تاریخ انتشار :چهار شنبه 7 فوریه 18.::. ساعت : 9:17 ق.ظ

   149 بازدید

رسول خضری
نماينده مردم پيرانشهر و سردشت در خانه ملت در گفتگوي اختصاصي با جوان پرس از افتتاح و كلنگ زني چندين پروژه عمراني و گازرساني در شهرستان هاي حوزه انتخابيه خبر داد

جوان پرس : نماينده مردم پيرانشهر و سردشت در خانه ملت در گفتگوي اختصاصي با جوان پرس از افتتاح و كلنگ زني چندين پروژه عمراني و گازرساني در شهرستان هاي حوزه انتخابيه خبر داد.

دكتر رسول خضري با تاكيد بر اينكه  در طول چند سال اخير يك انقلاب عمراني در اين منطقه صورت گرفته و دهها پروژه ريز و درشت عملياتي شده ، خاطرنشان ساخت: خوشبختانه در تدوام اقدامات درخشان و قابل توجه در حوزه اجرا و عمران انقلابي ديگر در عمران ، توسعه و آباداني شهرستان هاي پيرانشهر و سردشت  اتفاق خواهد افتاد.

 وي تاكيد كرد : مهمانان ويژه افتتاح و كلنگ زني هاي امروز  آقاي عراقچي معاون وزير نفت و مديرعامل شركت ملي گاز ايران و آقاي شهرياري استاندار آذربايجان غربي هستند كه با همراهي مسئولان شهرستاني  و افتتاح و كلنگ زني دهها پروژه گازرساني و عمراني برگ زرين ديگري در كارنامه پرافتخار انقلاب اسلامي ثبت خواهد شد.

 او  از افتتاح كانالكشي و زهكشي اراضي پايين دست سد سيلوه به طول 6800 كيلومتر در بخش لاجان و كلنگ زني 6800 كيلومتر ديگر در بخش پيران با اعتبار 420 ميليارد تومان از صندوق توسعه ملي به عنوان بزرگترين پروژه شاخص خبر داد و گفت : خوشبختانه در همين راستا با نظر مساعد وزارت جهاد كشاورزي 9700 كيلومتر از اراضي سردشت نيز براي سال 97 با اخذ اعتبار از صندوق توسعه ملي در دستور كار قرار گرفته است.

 نماينده مردم پيرانشهر و سردشت افزود : گازرساني روستاهاي بخش لاجان و روشن كردن مشعل گاز مسجد روستاي برده قل به صورت نمادين ، افتتاح درمانگاه و كلينيك تخصصي شهرستان پيرانشهر در قالب اجراي طرح تحول سلامت و كلنگ زني پروژه گازرساني به 23 روستاي لاجان و پيران در روستاي چيانه ، كلنگ زني احداث مدرسه 12 كلاسه خيرين از ديگر پروه هاي افتتاحي دهه فجر شهرستان پيرانشهر است.

دكتر رسول خضري تصريح كرد : بهره برداري از پروژه گازرساني نلاس سردشت به طول 186 كيلومتر طول شبكه براي جمعيت 12000 نفري به عنوان بزرگترين پروژه گازرساني منطقه  و ادامه گازرساني به شهر ميرآباد براي سال بعد از ديگر برنامه هاي افتتاحي امروز است كه خوشبختانه تقديم ملت شريف منطقه خواهد شد.

او از كلنگ زني پروژه گازرساني 23 روستاي سردشت در منطقه بيوران خبر داد و گفت : بهره برداري از درمانگاه و كلينيك ويژه سردشت در قالب طرح تحول سلامت ديگر پروژه افتتاي امروز مي باشد.

 نماينده مردم پيرانشهر و سردشت  با بيان اينكه يكي از آرزوهاي ديرينه مردم ربط كاهش فاصله ارتباطي با شهرستان بوكان بوده است كه از چند سال اخير پروژه راهسازي عملياتي شد ؛ خاطرنشان ساخت : با اتصال و احداث 24 كيلومتر راه قطعه ربط به بوكان باعث كاهش فاصله 98 كيلومتري مي شود كه خوشبختانه از طرف ربط 7 كيلومتر اجرا و امروز مورد بهره برداري قرار مي گيرد و اميدواريم مسئولان محترم شهرستان بوكان هم هر چه زودتر نسبت به اجراي باقي مانده مسير حوزه استحفاظي اقدام كنند تا كل پروژه به اتمام برسد و آرزوي چندين ساله مردم تحقق يابد.

دكتر رسول خضري با اشاره به اينكه با توجه به همجواري شهرهاي پيرانشهر و سردشت  با اقليم كردستان عراق  امروز موضوع صادرات گاز اين دو مسير را پيشنهاد خواهم كرد ؛ افزود : اگر اين مهم اتفاق بيفتد گاز از منطقه تمرچين پيرانش به مناطق بارزاني نشين و از مرز كيله سردشت هم به مناطق يكيتي مي توان هم از افت فشار گاز در مناطق جنوبي استان كاسته شود و هم موضوع صادرات گاز به اقليم در دستور كار قرار گيرد.

Print Friendly
کدخبر : 111729
دیدگاه خود را به ما بگویید.