تاریخ انتشار :دوشنبه 13 ژوئن 16.::. ساعت : 12:40 ب.ظ

   343 بازدید

تاکسی
معصوم زاده : کارت شناسایی با توجه به بخشنامه وزارت کشور و دادگستری کل صار می‌شود و به ترتیب شماره، با اطلاع‌رسانی و اولویت تاکسی‌های گردشی، خطی و تلفنی بر روی شیشه مقابل داشبورد تاکسی‌ها نصب می‌شود.
جوان پرس : مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ارومیه گفت: ناوگان تاکسیرانی ارومیه یک هزار و ۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده دارد. فخرالدین معصوم زاده در گفت وگو با خبرنگاران گفت: ۲ هزار و ۶۱۳ دستگاه تاکسی گردشی و یک هزار و ۲۶۸ دستگاه تاکسی خطی و یک هزار و ۲۴۷ دستگاه تاکسی تلفنی در ناوگان تاکسیرانی ارومیه به فعالیت می‌پردازند.

وی افزود: ناوگان تاکسیرانی ارومیه یک هزار و ۷۰۰ دستگاه تاکسی فرسوده دارد که از این تعداد یک هزار و ۱۱ دستگاه نوسازی می‌شوند به طوری‌که نوسازی تاکسی‌های فرسوده در کاهش آلودگی هوا موثر است.
معصوم‌زاده ادامه داد: خودروی پژو و سمند جایگزین خودروهای فرسوده در ناوگان تاکسیرانی ارومیه می‌شود و میزان وام برای نوسازی خودروها ۲۰ میلیون تومان بوده که از طریق بانک‌های تجارت، ملت و پارسیان با اقساط ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال واگذار می‌شود.
وی افزود: تجهیز، توسعه و نوسازی ناوگان تاکسیرانی ارومیه، یکی از سیاست‌های اصلی شورا و شهرداری ارومیه می باشد.
وی ادامه داد: با توجه به سیاست‌گذاری انجام گرفته برای سال جاری و طرح توسعه ناوگان تاکسیرانی، در صورت نیاز، خودروهای پلاک سفید که در گذشته به صورت تلفنی در چارچوب سیاستهای تاکسیرانی فعالیت می کردند، تبدیل به پلاک قرمز تاکسی می شوند.
این مسئول در مورد افزایش کرایه تاکسی در ارومیه اذعان داشت: افزایش نرخ کرایه تاکسی با دستور‌العمل ابلاغی وزارت کشور و با توجه به نرخ تورم سالیانه صورت می‌گیرد که مراحل تصویب پس از طرح در هیات مدیره و شورای سازمان و تصویب نهایی شورای اسلامی شهر ارومیه و فرمانداری انجام می‌گیرد.
معصوم‌زاده افزود: افزایش خودسرانه نرخ کرایه تاکسی‌ها از سوی برخی رانندگان در شهر از طریق گشت‌‌های نظارت به سازمان تاکسیرانی ارومیه گزارش داده می‌شود.
وی با اشاره به کارت شناسایی رانندگان تاکسی، اعلام کرد: کارت شناسایی با توجه به بخشنامه وزارت کشور و دادگستری کل صار می‌شود و به ترتیب شماره، با اطلاع‌رسانی و اولویت تاکسی‌های گردشی، خطی و تلفنی بر روی شیشه مقابل داشبورد تاکسی‌ها نصب می‌شود.
مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری ارومیه اظهار داشت: اجرای این طرح سبب افزایش میزان سطح اعتماد عمومی و احتمال سوء استفاده برخی از افراد را کاهش می‌دهد.

Print Friendly
کدخبر : 91418
دیدگاه خود را به ما بگویید.