تاریخ انتشار :جمعه 9 فوریه 18.::. ساعت : 6:58 ب.ظ

   85 بازدید

شهریاری
سفر مسئولان رده بالای کشوری و استانی به شهرستان پیرانشهر با حاشیه هایی همراه بود که در قالب درخواست شهروندان از مسئولان مطرح شد که گزارش مختصری از درخواست شهروندان و پاسخ مسئولان بشرح ذیل در قالب گزارشی تهیه شده است.

جوان پرس : سفر مسئولان رده بالای کشوری و استانی به شهرستان پیرانشهر با حاشیه هایی همراه بود که در قالب درخواست شهروندان از مسئولان مطرح شد که گزارش مختصری از درخواست شهروندان و پاسخ مسئولان بشرح ذیل در قالب گزارشی تهیه شده است.

کمبود پزشک متخصص و پزشک اورژانس در پیرانشهر بیداد می کند

به گزارش خبرنگار کردپرس: دکتر جواد آقا زاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در پاسخ  به درخواست یکی از شهروندان پیرانشهر در خصوص کمبود پزشک متخصص و پزشک اورژانس در بیمارستان پیرانشهر گفت: متأسفانه در کل استان با کمبود پزشک عمومی مواجه هستیم در این خصوص بارها اقدام کرده ایم تا با عقد قرارداد با پزشکان عمومی نسبت به رفع کمبود پزشک عمومی در شهرستانهای استان بویژه شهرستان پیرانشهر اقدام کنیم.

وی ادامه داد: در سطح استان در بخش رادیولوژی در 3 شهرستان قره ضیاءالدین، پلدشت و شوط تنها با یک نفر بعنوان رادیولوژیست ارائه خدمات میکنیم که واقعا جوابگوی مراجعه کنندگان نمی باشد.

دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی هم در این خصوص گفت: در خصوص سی تی اسکن و رادیولوژی علی رغم اینکه فضا و تجهیزات پزشکی مورد نیاز کاملاً فراهم شده است اما متأسفانه هنوز متخصص ندارند و این موضوع مراجعه کنندگان را مشکلات جدی مواجه کرده است که امیدواریم مسئولان استانی در اسرع وقت چاره ای برای این معظل اتخاذ نمایند.

وی در خصوص پزشک عمومی مسقر در اورژانس بیمارستان امام خمینیی پیرانشهر هم یادآور شد:  با تلاش ها و رایزی های صورت گرفته تعداد پزشکان حاضر در بخش اورژانس بیمارستان پیرانشهر از 4 پزشک به 6 پزشک افزایش پیدا کرده است که می تواند پاسخگوی مراجعه کنندگان باشد.

درخواست اولیای دانش آموزان شین آبادی جهت ملاقات با استاندار

یکی از اولیای دختران شین آباد در حاشیه حضور استاندار در شهرستان پیرانشهر ضمن بیان پاره ای از مشکلات خواستار ملاقات فوری کلیه اولیاء دانش اموزان شین آباد با استاندار در استان شد و گفت: متأسفانه در مجموع 26 نفر از دانش آموزان شین آبادی که نیاز به انجام مراحل درمانی تخصصی دارند به تعداد 12 نفر از حادثه دیدگان نسبت به بقیه بهتر رسیدگی می شود که این مورد روند درمانی 14 دانش اموز دیگر را با مشکلاتی مواجه کرده است.

 وی ادامه داد: بنده به نمایندگی از کلیه اولیاء دانش آموزان حادثه دیده شین آباد، پیشنهاد فوری ملاقات با جنابعالی را داریم که امیدواریم به این درخواست دسته جمعی ما پاسخ مناسبی داده شود.

شهریاری، استاندار آذربایجان غربی در پاسخ به این درخواست گفت: مشکلات دختران حادثه دیده شین آباد و حادثه اتفاق افتاده برای مجموعه استانداری هم بسیار ناراحت کننده و رنج آور بوده و هست و بدون شک در راستای بهبود سلامتی و بازگشت مجدد این عزیزان به زندگی از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: بررسی نحوه مراحل درمانی و حساسیت موضوع باعث شد تا بنده شخصا در ابتدای شروع به خدمتم در این استان به ملاقات این دانش آموزان بیایم و از نزدیک جویایی وضعیت درمانی و آموزشی و ورزشی آنها شده ام و نیاز های آنها را در حوزه بیمه، مستمری بهزیستی و روند درمانی آنها در تهران را از زبان خودشان شینده ام و مطمئناً در راستای رفع بیساری از مشکلات اشاره شده و موجود با تمام توان گام برخواهم داشت.

