تاریخ انتشار :جمعه 28 سپتامبر 12.::. ساعت : 11:00 ق.ظ

   2849 بازدید

mohabatkhah1

محبت خواه وقتي راه و ترابري را تحويل گرفت هرگز به فکرش خطور نمي کرد با اين همه معضل و مشکل روبرو شود 

پایگاه خبری تحلیلی جوان/ وقتي نيمه دوم خرداد ماه سال جاري خليل محبت خواه رسماً سکاندار مجموعه مديريتي راه و شهرسازي آذربايجان غربي شد و بعد از 351 روز ادغام راه و ترابري با مسکن و شهرسازي بلاتکليفي در اين استان دو اداره در هم تنيدند وپرسنل راهيان و شهرسازان به صورت رسمي در داخل ساختمان هاي همديگر جاي گرفتند و نيروي انساني و سازماني اين دو مجموعه وارد اتاق هاي کار همديگر شدند ، از  جمع1100 نيرو و پرسنل قريب به 450 نفر که برخي از آنها سفارش شدگان برو بچه هاي بالا از بين مديران ، نمايندگان ، صاحب منصبان و رهبران سياسي و اجرايي استان بودند و با پيمانکاري و به همراه مشاورين وارد حوزه راه وترابري استان شده بودند ، البته ناگفته نماند همه اينها فارغ التحصيلاني بودند که در مقاطع مختلف تحصيلي بدون شغل و درآمد سرگردان و ويلان خيابانها بودند و کسب درآمد و داشتن شغل حداقل و کوچکترين کاري بود که مي بايد انجام مي گرفت و در همين راستا مدير کل وقت راه و ترابري هم سر (سفره كريمانه و اطعام ) خود جمع کرد تا اينکه موضوع ادغام پيش آمد و قرعه اين مسووليت سنگين و ساماندهي اوضاع نابسامان به نام خليل محبت خواه )رقم خورد .

   محبت خواه وقتي 17 خرداد سال جاري رسماً  صندلي مديريتي خود اين دو اداره در هم تنيده را تحويل گرفت نماينده مردم اروميه و معاون استاندار هم جايگاه پدربزرگوار مهندس را پيش کشيدند و از شخصيت والاي ابوي گرامي ايشان سخن گفتند و عدم باج خواهي و باج دهيش را خواستار شدند.

    تاکيد وزير راه و شهرسازي براي تصدي و دادن اين مسووليت براي( مهندس جوان )بر آن شد تا وحيد جلال زاده را مجاب بکند که درآخرين سفر وزير در خرداد ماه به توافق برسند و بعد از تشکيل شوراي تامين مسکن استان و اقامه نماز در نمازخانه فرودگاه اروميه( محبت خواه ) مهر تائيد والي استان را با سفارش شخص آقاي وزير بگيرد كه از آن روز حدود 3 ماه و اندي مي گذرد.

   محبت خواه وقتي راه و ترابري را تحويل گرفت هرگز به فکرش خطور نمي کرد با اين همه معضل و مشکل روبرو شود اولين سد و مانع حرکت مهندس در کنار مسايل اداري و اجرايي پيش رو( بلاتکليفي 422 نفر نيروي سازماني بدون شناسنامه و سرگرداني) بود که از چند ماه قبل حقوقي به جيب مبارکشان نرفته بود و نه اميدي به آينده کاريشان داشتند ، همه قريب به اتفاق آنها جوانان و آينده سازاني بودند که چشم اميد روند توسعه اين مملکت و استان به تلاش وکوشش آنهاوابسته و اگر زمينه و زير ساخت و مسير فعاليت هموار نشود مطمئناً عواقب ناخوشايندي براي آيندگان رقم خواهد زد و در ابعاد مختلف اجتماعي ، اقتصادي ، فرهنگي و حتي سياسي مشکلات زيادي دامان جامعه را خواهد گرفت،  422 نفر يعني 422 خانواده و بايک حساب سرانگشتي حدود 1000 نفر در جامعه استاني که اشتغال و درآمد بيشترين دغدغه مردمانش است.

