تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۵ فروردین ۹۱.::. ساعت : ۲:۲۳ ب.ظ

   189 بازدید

دو شب پیش قسمت آخر سریال “چک برگشتی” که بر اساس نظرسنجی ها موفق ترین سریال نوروزی بود، پخش شد.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران»، در این قسمت “کریم مشرفی” که کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی است، پس از اینکه متوجه شد اطرافیان خود را نمی‌تواند کنترل کند و شناخت کامل از آنها ندارد، از حضور در عرصه سیاست کناره گیری کرد.

کریم مشرفی با وجود این که خودش فرد پاک و سالمی بود تنها انگیزه خدمت به مردم و تصویب قوانین مفید و کارآمد داشت ولی هنگامی که دید به تعهدات خود حتی تضمین یک چک نمی‌تواند عمل کند و همسر خواهر وی از موقعیت و اعتبار وی سوء استفاده می‌کند از کاندیداتوری در انتخابات مجلس استعفا داد.

“سعید” که رئیس ستاد انتخاباتی و همسر خواهر دکتر مشرفی بود، با اعتبار مشرفی چک 250 میلیونی کشیده بود و به اسم هزینه تبلیغات، وجوهی را از مردم قرض گرفته بود که مقداری از آنها را خرج ریخت و پاش‌های خارج از قاعده و معمول می کرد و مقداری از این پول‌های دریافتی را حق خود می‌دانست و برای ساخنمان سازی خودش خرج می‌کرد.

یکی از جالب ترین بخش های سریال، سکانسی بود که “دکتر مشرفی” در جلسه سخنرانی انتخاباتی خود از مردم می‌خواهد که وی را نقد کنند و نکات خود را مطرح کنند که “لطیف” شروع به صحبت می‌کند. بعد از این که “لطیف” اتهاماتی را به “کریم مشرفی” نسبت می‌دهد، اطرافیان دکتر قصد اخلال در روند صحبت‌های لطیف را دارند که دکتر مشرفی مانع از اخلال در صحبت‌های لطیف می‌شود.

دکتر مشرفی با وجودی که در نظرسنجی‌های صورت گرفته در صدر نامزدها قرار داشت، به نفع کاندید صالح تر کناره گیری کرد و علاوه بر آن خود و تمام فعالین ستاد انتخاباتی اش را برای تبلیغات کاندید اصلح بسیج کرد.

در واقع می‌توان گفت پیام و مخاطب اصلی سریال چک برگشتی بیشتر متوجه سیاسیونی است که قصد حضور در انتخابات مجلس و گسترده تر از آن برای کسانی دانست که قصد حضور در عرصه سیاست دارند تا مردم عادی. این سریال سیاسیونی را نمایش می‌دهد که وقتی می‌بیند توانایی اداره و کنترل اطرافیان خود را ندارند و فردی صالح‌تر از خود در صحنه می‌بیند از حضور در عرصه سیاست و کاندیداتوری مجلس کناره‌گیری می‌کند.

در هر حال ما منتظر “کریم مشرفی” واقعی در عرصه سیاست هستیم که به مردم فرصت نقد می‌دهد و حرف آنها را می‌شنود. فردی که حتی وقتی به رشوه فکر می‌کند خودش را جریمه می‌کند. فردی که حتی با وجود کنار کشیدن به نفع فردی اصلح، خود نیز به فعالیت در ستاد وی مشغول به کار می‌شود. فردی که با وجودی که خودش فرد سالمی است ولی اطرافیانش از نام و اعتبار وی سو استفاده می‌کنند، کناره‌گیری می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 2418
دیدگاه خود را به ما بگویید.