جوان پرس : مراسم گرامیداشت روز خبرنگار با حضور معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ، مدیران کل دستگاههای اجرایی ، شهردار ارومیه و اعضای شورای شهر و نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در خانه ملت برگزار شد در این مراسم که همزمان با نمایشگاه مطبوعات بود ؛ معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: نگاه منصفانه و دوری از سیاه نمایی با وجود بیان نقاط ضعف و کاستی ها وظیفه خبرنگاران در انعکاس اخبار است.

علیرضا رادفر افزود: این نگاه منصفانه می تواند زمینه پویایی جامعه را فراهم کند و کاستی هایی که در جامعه وجود دارد باید با نقد منصفانه خبرنگاران به گوش مسئولان برسد .

وی اظهار کرد: علاوه بر همه مسئولیت های خبرنگاران، ایجاد امید در جامعه از کاربردهای مهم رسانه ها در جامعه امروز به شمار می رود.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به حمایت های دولت تدبیر و امید از رسانه ها گفت: مهمترین نتیجه این حمایت، رشد و بالندگی اصحاب رسانه و جامعه است.

رادفر با قدردانی از برگزارکنندگان هشتمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه های آذربایجان غربی افزود: این نمایشگاه، با قدرت و حضور فعال خبرنگاران برگزار شده به طوری که از شهرستان های مختلف نیز مسئولان را برای حضور در این نمایشگاه تهییج کرده است.

در این آیین  پیام استاندار آذربایجان غربی قرائت و رئیس خانه مطبوعات استان هم سخنرانی کرد و از تعدادی از خبرنگاران پیشکسوت و جوان آذربایجان غربی قدردانی شد.

هشتمین نمایشگاه مطبوعات ، خبرگزاری ها و پایگاههای اطلاع رسانی آذربایجان غربی از روز دوشنبه، 16 مرداد 1396 در ارومیه گشایش یافت و عصر پنجشنبه به کار خود پایان داد.