  وقتي براي يک واحد توليدي چندين ميليارد تومان پرداخت مي شود تا بلکه حدود 10 نفر را به اشتغال بگيرد ( هر چند راه اندازي و ايجاد صنايع هاي تک، سبک ، مولد وپايدار اساس و نياز توسعه است ، ولي وقتي مي بينيم اين مبالغ در گوشه وكناري ديگر هزينه مي شود جامعه را با ناهنجاري مفرط دچار  مي سازد و مشکلات حوزه اجتماع و سيستم اجرايي چند برابر مي گردد. ) اما محبت خواه چه كرد !

از همان اوايل آمدن (مهندس ) اخراج اين افراد برسرزبان ها جاري و نقل محافل شده بود ، در هر اتاق اين دو اداره پا مي نهادي چند نفر نيروي  سرگردان نشسته بودند و هر روزكاريشان يکسال   مي گذشت و در انتظار رفع تکليف بودند.

   محبت خواه و همکارانش در حوزه مديريت منابع انساني وپشتيباني به جاي آنکه اقدام به اخراج اين افراد بکنند و حتي با كاسه گدايي پيش مافوقان خود هم که شده حقوق چند ماهشان را پرداخت کردند و تقريباً اكثر نيروهاي که چندين ماه بود حقوق نگرفته بودند بالاخره جيبشان چند روزي را خوش بود، اما اين خوشي ها رويايي بيش نبود و هر آن ممکن بود اين روياها خراب شود ؛ولي به واقع اين تيم مديريتي مدير جديد راه و شهرسازي استان با يک اقدام اساسي ، درست و کارشناسانه تصميم گرفتند به دنبال سازماندهي و ساماندهي اوضاع نابساماني شوند ، البته مي توانست اين نيروها ا اخراج كند چون نه قرار ومداري داشتند ونه بده بستاني.

  حوزه راه وشهرسازي يکي از بزرگترين  دستگاه هاي حوزه عمراني و اجرايي استان است‌، در بخش راه حدود 150 ميليارد تومان بدهي دارد و بارکود نسبي در برخي از پروژه هايش. در حوزه مسکن هم با مسکن مهر نا مهرباني ها مي بيند . پروژه هاي عمراني اجرايي دستگاهي هم مزيد برعلت  شده تا کارکردن در اين اداره براي هر مديري سنگين آيد.

   با اين حال  هر چقدر هم سنگين باشد وقتي يک فرد مسووليتي را قبول مي کند بايستي هر آنچه در توان دارد با تعهد و تخصص در راستاي انجام دادن مسووليت هايش گام بردارد و بهترين مدير کسي است وقتي کاري از دستش بر نمي آيد صادقانه بگويد و يا اينکه اگر توانايي انجام مسووليتي را ندارد قبلاً اعلام کند .

    بالاخره با بررسي اجمالي در اين مدت کم ؛ آقاي جلال زاده نبايد از اعتمادش به اين مدير جوان ، خوش ذوق وفعال احساس پشيماني بکند چرا که خليل محبت خواه به همراه تيم کاريش و همراهي مجموعه هاي اين اداره نشان داد که مي تواند اين کشتي را در مسير پر از سنگلاخ طوري هدايت نمايد که با مسير توسعه استان همگام كند.

وقتي ( محبت خواه و همکارانش )تصميم مي گيرند به جاي اخراج اين نيروها درصدد سازماندهي و ساماندهي برآيند هيچ کس فکر نمي کرد بتواند در اين مدت کم به نتيجه برسد.

  تصميم مي گيرند نامه اي به معاونت توسعه وزارت متبوع و همچنين نهاد رياست جمهوري بنويسند و يک نفر را مسوول مستقيم اين کار مهم و حياتي بکنند ، هر چند خود(هندس و معاون پشتيباني و توسعه اش جناب سلوک )چندين بار به ادارات مربوطه مراجعه مي کنند ، از چندين معاون ، مدير و مسوول خواهش ، تمنا و درخواست مي کنند يک نفر مستقيم مسول پيگيري امورات در تهران مي شود تا بلکه فرجي حاصل شود از زمان درخواست 15 روز مي گذرد تا اينکه اواخر هفته گذشته خوشبختانه به نتيجه و جواب مي رسند و اين تيم مديريتي موفق مي شوند که شناسه پرسنلي و مجوز استخدام 422 نفر از نيروهاي که ( نه قرارداد رسمي داشتند و اينکه ماهها از حقوقشان خبري نبود ) از معاونت توسعه وزارت راه و شهرسازي و با هماهنگي نهاد رياست جمهوري اخذ  نمايند و تکليف 422 نفر مشخص مي شود و طلسم بي سروساماني اين افراد هم شکسته مي شود.

