تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ فروردین ۹۷.::. ساعت : ۵:۰۰ ب.ظ

   118 بازدید

فرماندار سردشت گفت: تعطیلی معابر موقت مرزی توسط دولت مرکزی عراق اصلا به نفع مردم و دولت جمهوری اسلامی نیست.

جوان پرس : فرماندار سردشت گفت : تعطیلی معابر موقت مرزی توسط دولت مرکزی عراق اصلا به نفع مردم و دولت جمهوری اسلامی نیست.

به گزارش کردپرس، « نژاد جهانی» در جریان  اولین جلسه شورای ادارای استان آذربایجان غربی که هر یک از فرمانداران به ارائه گزارش  مختصری از مسائل حوزه کاری پرداختند، گفت: تعطیلی معابر موقت مرزی توسط دولت مرکزی عراق اصلا به نفع مردم و دولت جمهوری اسلامی نیست و مردم و تجار در شرایط بسیار بدی قرار دارند معیشت مبتنی بر اقتصاد اقتصاد مرزی به شدت در خطر است و بارهای زیادی پشت مرزها مانده است.

 وی  افزود : مردم گله مند هستند و درخواست های آنها برای ورود این بارها با شرایط مناسب و نه اعمال تعرفه های بالا تا تعیین تکلیف طرح ساماندهی معابر مرزی برحق است که انتظار پیگیری و عنایت ویژه داریم.

وی با اشاره به رشد ۲۰۲ درصدی تعداد مسافران اقامت کننده در نوروز ۹۷ نسبت به نوروز سال گذشته با همت و تلاش جمعی مردم و ادارات ، ضرورت اهتمام به حفظ این شتاب و محوری کردن گردشگری بعنوان محور توسعه سردشت را یادآور شد و از مسئولان استاني درخواست كرد خواست برای تقویت زیرساخت های گردشگری  بویژه در رابطه با مکانهای نمادین همچون شلماش و گراوان و محورهای مختلف روستایی و ساماندهی حاشیه سد سردشت توجه ویژه ای در  بحث بودجه مبذول نمایند.

فرماندار سردشت ادامه داد : جشنواره های ارزشمندی در حوزه های مختلف با همت جمعی و دستان خالی برگزار شده که موجب نشاط و امید در شهرستان شدند در برخی از آنها ۲۷ استان را میزبان بودیم و بعضی جشن ها را با مشارکت ۵ هزار نفری برگزار کردیم.

جهانی اضافه کرد:نیازمند تقویت و تامین منابع برای تکرار آنها و قرارگیری آنها در تقویم فرهنگی استان هستیم و در اکثر شاخص های توسعه عقب هستیم و بویژه نیاز به توجه پرشتاب در بخش راه و گاز داریم.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 113127
دیدگاه خود را به ما بگویید.