تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ق.ظ

   90 بازدید

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر کمترین میزان مالیات نسبت به تولید ناخالص داخلی در استان پرداخت می شود.

جوان پرس : مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : در حال حاضر کمترین میزان مالیات نسبت به تولید ناخالص داخلی در استان پرداخت می شود.

یعقوب مزرعه لی با بیان اینکه میانگین جهانی مالیات پرداختی نسبت به تولید ناخالص داخلی در دنیا ۱۵ درصد، در کشورهایی نظیر نروژ ۲۷ درصد، در ایران ۷.۳ درصد است افزود: این میزان در آذربایجان غربی ۲.۲ درصد است.

وی ادامه داد: در حال حاضر سهم بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات از تولید ناخالص داخلی استان به ترتیب ۱۹، ۱۹ و ۶۲ درصد است که به علت کم بودن سهم صنعت و معافیت بخش کشاورزی، بخش عمده مالیات پرداختی در حوزه خدمات انجام می شود.

مزرعه لی با بیان اینکه ۳۶.۵ درصد درآمد مالیاتی استان طی سال گذشته از پنج حوزه زیرمجموعه معوقات بوده که رقم بسیار چشمگیری است ، گفت : از این میزان ۲۲ درصد شامل یکهزار و ۸۵۰ میلیارد ریال مربوط به مالیات معوق از سال های گذشته بوده است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی افزود : علاوه بر آن ۷۲۰ میلیارد ریال شامل ۹ درصد از طریق دریافت درآمدهای دولتی از برخی شرکت های بومی دارای حساب در دیگر استان های کشور، ۲۴۰ میلیارد ریال شامل سه درصد نیز از طریق اوراق تسویه و ۱۳۳ میلیارد ریال شامل حدود دو درصد از طریق شناسایی منابع جدید مالیاتی وصول شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین بخش های درآمد مالیاتی با تلاش کارکنان این نهاد در استان ، دریافت مالیات از تراکنش های بالای بانکی است ، ادامه داد: طی سال گذشته حدود ۲۸ میلیارد ریال از این محل درآمد داشتیم که با وجود ظرفیت بسیار زیاد این بخش، این رقم نیز قابل قبول است.

مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی همچنین در خصوص شناسایی منابع جدید مالیاتی گفت: با هدف کم کردن فشار موجود از مودیان مالیاتی استان ، در سال گذشته منابع جدید مالیاتی شناسایی و از آنها ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مالیات اخذ شد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 115500
دیدگاه خود را به ما بگویید.