تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۶ مهر ۹۶.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ق.ظ

   237 بازدید

ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: بیش از 500 هزار تن انواع کالا از گمرکات آذربایجان غربی در سال جاری صادر شده است.

جوان پرس : ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: بیش از 500 هزار تن انواع کالا از گمرکات آذربایجان غربی در سال جاری  صادر شده است.

احمد برکابیان در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی افزود: در 6 ماهه نخست سال جاری 514هزار تن انواع کالا از گمرکات استان به ارزش ریالی 224 میلیون دلار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته  2 درصد افزایش ارزشی داشته است.

وی با اشاره به میزان وادرات به کشور طی سال جاری تصریح کرد: 277 هزار تن کالا به ارزش ریالی 380 میلیون دلار وارد کشور شده است.

برکابیان اظهار کرد: میزان واردات کالا در سال جاری به کشور در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، 16 درصد کاهش ارزشی و 4 درصد افزایش وزنی داشته است.

ناظر گمرکات آذربایجان غربی با اشاره به اقلام صادراتی به سایر کشورها از طریق مرزهای استان گفت: خرما، آبمیوه، هندوانه، مصنوعات پلاستیکی، سیمان سفید و شیرینی جات از جمله کالاهای صادراتی از کشور است.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه  نخست سال جاری بیشترین میزان صادرات از مرز تمرچین پیرانشهر به میزان 237 هزار تن بوده افزود: ارزش ریالی کالاهای صادراتی از مرز پیرانشهر 72 میلیون دلار گزارش شده است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 108285
دیدگاه خود را به ما بگویید.