تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۹۱.::. ساعت : ۷:۳۳ ب.ظ

   1122 بازدید

در جمهوری آذربایجان شاهد اقدامات ضد حقوق بشر و ضد انسانی هستیم

به گزارش جوان به نقل از فارس هزاران تبریزی ضمن تجمع اعتراض آمیزی در مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز، خواستار لغو فوری رژه همجنس‌بازان در این کشور شدند.

 شامگاه امروز مردم تبریز با تجمع اعتراض‌آمیز مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز در منطقه ولیعصر(عج) تبریز صورت گرفت، نفرت و انزجار خود را از دادن اجازه رژه به همجنس‌گرایان در باکو اعلام کردند.

در این تجمع اعتراض‌آمیز در حالی در یک هوای بهاری و ابری و بارانی برگزار شد که محل کنسولگری جمهوری آذربایجان و خیابان‌های اطراف آن ساعت‌ها قبل از این تجمع توسط نیروی‌های امنیتی تحت پوشش حفاظتی قرار گرفته بود.

در این تجمع اقشار مختلف مردم به ویژه دانشگاهیان، فرهنگیان،کارگران و روحانیون حضور داشتند، معترضان با سردادن شعارهایی به زبان فارسی و ترکی اقدام دولت جمهوری آذربایجان در برگزاری رژه همجنس‌بازان در این کشور مسلمان را به شدت محکوم کرده و خواستار لغو فوری آن شدند.

مردم متدین تبریز در حمایت از دینداران جمهوری آذربایجان، از مسئولان این جمهوری خواستند تا به اقدامات ضد اسلامی در این کشور مسلمان پایان دهند.

در این تجمع مردم تبریز دست نوشته‌های با مضامینی مانند “آذربایجان وار اولسون الهام سنه آر اولسون” “آقای الهام علی اف از عذاب خدا بترس”،” آقای علی اف به جای برگزاری رژه همجنس بازان به فکر آزادی قره باغ باش”،”آذربایجان میلتی قبول ائتمز ذللتی” ( ملت آذربایجان ذلت را نمی‌پذیرد)،”همجنس‌بازان جهان در جمهوری آذربایجان و اسلامگرایان این کشور در زندان” و ” لعنت خدا بر همجنس‌بازان، حامیان و مروجان آنها”، ” آذربایجان دولتی غارت ادیب غیرتی'(دولت آذربایجان غیرت را غارت کرده است”، ” قره باغ با رقص و آواز و به دست همجنس‌گرایان آزاد نمی‌شود اقدام دولت جمهوری آذربایجان درخصوص میزبانی از فستیوال مبتذل یورویژن و نیز برگزاری رژه همجنس‌بازان را به شدت محکوم کرده و خواستار تجدیدنظر دولت جمهوری آذربایجان در تصمیم خود مبنی بر برگزاری رژه همجنس‌بازان شدند.

حاشیه‌های این تجمع اعتراض آمیز

در پی این تجمع افراد حاضر در سرکنسولگری جمهوری آذربایجان در پی خشم معترضان و با ترس از آنان حاضر به خروج از محل تا پایان تجمع از سرکنسولگری نشده و از پشت درها و پنجره‌های بسته سرکنسولگری در حالی که این مکان تحت تدابیر امنیتی شدید قرار داشت، تنها نظاره‌گر این حرکت اعتراض‌‌آمیز شرکت‌کنندگان در تجمع بودند.

پس از این اقدام سرکنسولگری و سرباز زدن از خواست معترضان، تجمع‌کنندگان شعار «بی‌غیرت»، «بی‌غیرت» سردادند.

تجمع‌کنندگان همچنین در صدد بودند که بیانیه تجمع را در اختیار سرکنسول قرار دهند، ولی وی باز هم از حضور در بین معترضان و گرفتن این بیانیه خودداری کرد و حاضر نشد حتی از کنار در آن را دریافت کند.

در این حین یکی از بانوان شرکت‌کننده در تجمع به عنوان نمادی از حجاب و عفاف زن مسلمان بیانیه را با نزدیک شدن به درب کنسولگری آذربایجان‌ در تبریز به داخل این مکان انداخت که این امر مورد حمایت و تشویق شرکت‌کنندگان قرار گرفت.