   مشکلات حوزه راه و شهرسازي به حدي زياد است ؛ کمبود اعتبار باعث کندي در عمليات اجرايي آنها مي شود ، موضوع مسکن مهر هم امروز در صدر فعاليت دولت قرار گرفته، اتمام برخي از پروژه ها نيمه تمام در قالب مهرماندگار که چند تاي آنها در ليست اجرايي اين اداره قرار دارد ؛ با اين حال مهندس محبت خواه و همکارانش و البته تيم معاونت پشتيباني اين اداره با اين کار حيات و زندگي را در مجموعه خود به يادگار گذاشتند و با تعيين تکليف 422 نفر از نيروهاي يک اداره که بسياري از ادارات ما کمتر از اين تعداد نيرو دارند ثابت کردند که کارها بقول آقاي جلال زاده، مديريت ارشد استان  شدني است و بسياري از نواقصات اجرايي مربوط به کمبود اعتبار و نقدينگي نيست و شعار توانستن را مجموعه مديريتي راه وشهرسازي استان به خوبي(بخش ) کردند و اين مي تواند به الگوي يک مديريت پيگيردرجذب اعتبارات و رفع مشکلات تبديل شود که اميدواريم در دستور کار همه مسوولاني قرار گيرد که پشت ميز کارشان و در مرکز استان لم داده اند و در انتظار لطف و کرم مديران ارشد سازماني خود هستند ، بقول حاج نادر قاضي پور نماينده مردم اروميه حق گرفتني است نه  دادني .

 و محبت خواه وهمکارانش اين حق را با لطف وتوكل به حضرت حق وهمراهي مديرانشان گرفتند./وبلاگ عبدالسلام معروفی/

Print Friendly
کدخبر : 7967
17 دیدگاه

 1. رامین says:

  سلام بهتر به سرپرست جهاد کشاورزی هم بگید از این مدیر جوان یاد بگیره وبجای اخراج 57 نفر بسیجی چطور میشه 450 نفر را استخدام کرد باید به آقای محبت خواه دست مریزاد گفت که اینچنین با شجاعت و مدیر لایقی هستند

  • ان شالله این نظر رو آقای مختاری می ببینند و ترتیب اثرمی دهند به نظر شما

   • یک جهادگر says:

    مدیر محتر م پایگاه تحلیلی جوان باسلام خواهشمند است نظر بنده را نیز تایید کنید

   • یک بسیجی says:

    با توجه به اطلاعاتی که بنده دارم وبا کمی بررسی نتیجه مشخص می شود غریب به اتفاق این افراد که در سازمان جهاد کشاورزی مورد بحث می باشند بدون رعایت تشریفات قانونی وبدون فرا خوان عمومی به کار گرفته شده اند در حقیقت قانون را دور زده اند واز نام پاک ومقدس بسیجی هم به عنوان یک پوشش برای کار خلاف استفاده می نمایند .
    این طور بگویم بطور مثال افرادی باسابقه سازی غیر واقعی ویا آوردن سوابق از جای دیگر وبا سایر ترفندهای اداری وارد سازمان شده اند درصورت عدم رسیدگی به این کار غیر قانونی وخلاف ظلم بزرگی در حق هزاران نفر بسجی واقعی وخانواده شهدا وفرزندان جهادگر خواهد بود
    وشجاعت مدیر به اجرای قانون ورفع تبعیض وباز گرداندن حق به حق دار می باشد نه تسلیم شدن در برابر کار نا حق

    • برارد عزیز واقعا بنده خودم از ماجرا خبر ندارم برای همین نمی توانم نظر بدهم ولی اگر چنین باشد که شما می گویید بله اینطور است ولی اگر اینگونه نباشد باید در آخرت جوابگو باشید
     در ضمن اگر مدرک و سندی دال بر این کار دارید لطف کرده و برا یما جهت استفاده در سایت ارائه دهید
     چون مراجع قضایی و امثالهم با مدرک کار دارند نه با حرف

 2. يك غريبه says:

