تاریخ انتشار :سه شنبه 6 فوریه 18.::. ساعت : 1:16 ب.ظ

   103 بازدید

استانداران
استاندار اربیل در نامه هایی جداگانه به استاندارهای جدید آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه ضمن تبریک انتصاب آنها خواهان توسعه روابط استان اربیل با این استانها شد.

جوان پرس : استاندار اربیل در نامه هایی جداگانه به استاندارهای جدید آذربایجان غربی، کردستان و کرمانشاه ضمن تبریک انتصاب آنها خواهان توسعه روابط استان اربیل با این استانها شد.

به نقل از ایرنا نوزاد هادی روز دوشنبه با ارسال پیامهای تبریک جداگانه به استاندار آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان ضمن تبریک انتصاب آنها بر اراده جدی استاندار اربیل برای توسعه روابط با همه استانهای غربی همجوار با منطقه کردستان عراق تاکید کرد.

در این نامه ها اظهار امیدواری کرد که انتصاب استاندارهای جدید سرآغازی برای روابط با منطقه کردستان عراق باشد.

همزمان عبدالله آکره ای مدیرکل روابط اقلیم کردستان عراق با جمهوری اسلامی ایران نیز در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به نامه نگاری استاندار اربیل با استانداریهای آذربایجان غربی، کرمانشاه و کردستان گفت: استانداری اربیل در راستای اراده دولت اقلیم کردستان عراق برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران می کوشد باب جدیدی برای همکاریهای همه جانبه بگشاید.

وی افزود: در همین راستا بزودی هیاتی متشکل از تجار، مسئولین گمرکی و استانداری اربیل راهی آذربایجان غربی شده و ضمن دیدار با استاندار راههای توسعه روابط بین اربیل و آذربایجان غربی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

این تلاشها در حالی است که تشکیلات کردستان عراق تلاشهای خود را برای جلب موافقت بغداد در راستای بازگشایی دروازه های جدید مرزی با جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده است.

Print Friendly
کدخبر : 111699
دیدگاه خود را به ما بگویید.