تاریخ انتشار :پنجشنبه 14 جولای 16.::. ساعت : 1:26 ب.ظ

   295 بازدید

سرخوش
فرهاد سرخوش : اعتماد روستاییان و کشاورزان به مربیان کشاورزی گامی بلند برای پیشبرد اهداف و سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه است
جوان پرس :در راستای اجرای مصوبات ستاد احیای دریاچه ارومیه ، اولین کارگاه آموزشی مربیان کشاورزی برای انتقال برنامه های ستاد احیای دریاچه ارومیه به کشاورزان با حضور ۲۰۰ مربی کشاورزی در قالب طرح آگاه سازی و جلب مشارکت بهره برداران و فرهنگ سازی مصرف بهینه آب کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه به همت سازمان نظام مهندسی و بسیج مهندسین کشاورزی آذربایجان غربی در ارومیه برگزارشد.
مدیر دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی در این کارگاه گفت : مصرف آب کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه باید از ۹۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یابد.
فرهاد سرخوش افزود : اعتماد روستاییان و کشاورزان به مربیان کشاورزی گامی بلند برای پیشبرد اهداف و سیاست های ستاد احیای دریاچه ارومیه است.
وی یکی از علل خشک شدن دریاچه ارومیه را عوامل انسانی و برداشت های بی رویه از منابع آب سطحی و زیر زمینی عنوان کرد و گفت: مصرف آب کشاورزی در حوضه آبریز دریاچه ارومیه باید از ۹۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یابد و در این زمینه آگاه سازی و آموزش کشاورزان در خصوص تغییر الگوی مصرف آب در خور توجه است.
سرخوش با بیان اینکه کشاورزی سنتی موجود در حوضه آبریز دریاچه ارومیه با وجود مصرف بالای آب، صرفه اقتصادی ندارد، افزود: پروژه های احیای دریاچه ارومیه فرصتی برای ایجاد کشاورزی مدرن و پایدار در استان به وجود آورده است که کارشناسان کشاورزی باید نقش خود را در این مسیر به بهترین شکل ایفا کنند.
وی همچنین با بیان اینکه پروژه های عمرانی احیای دریاچه ارومیه زمان بر است، گفت: آگاه سازی کشاورزان و کاهش مصرف آب در این بخش، سرعت بیشتری به مراحل احیای دریاچه ارومیه می دهد.
Print Friendly
کدخبر : 92860
دیدگاه خود را به ما بگویید.