تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ خرداد ۹۷.::. ساعت : ۲:۰۰ ب.ظ

   156 بازدید

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاههای اجرایی استان پاسخگوی دلایل طولانی شدن مدت زمان اجرای طرح های عمرانی باشند.

جوان پرس : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: دستگاههای اجرایی استان پاسخگوی دلایل طولانی شدن مدت زمان اجرای طرح های عمرانی باشند.

تقی کهوریان دوشنبه در دومین جلسه شورای فنی استان با تاکید بر نظارت مستمر کمیته های نظارت شهرستانی بر روند اجرای پروژه ها گفت:دستگاه های اجرایی مسوولیت اصلی طرح های عمرانی را برعهده داشته و باید پاسخگوی مشکلات فنی این طرح ها و تاخیر در اجرا و اتمام پروژه ها باشند.

وی افزود: شواری فنی استان به عنوان مهمترین مرجع ناظر بر پروژه ها، وضعیت ساخت و کیفیت اجرای طرح ها را بررسی و نظارت دارد و دستگاههای اجرایی باید نسبت به اجرایی شدن مصوبات این شورا اهتمام ویژه ای داشته باشند و تا پایان خرداد سال جاری دلایل اجرا نشدن برخی مصوبات را اعلام کنند.

کهوریان با اشاره به تشکیل کمیته های نظارت با ریاست فرمانداران و به نیابت معاونین برنامه ریزی و عمران ایشان در شهرستانها افزود: مشکلات فنی مرتبط با روند احداث این طرح ها بطور مستمر هرماه باید بررسی شده و مشکلات فنی پروژه ها برای تسهیل مراحل احداث آنها و ارائه بهترین راهکارها به شواری فنی استان از طریق دفاتر معاونت عمرانی گزارش شود.

وی تاکید کرد: در این راستا نیز کارگروه نظارت فنی شورای فنی فقط پروژه های مشکل دار گزارش شده شهرستانها را بازدید کند و به این ترتیب هرجلسه شواری فنی اختصاص به یک شهرستانها نخواهد داشت و پروژِه های عمرانی به صورت مستمر در تمام ماههای سال از شهرستان های مختلف محدود به مشکل دارها قابل رسیدگی در شورای فنی خواهد بود.

در سال گذشته شورای فنی استان با تشکیل ۱۳ جلسه درراستای رفع موانع کار پروژه ها و مشکلات موجود در طرح ها ۱۱۸ مصوبه داشته است که از این تعداد ۱۱۸ مصوبه اجرایی شده و یا در دست اجرا بوده و ۱۴ مصوبه تا کنون به مراحل اجرا نرسیده است.

در ادامه این جلسه گزارش کمیته نظارت شورای فنی استان در خصوص وضعیت اجرای ۱۱ طرح عمرانی در دست اجرای شهرستان چایپاره را قرائت شد.

همچنین مقرر شد دستگاههای اجرایی به منظور سهولت در پیگیری موارد مطرح شده در شواری فنی با دبیرخانه شورا نماینده ای ثابت به عنوان رابط دستگاه به دبیرخانه شورای فنی استان معرفی کنند و تا پایان هفته جاری فرم اعلام نظر پهنه بندی لرزه شهر ارومیه را تکمیل و برای جمع بندی به دبیرخانه شورای فنی ارسال کنند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 114297
دیدگاه خود را به ما بگویید.