامگاه ۳۱ اردیبهشت در سن ۹۱ سالگی دعوت حق را لبیک گفت.

مراسم تشييع پیکر مرحوم حجت الاسلام حسنی + عكس

مراسم تشييع پیکر مرحوم حجت الاسلام حسنی + عكس

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/1397/03/1C5A8958.JPG

مراسم تشييع پیکر مرحوم حجت الاسلام حسنی + عكس

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A8585.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A8812.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A8920.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A9047.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/IMG_0338.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/IMG_0633.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A9174.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/1C5A9554.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/IMG_1218.JPG

http://news.ostan-ag.gov.ir/Portals/1/DNNArticleLightBoxContent/UploadImages/488/IMG_1190.JPG

عکس از حمید اکبری

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114328
دیدگاه خود را به ما بگویید.