تاریخ انتشار :یکشنبه 30 سپتامبر 12.::. ساعت : 11:33 ق.ظ

   573 بازدید

اخفثمیشقه

نکته مهم دیگر این است که کسانی که تصمیم دارند به یکی از مناطق گردشگری دنیا سفر کنند باید به اطلاعات لازم در مورد هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی دسترسی داشته باشند
پایگاه خبری تحلیلی جوان/از دوران باستان جهانگردی و سفر جزو علایق اصلی و ذاتی بشر به شمار می‌رفته است. این موضوع باعث شده که از همان دوران امکانات و تسهیلاتی برای علاقه‌مندان سفر و گردشگری در اقصی نقاط جهان فراهم شود.
در روم باستان تعداد زیادی مسافرخانه یا استراحتگاه در مسیر راه مسافرانی که البته آن زمان بیشتر مقامات دولتی وشخصیت‌های شناخته شده بودند، بنا شد. در قاره آسیا نیز استراحتگاه‌هاي کوچک و موقتی در مسیر راه کاروان‌ها ساخته شد. در قرن پانزده میلادی نخستین مهمانپذیر‌ها با هدف درآمدزایی در اروپا پا به عرصه وجود گذاشتند.
گفته می‌شود کلمه هتل از دهه 1760 میلادی برای نامیدن این مراکز اقامتی مورد استفاده قرار می‌گرفت.
واژه هتل ریشه فرانسوی دارد و به لغت hôte به معنی host یا همان میزبانی باز می‌گردد.
این مراکز اقامتی در طول قرون گذشته بتدریج دچار تغییر و تحول اساسی شد تا جایی که هتلداری خود به صنعتی درآمدزا تبدیل شد که طرفداران زیادی هم پیدا کرد.
در عصر حاضر نحوه گذراندن تعطیلات و اوقات فراغت توسط مردم دچار تغییر و تحول اساسی شده است. اغلب افراد ترجیح می‌دهند از این فرصت‌ها استفاده کنند تا هم اوقات خوبی را در کنار خانواده و دوستانشان بگذرانند و هم از اماکن گردشگری داخل و خارج از کشورشان دیدن کنند.
به همین دلیل هم در سال‌های اخیر گردشگری در سراسر دنیا کاملاً توسعه یافته و متحول شده است و این موضوع تأثیر فراوانی بر صنعت هتلداری و نحوه مدیریت مراکز اقامتی گذاشته است. خدمات صنعت هتلداری اصلی‌‌ترین حلقه توسعه صنعت جهانگردی را تشکیل می‌دهد.
اگر مسافر مطمئن نباشد که در مقصد آرامش خواهد داشت قطعاً از سفر چشم‌پوشی خواهد کرد. هتل‌ها و مراکز اقامتی که شرایط مناسبی برای اقامت مسافر فراهم می‌کنند نقش بسیار تأثیر‌گذاری بر افزایش شمار مسافرانی دارند که به آن نقطه از دنیا سفر می‌کنند. مسافری که فرسنگ‌ها از خانه و کاشانه خود دور شده تا از منطقه‌ای توريستی دیدن کند اگر راحتی و آسایش خانه را حس کند مطمئناً
نه تنها خود از این سفر لذت می‌برد و تصمیم می‌گیرد این تجربه را تکرار کند، بلکه در بازگشت به خانه اطرافیان و آشنایانش را ترغیب می‌کند که به این سفر بروند.
به همین دلیل هم هست که مدیران هتل‌ها و مراکز اقامتی واقع در اماکن گردشگری تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند تا حداکثر امکانات و تسهیلات را با قیمتی متناسب در اختیار مسافران قرار دهند. این آسایش و راحتی باید برای تمام مسافران از هر قشر و طبقه‌ای که باشند فراهم شود.
در حالی که هتل‌های پنج ستاره از مسافرانی که به طبقه ثروتمند تعلق دارد پذیرایی می‌کنند هتل‌های کوچکتر و مراکز اقامتی ارزانتر برای استفاده افراد متعلق به طبقه متوسط باید در دسترس باشند. حضور بخش خصوصی در صنعت هتل و هتلداری تأثیر بسزایی در جذب جهانگردان دارد و اتخاذ تدابیر درست از سوی دولت‌ها در این عرصه می‌تواند به توسعه زیر بنای صنعت گردشگری منجر شود.
نکته مهم دیگر این است که کسانی که تصمیم دارند به یکی از مناطق گردشگری دنیا سفر کنند باید به اطلاعات لازم در مورد هتل‌ها و دیگر مراکز اقامتی دسترسی داشته باشند و استفاده از اینترنت بهترین راه برای رسیدن به این مقصود است.
اگر گشتی در اینترنت بزنید خواهید دید که وب‌سایت‌های فراوانی در مورد گردشگری و مسافرت وجود دارند. امروزه دیگر مردم می‌توانند براحتی قبل از سفر با آگاهی کامل هتل مناسبی را برای اقامت خود انتخاب کنند و بدون هیچ گونه نگرانی به دور‌ترین نقاط دنیا سفر کنند.
از این رو مدیریت هتل‌های واقع در اماکن توریستی باید اطلاعات به روز و کاملی از امکانات هتل و قیمت‌های مربوطه را روی اینترنت قرار دهند تا مسافر بتواند با مرور و مقایسه این امکانات تصمیم نهایی خود را بگیرد و یکی از این اماکن را برای اقامت انتخاب کند.
روش دیگری که می‌تواند در این راه مؤثر واقع شود چاپ بروشور‌هایي است که حاوی اطلاعات کاملی در مورد امکانات هتل و بهای خدمات مربوطه است. این بروشور‌ها را می‌توان در ایستگاه‌های اتوبوس و قطار و يا فرودگاه در اختیار مسافران قرار داد.
ذکر این نکته ضروری است که اطلاعاتی که در اختیار مسافر قرار می‌گیرد باید صحیح و کامل و مبتنی بر واقعیت بوده و از اغراق به دور باشد. اطلاعاتی راجع به امکانات موجود در اتاق‌های هتل، خدمات خاصی که در هتل ارائه می‌شود، امکانات حمل و نقل مسافر و بهای مربوط به کلیه امکانات باید در اختیار مسافر قرار بگیرد.
قرار دادن اطلاعات دقیق در مورد اماکن گردشگری منطقه نیز موجب افزایش مسافران هتل شده و به توسعه گردشگری هم کمک
شایانی می‌کند.

ایران

Print Friendly
کدخبر : 7997
دیدگاه خود را به ما بگویید.