 شهریاری اضافه کرد: در پاسخ به درخواست ملاقات اولیاء دانش آموزان هم مجموعه استانداری آمادگی کامل دارد تا بر اساس هماهنگی های صورت گرفته این ملاقات در اسرع وقت در محل استانداری ترتیب داده شود و نیازهای اولیاء نیز از نزدیک شنیده و نسبت به رفع مشکلات درخواستی مساعدت های لازم صورت پذیرید.

 مسئولان وضعیت معیشتی بازاریان و بویژه کولبران پیرانشهری را درک کنند

رسول عبدالهی، نماینده بازاریان شهرستان پیرانشهر در جریان سفر استاندار به شهرستان پیرانشهر با اشاره به رکود بازار و بسته ماندن معابر مرزی پیرانشهر گفت: مشکلات ناشی از ادامه معابر کوله بری و همچنین رکودی که بر تجارت در شهرستان پیرانشهر حاکم شده است باعث شده است تا افراد زیادی در این شهرستان در وضعیت معیشتی بسیار ناجوری قرار بگیرند.

 وی ادامه داد: ما انتظار داریم که مسئولان استانی و کشوری واقعاً وضعیت معیشتی بازاریان و بویژه کولبران پیرانشهری را درک کنند و با اتخاذ تصمیمات مناسب پاسخگوی مطالبات بحق این قشر زحمت کش و محروم شهرستان پیرانشهر باشید.

استاندار در پاسخ به مشکلات ارائه شده از سوی طیف بازاریان پیرانشهر گفت: قرار شده است نسبت به تخصیص اعتباری بالغ بر 1 میلیارد تومان جهت بهره مندی از بیمه اجتماعی ویژه کولبران اقدام شود.

وی ادامه داد: برنامه ریزی شده است تا حدو د یک ماه دیگر نسبت به راه اندازی بازارچه رسمی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت  و گمرک اقدام شود تا صاحبان کارت های رسمی الکترونیکی مرزنشینان بتوانند بصورت رسمی از مزایایی مرز بهره مند شوند.

دکتر رسول خضری هم در ادامه این گفتگو طی سخنانی با اشاره تعریف صورت گرفته در خصوص فاصله مرزنشیان از نقطه صفر مرزی جهت برخورداری از مزایای کارت پیله وری گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته ساکنان شهر پیرانشهر نمی توانند از امتیاز کارت الکترونیک مرزی بهره مند شوند اما با تلاش های صورت گرفته قرار بر این است در جلسه آتی شورای مرزی نسبت به مساعدت در خصوص ساکنان حاشیه شهر پیرانشهر که در وضعیت معیشتی نامناسبی به سر می برند تصمیم گرفته شود و این افراد هم بتوانند از مزایای آن استفاده کنند.

بیمارستان جدید  پاسخگوی نیازهای پیرانشهرنیست

تعدای از شهروندان پیرانشهری هم در ادامه این سفر با اشاره به تشریح آخرین وضعیت بیمارستان جدید پیرانشهر معتقد بودند که ساختمان بیمارستان جدید پیرانشهر با استانداردهای لازم کاملاً فاصله دارد و لازم است تا قبل از بهره برداری کامل از آن تدابیری از سوی مسئولان اتخاذ شود که واکنش استاندار و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان را بهمراه داشت.

شهریاری، استاندار آذربایجان غربی در این خصوص گفت: بیمارستان جدید 64 تختخوابی برای  شهرستان پیرانشهر بسیار کم بوده و لازم بود تا این تعداد تخت در ابتدای شروع عملیات ساخت و ساز افزایش داده می شد.

دکتر جواد آقازاده، رئیس  دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجان غربی هم در این خصوص  گفت: کلنگ زنی این بیمارستان در زمان تصدی بنده در این سمت نبوده است اما بلافاصله پس از اطلاع از این وضعیت نسبت به متراژ اختصاصی زمین اعتراض کرده و خواستار همکاری مجموعه شورای در دوره قبلی بودم ولی متأسفانه در این خصوص نه تنها با دانشگاه علوم پزشکی همکاری لازم نشد بلکه با جوسازی های نامناسبی باعث ایجاد مشکلاتی برای مجموعه شدند.

 وی با اشاره به این نکته که این بیمارستان جدید نمی تواند با وضعیت فعلی پاسخگوی نیاز درمانی و مراجعه کنندگان شهرستان پیرانشهر و منطقه باشد ادامه داد: مجموعه شورای شهر در دور چهارم با ایجاد مشکلاتی و عدم سازش با مالک زمین مانع اختصاص زمین مناسبی برای محل تأسیس بیمارستان جدید شدند و به ناچار عملیات ساخت و ساز بیمارستان جدید در متراژ کمتری شروع شد که بدون شک در راستای تدمین نیاز شهروندان پیرانشهری با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

Print Friendly
کدخبر : 111753
دیدگاه خود را به ما بگویید.