تاریخ انتشار :شنبه ۲۰ آبان ۹۶.::. ساعت : ۹:۳۰ ق.ظ

   199 بازدید

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: شاخص‌های توسعه آذربایجان غربی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و مسئولان عالی استان باید این فاصله را کاهش دهند.

جوان پرس : نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: شاخص‌های توسعه آذربایجان غربی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و مسئولان عالی استان باید این فاصله را کاهش دهند.

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین عسگر دیرباز در سخنرانی پیش از خطبه‌های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه ارومیه اظهار داشت: شاخص‌های توسعه آذربایجان غربی در وضعیت مطلوبی قرار ندارد و افرادی که به‌عنوان استاندار، بخشدار، شهردار، مدیران ادارات و روسای دوایر خدمت می‌کنند باید تلاش خود را بیش از پیش افزایش دهند.

وی افزود: برخی از مناطق در استان آذربایجان غربی وجود دارند که کلاس‌های درسی را در انبارها و دیگر اماکن برگزار می‌کنند و پیشرفت‌های استان به برکت نظام و انقلاب جمهوری اسلامی ایران بسیار است ولی در برخی مناطق همچنان مشکلاتی داریم.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: از استاندار که مقام عالی دولت در استان است خواهشمندیم که بیش از گذشته فعالیت کرده و تلاش خود را محدود به ساعات اداری نکنند و این اقدامات نمی‌تواند مشکلات را کاهش دهد و از استعداد مردم هم برای پیشبرد اهداف عالی و حل مشکلات مردم استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: شاخص‌های اصلی توسعه استان باید توسط مسئولان نام‌برده که وظیفه خدمت به مردم را بر عهده دارند تلاش خود را به کار گیرند تا فاصله شاخص‌های استان در مقایسه با دیگر استان‌ها را کاهش دهند.

دیرباز تصریح کرد: راه‌های مواصلاتی یکی از بزرگ‌ترین مشکلات استان است و وقتی یکی از مسئولان در جاده‌های استان همانند جاده تکاب-شاهین‌دژ گام بگذارند خواهند فهمید که مردم با چه مشکلاتی روبرو هستند و در ماه چند مورد تصادف در این جاده به وقوع می‌پیوندد.

وی با اشاره به زیارت اربعین تأکید کرد: زیارت اربعین حسینی یکی از بزرگ‌ترین اجتماع‌ها و حرکت‌های مسلمانان جهان به‌ویژه شیعیان است که وحدت و یکپارچگی جامعه اسلامی را به جهان خواران نشان می‌دهند تا کارشکنان بدانند نمی‌توان اتحاد امت اسلامی را از هم پاشید.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به شهادت مرزبانان در شهرستان چالدران یادآور شد: متأسفانه عصر روز جمعه شنیدیم که هشت تن از مرزبانان خود را در منطقه چالدران از دست دادیم و باید همگان توجه کرد که دشمنان از هیچ کارشکنی علیه نظام، انقلاب و ملت جمهوری اسلامی ایران فروگذار نمی‌شود.

وی بیان کرد: در این دوره مجلس خبرگان رهبری کمیسیون‌های مختلف فعال شده‌اند و مشکلات استان‌ها جمع‌آوری شده و به روسای سه قوه انتقال یافته و پیگیری می‌شود و هدف از این کارها برطرف کردن قسمتی از مشکلات جامعه است.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 109212
دیدگاه خود را به ما بگویید.