تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۱ اسفند ۹۶.::. ساعت : ۸:۵۰ ب.ظ

   263 بازدید

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندارآذربایجان غربی گفت : اجرا شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی کلید توسعه اقتصادی استان است.

جوان پرس : رضا حسینی در اولین سخنرانی خود در جایگاه معاون اقتصادی استاندار آذربایجان غربی در جمع اعضای شورای اداری گفت : افتخار می کنم بعد از ۱۴ سال برای خدمت به زادگاهم برگشتم .

حسینی با اشاره به اینکه قبول مسئولیت در استانی که از نظر حجم و شاخص های توسعه اقتصادی در رتبه 28 ام قرار دارد مسئولیت سخت و سنگینی است خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی همه نعمت ها، ظرفیت ها و توانمندی های لازم برای توسعه اقتصادی را دارد و باید با استفاده اصولی و بهینه از فرصت های پیشرو تمام تلاش خود را در شکوفایی اقتصاد استان به کار گیریم.

او با تاکید بر اجرای برنامه های اصلی سیاست های اقتصاد مقاومتی و مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان افزود: آذربایجان غربی علیرغم موقعیت جغرافیایی استراتژیک و برخورداری از منابع و ظرفیت های مختلف جایگاه شایسته ای در شاخص های مختلف توسعه یافتگی ندارد و باید با عنایت ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی استان را به جایگاه مطلوب خود برسانیم.

حسینی ضمن تشریح برنامه ها و اولویت های کاری خود، ارتقا و بهبود فضای کسب و کار در استان را مهم ترین برنامه خود عنوان و تصریح کرد: با همکاری و همراهی دستگاههای اجرایی، اتاق بازرگانی و تشکل های بخش خصوصی بنا داریم استان را از نظرموضوع فضای کسب و کار جزو 10 استان برتر قرار دهیم .

وی  با اشاره به اجرایی و عملیاتی شدن پنجره واحد سرمایه گذاری،اجرای واحد سامانه های مدنظر ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی، بهبود تجارت فرامرزی و شفاف سازی هر گونه سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ایجاد مدیریت واحد گمرکی را از جمله اولویت های کاری خود در سمت معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری آذربایجان غربی برشمرد.

وی تلاش برای ارتباطات بین المللی در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی و افزایش حجم صادرات تولیدات داخلی، کمک به توسعه حمل و نقل بین المللی برای استفاده از ظرفیت های منطقه ای در جهت افزایش اشتغال، فراهم کردن زمینه برای استفاده از منابع غیردولتی و سایر روشهای تامین مالی از جمله فاینانس با همکاری دستگاههای ذیربط، تلاش برای احیا و راه اندازی دوباره واحدهای تولیدی، نیمه فعال و راکد در استان را از دیگر برنامه های خود در سمت جدید برشمرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 112629
دیدگاه خود را به ما بگویید.