– این تجمع ساعتی در زیر شدید باران برگزار شد.

– در این تجمع همچنین حاضران شعار ” آذربایجان اویاخدی شیعه لر دایاخدی، تبریزلی لر اویاخدی شیعه‌ لر دایاخدی”، “وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد” و ” یوروویژن فستیوال موسیقی نیست بلکه فستیوال ترویج ابتذال و همجسنگرایی است” را سر دادند.

– این تجمع بدون هیچ گونه مشکل امنیتی در آرامش کامل برگزار شد و مردم تبریز این مراسم را با دعای فرج و شعار حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست به پایان رساندند.

– گزارش فارس حاکی است، قبل از برگزاری این تجمع علیزاده،سرکنسول جمهوری آذربایجان در تبریز طی ملاقات با حضرت آیت‌الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی التماس کرده بود این تجمع برگزار نشود که امام جمعه تبریز در جواب اظهار داشته بودند: تنها در صورتی مردم تبریز در مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان تجمع نمی‌کنند که دولت باکو طی بیانیه رسمی عدم برگزاری رژه همجنس‌بازان را تایید کند که متاسفانه دولت باکو تحت تاثیر صهیونیست‌ها از انتشار این بیانیه خودداری کرد.

همچنین به گزارش جوان به نقل از نصر نیوز، محمد اسماعیل سعیدی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی عصر امروز در جمع تبریزی های معترضی که مقابل کنسولگری جمهوری آذربایجان در کوی ولیعصر تبریز جمع شده بودند افزود:به گواه تاریخ، غیرت دینی در آن سوی ارس پس از جدا افتادن از ایران به قدری بود كه به علمای نجف نامه نوشتند و خواستند كه اجازه جهاد دهند تا به آن وسیله از زیرسیطره كمونیسم خارج شوند.
محمد اسماعیل سعیدی افزود: امروز هم با كمال قباحت اقداماتی دیده می شود كه جای تاثر فراوانی دارد.
وی گفت: بر این اساس در جمهوری آذربایجان شاهد اقدامات ضد حقوق بشر و ضد انسانی هستیم كه قلب مسلمانان را جریحه دار كرده و با این اجتماع مردم مراتب نفرت و اعتراض خود در مقابل اقدامات ضد دینی در این كشور را نشان دادند.
وی با اشاره به در تنگنا قراردادن مسلمانان و برخی متدینان توسط دولت آذربایجان، خاطرنشان كرد: دولتی كه دم از دموكراسی، آزادی بیان و حقوق بشر می دهد تعدادی از مومن ها و مسلمانان كشور را دربند و زندانی و عرصه را برای آنان تنگ كرده است.
سعیدی با تاكید بر اینكه كشور آذربایجان بدون مردم هویت ندارد، اظهار كرد: مردمان با غیرتی كه توانایی آزاد كردن قره باغ را دارند در بند بوده و زندانی می باشند و سازمان مدافع حقوق بشر نیز سكوت كرده است.
وی افزود: كشور آذربایجان تبدیل به پایگاه رژیم صهیونیستی شده و رژه همجنس گرایان در این كشور برنامه ریزی و ساخته و پرداخته صهیونیزم است كه با پول مردم مظلوم جمهوری آذربایجان اجرا می شود.
وی با اشاره به ابراز انزجار مردم تبریز و اعتراضات مردم این شهر، گفت: برنامه ریزی برای برگزاری برنامه یوروویژن از قبل طراحی شده بود و برنده مسابقه سال قبل یوروویژن فعال فرهنگی تشكیلات صهیونیزیم بود تا امسال میزبانی مسابقات غیردینی و غیر انسانی به آذربایجان برسد.
وی با اشاره به اینكه برنامه یادشده در جهت هجوم فرهنگی دشمنان بر ضد مسلمانان اتفاق می افتد، تاكید كرد: كشور اذربایجان تبدیل به پایگاه آمریكا و رژیم غاصب صهیونیستی شده كه برای مسلمانان قابل قبول نیست.


Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 3743
دیدگاه خود را به ما بگویید.