  بهتر بود در انتخاب تيتر دقت نظر بيشتري مي شد چون تيتر بيشتر از اينكه در مقام تعريف و تشكر از اين مدير بيايد نقش منفي دارد. در ثاني نوع نگارش مطلب بسيار اسفناك است و نميدانم چطور به مرحله انتشار در يك پايگاه خبري رسيده است.
  بيچاره اين مدير كه فكر مي كند اين نوشته برايش سلام و صلوات مي اورد غافل از اينكه نوشته ضعيف و پر از ايرادات نگارشي بيشتر او را تخريب مي سازد.
  بهتر است در مطالبي كه بر روي خروجي تان قرار مي دهيد دقت داشته باشيد.
  پاچه خواري براي يك مدير مي تواند به شكل اصولي تر و زيركانه تري باشد نه به اين شكل تابلو. به گمانم نويسنده براي آگهي هاي سازمان شكمش را صابون زده.

 3. psk says:

  سلام خسته نباشیدبا عرض پوزش آقای غریبه گیرم که پاچه خواری هم کرده باشند اما گفتن واقعیت چرا اینقذر شمارا اذیت میکند.

 4. رضا تقی زاده says:

  جناب آقای غریبه با احترام به عقاید شما وعرض ادب محضر شما بنظرحقیر اولا بحمدالله که در استان ما وبالاخص شهرما انتقاد که بطور کلی به بوته فراموشی سپرده شده ولی لااقل ذکر بعضی از کارهای مثبت برخی مدیران ممکن است موجب تکان خوردن عده ای از مدیران دیگر هم که مدیریت را با بخور وبخواب اشتباه گرفته اند بشود ثانیا حضرتعالی که به نگارنده مطلب ومدیر وبلاگ ایرادات نگارشی می گیرید بهتر نیست ادبیات خودتان کمی مودبانه تر کنید آیا در شان یک باسواد است که به دیگران وعلی الخصوص اصحاب رسانه الفاظ نامناسبی همچون … نسبت دهد ضمنا غرض مجادله نیست ومطمئنم که شما نیز قلبتان برای سربلندی این مرزوبوم می ثپد ودرآخر اینکه :آیا این صداقت مدیر وبلاگ را نشان نمی دهد که مطلب تند شما را هم انتشار می دهد؟

 5. یک جهادگر باخدمت بیش از 25 سال says:

  1-مدیر محترم پایگاه تحلیلی جوان در خصوص نظر اقای رامین و ان مدیر محترم در خصوص افراد اخراجی در سازمان جهاد کشاورزی به اطلاع می رسانم افراد مذکئور اکثرا” از ایل وتبار فرد خاصی که اخیرا برکنار شده می باشند (منظور الزاما رئیس نمی باشد) وهمه آنها بدون رعایت مقررات استخدام وآزمون استخدامی وبا شرایط کاملا” بی عدالتی به کار گرفته شده بودند که در صورت عدم اخراج باید فاتحه عدالت را خواند
  2-و خواهشمند است از کلمه مقدس بسیجی برای پوشش بی قانونی آقایان سوءاستفاده نفرمایید.
  3-در ضمن موارد گفته شده با اندک بررسی از طریق مراجع نظارتی اگر باشند قابل اثبات می باشد.

  • با تشکر از نظرتون
   اینکه این نفرات از چه ایل و تباری هستند یک بحث هست و اینکه جوان و مشغول به کار شده اند و یک نفر از این جامعه بیکار کم شده بحثی دیگر.
   اما اینکه کسی غیر قانونی وارد سیستمی شود هم بحثی دیگر
   به هر حال اگر مدرکی دارید و یا سرنخهایی مبنی بر واقعیت مدعایتان لطف کرده و در اختیار تحریریه قرار دهید تا ترتیب اثر داده شود.
   از کلمه بسیجی هم استفاده نکرده ایم

 6. رامین says:

