تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ بهمن ۹۰.::. ساعت : ۳:۰۷ ق.ظ

   538 بازدید

خبرگزاری جوان//تيم فوتبال بانوان شهرداري اروميه پس از پانزده هفته بالاخره صاحب يک پيروزي شد و توانست در خانه تيم ون کردستان را با نتيجه 5 بر 2 مغلوب کند تا طعم پيروزي در اين رقابت ها را بچشد. اين پيروزي در حالي بدست آمد که تيم فوتبال بانوان اروميه ديگر شهرداري را حامي خود نمي بينيد.

 تيم فوتبال بانوان شهرداري اروميه پس از پانزده هفته بالاخره صاحب يک پيروزي شد و توانست در خانه تيم ون کردستان را با نتيجه 5 بر 2 مغلوب کند تا طعم پيروزي در اين رقابت ها را بچشد. اين پيروزي در حالي بدست آمد که تيم فوتبال بانوان اروميه ديگر شهرداري را حامي خود نمي بينيد.
تيم فوتبال بانوان آذربايجان غربي پس از يکسال موفقيت آميز در ليگ دسته يک، سال گذشته توانست جواز صعود به ليگ برتر فوتبال بانوان کشور را بدست آورد. اين تيم که سال پيش با نام هيات فوتبال و با حمايت آن در ليگ يک حضور داشت با صعود به ليگ برتر، باشگاه شهرداري اروميه که در سالجاري سرمايه گذاري در ورزش را آغاز کرده بود را به عنوان اسپانسر و حامي مالي خود ديد.
اين تيم که از اول فصل با مشکل زمين تمرين و بازي مواجه بود و در عين تعجب عملا براي عقب نيفتادن از تمرينات،‌ برنامه هاي تكنيكي و تاكتيكي خود را در سالن ها و در جايي كه فوتسال به جاي فوتبال انجام مي گيرد، پيگيري مي کرد، در اواسط ليگ و پس از شروع نيم فصل دوم رقابت ها ديگر باشگاه شهرداري اروميه را حامي خود نديد و اين باشگاه که مترصد يک فرصت براي کناره گيري از تيمداري در فوتبال بانوان بود، به حمايت خود از بانوان فوتباليست خاتمه داد تا هزينه ميلياردي که براي تيم واليبال انجام شده بود، بيش از اين با هزينه اي که تيم فوتبال بانوان به همراه دارد، بالا نزند.
اين کناره گيري باعث شد تا تيم فوتبال بانوان به خود هيات فوتبال استان بازگردانده شود تا هياتي که براي فراهم کردن يک زمين تمرين مناسب در وقت موعد، نتوانسته بود اقدام نمايد، اينک بايد خود به تامين هزينه هاي اين تيم بپردازد. البته در اين ميان اخباري نيز به گوش رسيد که معاونت توسعه ورزش قهرماني اداره کل ورزش و جوانان و همچنين هيات فوتبال اروميه براي اين تيم با يک حامي مالي(دانشگاه صنعتي اروميه) به توافق دست يافته بودند اما هيات فوتبال استان با اين کار موافقت نکرد تا تيم فوتبال بانوان استان قرباني ديگري باشد براي خصومت شخصي هيات هاي فوتبال استان و اروميه.
تيم فوتبال بانوان اروميه که سال گذشته با هزار زحمت به ليگ برتر که مسلما آرزوي حضور تمامي تيم هاي ورزشي جهت شرکت در بالاترين سطح مسابقات داخلي محسوب مي شود، رسيد هم اينک به مثابه يک کودک سرراهي مورد برخورد واقع مي شود و کسي براي رسيدگي به مشکلات آن نيست و اگر هم کسي براي رفع اين مشکلات پا پيش مي گذارد با خصومت شخصي مسوولان مربوطه عقب نشيني کرده و از کرده خود پشيمان مي شود.
اين تيم هم اکنون به عنوان يکي از تيم هاي ته جدولي ليگ برتر فوتبال بانوان محسوب مي شود و سقوط آن به دسته يک محتمل تر از گذشته است. اينکه چرا ما خودمان داشته هايمان را به اين راحتي از دست مي دهيم تا در آينده حسرت امروز آنها را بخوريم، سوالي است که همانند سوختن امتياز دو تيم در ليگ برتر هندبال بي جواب خواهد ماند و هرگز مسوولان اداره کل ورزش و جوانان استان دليل قانع کننده اي براي آن نخواهند داشت.
بايد بدانيم امروز ورزش استان که در آستانه رقابت هاي المپيک 2021 لندن هستيم حال و روز خوشي ندارد و مسوولان اداره کل ورزش و جوانان آن به جاي برنامه ريزي براي توسعه آن و حمايت از ورزشکاران خود سخت درگيري جنگ و جدال هاي درون سازماني خود هستند و به جاي انجام وظايف خود، سفرهاي گاه و بيگاهي دارند به تهران جهت ديدار با وزير ورزش و جوانان تا با به دست آوردن دل او بتوانند حکم مديريت خود را براي مدتي ديگر تمديد کنند.
مسوولان فوتبال استان نيز به مانند اداره کل ورزش و جوانان با يکديگر درگير هستند تا دود اين جدال هاي بي فرجام و تهي به چشم فوتبال استان و البته فوتبال بانوان برود. بانواني که ديگر نه تنها از چنين فوتبالي بلکه از چنين ورزشي خسته شدند.اميد عظيمي/ ارازاذربایجان
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 1250
دیدگاه خود را به ما بگویید.