تاریخ انتشار :شنبه 1 دسامبر 12.::. ساعت : 8:38 ب.ظ

   252 بازدید

مشايي

اسفندیار رحیم مشایی از ریاست دفتري محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، استعفا کرد.


همچنين محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، در حکمی سید حسن موسوی معاون سابق خود و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را به ریاست دفترش منصوب کرد.

بر اساس این خبر، محمدشریف ملک‌زاده رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری شد و اسفندیار رحیم مشایی به دبیرخانه جنبش عدم تعهد رفت.

این استعفا در حالی صورت گرفته است که چند روزی است، گمانه زنی​های انتخاباتی درباره احتمال نامزدی مشایی در انتخابات ریاست جمهوری 92، شدت گرفته است.
 
بر اساس ماده 37 قانون انتخابات ریاست جمهوری «کلیه افرادی که مسئولیت مستقیم در امر انتخابات ریاست جمهوری به صورت اجرا و یا نظارت دارند در صورتی می توانند داوطلب شوند که قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا نموده و در آن سمت شاغل نباشند». اما در این بند سقف زمانی مشخصی برای این استعفاها تعیین نشده است.
 
برای همین منظور نمایندگان مجلس چندی پیش طرحی دو فوریتی برای استعفای نامزدها از مناسب دولتی شش ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری تدوین کرده بودند که فوریت آن رای نیاورده و از دستور کار خارج شد. از این رو مشایی منعی برای نامزدی در انتخابات و حضور در جایگاه ریاست دفتر رئیس جمهوري نداشته است.
Print Friendly
کدخبر : 10152
یک دیدگاه

  1. استاد says:

    غصه این بی فکری و اندیشه نکردن حضرات باعث شده آقا پیر بشه فقط میشه گفت جیگر رو دندون، دندون رو جیگر بذاریم تا این دولت هم تموم بشه ….. خدا آخر و عاقبتمون رو بخیر کنه یکی که واقعا واسه خدمت بیاد پای کار نه مقام و میز و دنیاطلبی.

دیدگاه خود را به ما بگویید.