تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۲ آذر ۹۶.::. ساعت : ۳:۴۰ ب.ظ

   187 بازدید

فرمانده کل سپاه: دشمنان شکست خورده به دنبال تجزیه این استان ها از ایران و انتقال ناامنی از این مناطق به سراسر کشور بودند.

جوان پرس : فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه برخی از استان های غربی کشور از جمله آذربایجان غربی و کردستان مورد طمع دشمنان برای ایجاد ناامنی های شبیه سوریه بود، گفت: دشمنان شکست خورده به دنبال تجزیه این استان ها از ایران و انتقال ناامنی از این مناطق به سراسر کشور بودند.

سردار سرلشکر محمدعلی جعفری روز یکشنبه در مراسم اختتامیه کنگره ملی 12 هزار شهید آذربایجان غربی در ارومیه افزود : این توطئه دشمنان نیز در سایه تلاش و حماسه آفرینی این مردم غیور خنثی شد و امنیت در زمان بسیار کوتاهی به این استان ها برگشت.

وی همچنین به پشتیبانی مالی و جانی مردم آذربایجان غربی از نظام در طول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به ویژه هشت دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: ریشه های مقاومت و ایثار مردم این استان به ایمان و فرهنگ عمومی مردم منطقه بر می گردد.

وی اظهار کرد: آذربایجان غربی از استان های نمونه کشور در مقایسه با سایر استان ها به لحاظ برخورداری از روحیه ظلم ستیزی است و ایران نیز در میان کشورهای مختلف دنیا از همین حیث الگو به شمار می رود.

فرمانده کل سپاه ادامه داد : وحدت و همدلی در میان اقوام و مذاهب این استان از امتیازهای برجسته و عامل موفقیت و نصرت الهی است و مردم این استان باید قدر این مولفه های ارزشمند در جامعه اسلامی را بدانند.

سرلشکر جعفری همچنین با تاکید بر اینکه در سایه توسعه و تعمیق این ارزش ها باید به نصرت الهی امیدوار بود، اظهار کرد: با وجود توطئه های متعدد دشمنان، امنیت در داخل کشور روز به روز بیشتر شده و پیروزی های منطقه ای در سوریه و عراق محقق شده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران همچنین با تاکید بر اینکه توطئه کردستان بزرگ در ماه های اخیر در نطفه خفه شد، اظهار کرد: دشمنان از هر زمینه ای برای بر هم زدن آرامش در این منطقه استفاده می کنند اما یکی پس از دیگری با شکست مواجه می شوند.

وی با تاکید بر اینکه شکست پی در پی از دلایل عصبانیت دشمنان از نظام اسلامی است، افزود: دشمنان در زمان حاضر نمی دانند که با نظام اسلامی و نهضت انقلابی ایران چه باید بکنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در سال های اول انقلاب تردد در جاده های آذربایجان غربی به صورت روزانه و تنها تا ساعت 14 یا 15 میسر بود، افزود: امروز امنیت این استان از بسیاری از استان های مرکزی کشور بیشتر است.

سرلشکر جعفری ادامه داد: مردم باید قدردان ایثار و جانفشانی رزمندگان، شهدا و جانبازان باشند و برگزاری کنگره ملی 12 هزار شهید این استان اقدامی ارزشمند در همین راستاست.

وی همچنین از مردم آذربایجان غربی خواست تا قدر روحیه انقلابی حاکم بر این منطقه را بدانند و با انتقال آن به نسل های بعدی زمینه تداوم راه مقاومت را فراهم کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109897
دیدگاه خود را به ما بگویید.