تاریخ انتشار :جمعه ۸ اسفند ۹۳.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ب.ظ

   1296 بازدید

همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، طی مراسمی با شکوه ضمن بزرگداشت این روز از پرستاران نمونۀ کشوری و استانی تقدیر شد.

جوان پرس : همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب (س) و روز پرستار، طی مراسمی با شکوه ضمن بزرگداشت این روز از پرستاران نمونۀ کشوری و استانی تقدیر شد. به گزارش وب دا ، در این مراسم که با حضور جمعی از مسئولین دانشگاه و همچنین مشارکت جمع کثیری از پرستاران شاغل در بیمارستانهای ارومیه و دانشجویان پرستاری برگزار شد، علی آیرملو ، مدیر خدمات پرستاری دانشگاه گزارش اجمالی از وضعیت پرستاری استان ارائه کرد.

 

 در ادامه دکتر آقازاده، قائم مقام وزیر در استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان، ضمن تبریک این روز خجسته تصریح نمود: تمامی تلاش مسئولین دانشگاه در این است که تا پایان سال مطالبات مالی سال 93 همه پرستاران داده شود و از جامعۀ پرستاری تقدیر کرد. وی در ادامه افزود: علی­رغم مشکلات، مجموعۀ دانشگاه تمام تلاش خود را نموده تا بیمارستان‌ها، نسبت به پرداخت کارانه پرستاران اقدام نمایند.

 سپس معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، حجت الاسلام سجادبیگی نیز در این مراسم به بیان سجایای حضرت زینب (س) پرداخته و این روز را به پرستاران تبریک و تهنیت گفت.

 شمس الدین شمس، عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، هم در این مراسم ضمن گرامیداشت این روز سخنانی را در خصوص ضرورت اجرای کامل قانون ارتقاء بهره وری، علی الخصوص در بیمارستانهای خصوصی و نیز اجرای قانون تعرفه گذاری پرستاری بیان داشت .

شمس به بخشهایی از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص پرستاران اشاره کرد و گفت: این فرمایشات نشان دهنده درک عمیق و تسلط بالای رهبر معظم برمسائل و مشکلات قشر پرستاری می باشد وی درادامه اضافه کرد: پرستاری بعد از شغل معدنچی دومین شغل سخت و زیان آور می باشد با این تفاوت که پرستار علاوه بر خستگی جسمی بعد از یک روز کاری، خستگی روحی را نیز باید تحمل کند.

 

دکتر حبیب زاده، رئیس دانشکدۀ پرستاری و مامایی دانشگاه، نیز در این مراسم ضمن تبریک روز پرستار و تقدیر از تمامی تلاشگران این عرصه به نقش مؤثر و بی‌بدیل پرستاران در حوزه های مختلف آموزشی و درمانی دانشگاه اشاره نمود وی با نوید اینکه جشن ملی یکصدمین سالگرد تاسیس دانشکده پرستاری ارومیه به میزبانی این دانشگاه برگزار خواهد شد خاطرنشان کرد: با پیگیری­های صورت گرفته انشاء ا… از سال 94 شاهد راه اندازی PhD پرستاری در این دانشگاه خواهیم بود.

 

دکتر عباس سید زکریایی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان نیز با اهدای لوح و تاج گل به جامعه پرستاری از زحمات این قشر گرانقدر تقدیر نمود و به 6 نفر از شرکت کنندگان مراسم برای زیباترین جمله در وصف پرستار و پرستاری سفر زیارتی کربلا را هدیه نمود (3 نفر پرستار- 3 نفر دانشجوی پرستاری ).

اجرای مسابقه و موسیقی از دیگر بخشهای این مراسم بود .

گفتني است: مراسم گراميداشت روز پرستار به همّت دفتر پرستاری معاونت درمان، دانشکدۀ پرستاری و مامایی و نظام پرستاری واحد ارومیه برگزار شد و در اين مراسم از تعداد 13 تن از پرستاران برگزيده در استان و 5 نفر از دانشجویان پرستاری با اهداء لوح سپاس و جوائز تقدير بعمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 61772
دیدگاه خود را به ما بگویید.