  باسلام وعرض خسته نباشید و تشکر از فراهم سازی محلی برای بحث استاد گرامی که بنام جهاد گر و بسیجی نظر میدهید ای کاش اول مطلب بالا را میخوانید بعد جواب میدادی (((از جمع۱۱۰۰ نیرو و پرسنل قریب به ۴۵۰ نفر که برخی از آنها سفارش شدگان برو بچه های بالا از بین مدیران ، نمایندگان ، صاحب منصبان و رهبران سیاسی و اجرایی استان بودند و با پیمانکاری و به همراه مشاورین وارد حوزه راه وترابری استان شده بودند ))) می بینی این مدیر لایق میتوانست مثل شما اخراج کند اما مگر اینان ایرانی نیستند مگر از جای دیگر آمده اند همانطور که مسئول محترم سایت هم فرمونند حل مشکل کار برای یک بیکار مسئله مهمی است شما بخودتان حتی زحمت بررسی پرونده ها را ندادید واینان را وابسته به گروهی اعلام نموده اخراج کردید. وتا بجای اینها فردا وپس فردا افراد خودتان را خواهید اورد مثلا فردی که چند ماه بازنشسته شده بعد از 32 سال دوباره با سفارش یکی از آقایان فصد باز گرداندنش رادارید بهتر نیست یه جوان تازه نفس را میاوردید اد که در طول سی و چند سال خدمتش اگرهم زوری داشت زده و پروندش هم معلوم انشاا.. که برگشت عکسش راهم برای سایت میفرستیم .فقط وای برما وای برما به کجا میرویم …

  • ممنون از نظری که گذاشتید و به این سایت توجه دارید
   ذکر نکته ای را ضروری دیدم و آن اینکه چون تمامی مطالب منتشره در این سایت از نظر حقوقی قابل پیگرد قانونی می باشد و نظرات شما بزرگواران نیز در این سایت نیز مشمول این قانون پس خواهشا از اسم بردن یا تخریب یا تهمت یا بدون مدرک حرف زدن خودداری فرمائید
   با تشکر

 7. نادر says:

  با سلام و عرض ادب
  خدمت همه کسانی که اظهار نظر کردند
  اولازحمت استخدام و قرارداد این422 نفر رو مدیرقبلی اقای رحمانزاده زحمتشو کشیدن
  اقای محبت خواه کم طلاش نکردن ولی
  نتونستن کار رو به جایی برسونن حالا هم بعد
  یکسال فرارداد یکساله 422 نفر رو زحمت کشیدن به 6 ماهه تبدیل کردن که نوع قرارداد هم که معلوم نیست
  زحمت کشیدن دستشون درد نکنه

 8. کارگر says:

  منه کارگر اداره ره,۳ماهه که حقوق نگرفتم,لطفا پیگیری کنید,چشموامیدمون به این حقوقه

 9. ناشناس says:

  با سلام این پرسنل را جناب آقای مهندس رحمان زاده زحمت کشیدند سیصدو پنجاه و دو نفر به عنوان شرکتی وقراردادی و شصت نفر نیروی مشاور در اداره مشغول کار بودند قبل از خلیل محبت خواه سکاندار این اداره باشد به گفته آقای صحت مسول امور اداری راه و ترابری سابق آقای شکری در زمان سرپرستی اداره کل راه و ترابری اگر لیست پرسنل را برای ارسال به نظام راهبردی امضا نمی کرد با بخشنامه ریاست جمهوری محبت خواه هیچ وقت این کارو نمی کرد نهایتا یا اخراج یا مثل آذربایجان شرقی نیروی شرکتی می ماندند اینها فقط ڪد شناسه را پیڲیری کردند.چرا در این چند سال فقط شش ماه به این پرسنل اضافه کار دادند بقیه اش فی امان الله

 10. حسن نوری says:

  با سلام این پرسنل را جناب آقای مهندس رحمان زاده زحمت کشیدند سیصدو پنجاه و دو نفر به عنوان شرکتی وقراردادی و شصت نفر نیروی مشاور در اداره مشغول کار بودند قبل از خلیل محبت خواه سکاندار این اداره باشد به گفته آقای صحت مسول امور اداری راه و ترابری سابق آقای شکری در زمان سرپرستی اداره کل راه و ترابری اگر لیست پرسنل را برای ارسال به نظام راهبردی امضا نمی کرد با بخشنامه ریاست جمهوری محبت خواه هیچ وقت این کارو نمی کرد نهایتا یا اخراج یا مثل آذربایجان شرقی نیروی شرکتی می ماندند اینها فقط ڪد شناسه را پیڲیری کردند.چرا در این چند سال فقط شش ماه به این پرسنل اضافه کار دادند بقیه اش فی امان الله

دیدگاه خود را به ما بگویید.