تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۱۱:۵۴ ب.ظ

   430 بازدید

جوانپور، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ارومیه در نشست خبری:جایگاه خبرنگاران، جایگاه خبرگان و فرهیختگان است.

جوان پرس : رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان غربی گفت:90 درصد از دانشجویان دانشگاه آزاد بومی استان هستند.

عزیز جوان پور در نشست خبری با اصحاب رسانه  درآستانه روز خبرنگار ضمن تقدیر از تلاش خبرنگاران افزود:خبرنگاران، تحول آفرین هستند و خبرنگار در جامعه بسیار تاثیرگذار است و با نمایش واقعیت ها میتواند تحول را در جامعه ایجاد کند و اگر بخواهیم تاریخ هر دوره را مطالعه کنیم، به مطبوعات آن دوره رجوع می کنیم.

 وی ادامه داد : بحث فضای مجازی امروزه از کنترل خارج شده و بدلیل عدم جا افتادن اخلاق رسانه، شاهد کاهش اعتماد مردم به اخبار و آسیب رسانی به فضای رسانه هستیم

او اذعان کرد : دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان غربی در حوزه تحصیلات تکمیلی با راه اندازی رشته های متعدد بستری مناسب برای تحصیل جوانان فراهم کرده که در حال حاضر 90 درصد دانشجویان بومی استان هستند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی آموزش عالی را در سطح کشور عمومیت بخشیده است تصریح کرد: با وجود نواقصاتی در مجموعه،دانشگاه آزاد در تلاش است با گسترش شرکت های دانش بنیان و واحدهای دانشگاهی بخصوص درحوزه تحصیلات تکمیلی گام موثری در توسعه آموزش عالی کشور بردارد.

جوان پور با اشاره به برقراری رشته های دکتری در دانشگاه آزاد آذربایجان غربی گفت: 24 رشته دکتری در دانشگاه آزاد اسلامی در واحدهای ارومیه،مهاباد و خوی برقرار است.

وی با ابراز تاسف از حذف غیرقانونی 2 هزار و 900 رشته دانشگاهی از دانشگاه آزاد افزود: امید است دولت دوازدهم با نگاهی واقع بینانه به توسعه آموزش عالی دانشگاه آزاد را در ایجاد بستری مناسب برای تحصیل جوانان یاری دهد.

رئیس دانشگاه آزاد آذربایجان غربی اظهار کرد: دانشگاه آزاد در تلاش است در حوزه های مختلف اثرگذاری مفیدی در توسعه استان داشته و با الگوسازی مفاخر استان به جوانان نقش خود را بیش از پیش در رشد و کیفی سازی آموزش های ارائه شده ایفا کند.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد ارومیه هم گفت : ۲۵۰۰ نفر را در رشته دکتری پذیرش و ۴۰۰ نفر مصاحبه عملی را در ۱۶ رشته انجام دادیم و از دیروز در برخی رشته ها بدون کنکور اقدام به جذب دانشجو آغاز شده است.

پژمان محمدی معاون پژوهشی دانشگاه آزاد ارومیه هم بیان کرد : زیرساخت های پژوهشی دانشگاه را بعد از بازدید از مراکز پژوهشی در کشور چین ایجاد خواهیم کرد
۲ مرکز جدید پژوهشی را در بخش های هوش مصنوعی و آنتن و مایکروویو بزودی ایجاد خواهیم کرد و تلاش داریم از قبل از آغاز ترم جدید اخذ خواهیم کرد و مجله تخصصی دامپزشکی اولین مجله تخصصی واحد ارومیه بطودی چاپ خواهد شد.

 وی ادامه داد : سامانه آزمایشگاه های همکار دانشگاه آزاد یا نام “ساها” راه اندازی شده که همه دانشجویان در تمام واحدهای استانی میتوانند از آزمایشگاه های دیگر واحدها استفاده کنند تا در امر پژوهشی به دانشجویان کمک شود.

کیوان فرزاد معاون عمرانی دانشگاه آزاد ارومیه  نیز گفت : پایه و اساس هر سیستم آموزشی، ایجاد فضاهای مناسب است و دانشگاه آزاد ارومیه از لحاظ ساختمان ها و زمین ها، بالغ بر ۹۰ هکتار و بالغ بر ۷۰۰۰۰ مترمربع فضای سرپوشیده در ۶ فاز مختلف در حال ارائه خدمات است و اهتمام دانشگاه اکنون، توسعه خدمات رفاهی است و
در برنامه ریزی های آتی، تامین زمین های ورزشی و توسعه پارکینگ های دانشجویی در اولویت خواهد بود.

آقازاده مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ضمن تبریک روز خبرنگار از تلاش و همراهی و همکاری اصحاب رسانه و خبرنگاران با دانشگاه تقدیر کرد.

مدیر کل حراست دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه تاکید کرد : در طول همه سال های فعالیت دانشگاه آزاد ارومیه حتی یک دانشجو هم بخاطر مسائل سیاسی ممنوع التحصیل و اخراج نشده است.

جواد بحری معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی و دانش بنیان دانشگاه آزاد ارومیه نیز خاطرنشان ساخت : سال گذشته برای اولین بار در تاریخ دانشگاه، بودجه عملیاتی را مبنی بر کار قرار دادیم و ما در قسمت دانش بنیان برای رسیدن ایده ها به تجاری سازی حمایت میکنیم.

 وی ادامه داد : مرحوم آیت اله هاشمی رفسنجانی تاکید موکدی بر توجه به موضوعات پژوهشی داشتند و مشکل آینده جهان آب خواهد بود و دانشگاه آزاد توجه ویژه ای به کشت گلخانه ای دارد که ما هم بدنبال آن هستیم که در سال آینده این کار را با همکاری جهاد کشاورزی در واحد ارومیه راه اندازی کنیم.

معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ارومیه ضمن تقدیر از زحمات خبرنگاران از همراهی اصحاب رسانه استانی با مجموعه دانشگاه تشکر کرد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106625
دیدگاه خود را به ما بگویید.