تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۷:۵۲ ق.ظ

   180 بازدید

امام جمعه ارومیه : آن خانم خیری که ساختمان بیمارستانی را برای سلامت احداث کرده‌اند تا سال‌های سالی که این بنا بر سر جای خود باقی است هر فردی که از این بیمارستان استفاده کند آن خانم خیر از ثواب آن بهره‌مند خواهد شد.

جوان پرس : امام جمعه ارومیه گفت: فردی که از مال خود انفاق کند خداوند نیز به او ۷۰۰ برابر پاداش می دهد بنابراین کار خیر در عرصه سلامت اجر فراوانی دارد و باید بسترهای استفاده از ظرفیت خیرین سلامت در نقاط محروم توسعه یابد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی در دومین همایش خیرین سلامت آذربایجان غربی که در سالن آمفی تئاتر بانک صادرات  برگزار شد اظهار کرد: کسی که در راه خداوند مال خود را انفاق می‌کنند مانند فردی است که دانه گندم را می‌کارد و آن دانه 7 خوشه می‌آورد که در هر خوشه 100 دانه دارد و خداوند نیز به افرادی که از مال خود انفاق می‌کنند بیش از 700 برابر به او پاداش می‌دهد.

امام جمعه ارومیه بیان کرد: انفاق خیرین سلامت از تاثیرگذارترین امور خیریه است و حال افرادی که در این زمینه شریک می‌شوند غبطه خوردنی است چرا که این کار اجر فراوانی دارد.

وی گفت: پیامبر نیز می‌فرماید هر کسی در مسیر به جا آوردن حاجت مریضی تلاش کند از گناهانش خارج می‌شود مانند کسی که تازه متولد شده است، پس اگر کسی که بیمارستانی را ایجاد کند و مریض‌های زیادی را درمان کند خداوند پاداش بسیاری به آن فرد خواهد داد.

قریشی افزود: فردی از امام صادق(ع) پرسید حقیقت عبودیت چیست که حضرت در جواب فرمود حقیقت عبودیت 3 چیز است که اولین آن‌ها این است که انسان به نعمت‌هایی که خداوند داده است خود را مالک آن‌ها نداند چرا که برده و بنده مالکیتی ندارند و این بندگان باید مالی را که خداوند به او بخشیده را در جایی مصرف کنند که خداوند فرموده است.

امام جمعه ارومیه گفت: اگر انسان‌ها بتوانند از نعمت‌ها و امکاناتی که خداوند به آن‌ها بخشیده است را انفاق کنند یک قدم به عبودیت نزدیک می‌شود و باید از فرصت استفاده کنیم و از این امکاناتی که خداوند در اختیار ما قرار داده است باید برای آخرت سرمایه گذاری کنیم و برای آخرت خود ذخیره کرده و از دستورات خداوند پیروی کنیم.

وی افزود: آن خانم خیری نیز که ساختمان بیمارستانی را برای سلامت احداث کرده‌اند تا سال‌های سالی که این بنا بر سر جای خود باقی است هر فردی که از این بیمارستان استفاده کند آن خانم خیر از ثواب آن بهره‌مند خواهد شد و در نامه عمل او ثبت می‌شود و امیدوارم این امر خیر نیز ادامه یابد و خیرین به فعالیت خود ادامه دهند.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106553
دیدگاه خود را به ما بگویید.