تاریخ انتشار :سه شنبه ۷ آبان ۹۲.::. ساعت : ۱۰:۲۸ ب.ظ

   923 بازدید

بهتر نبود ؛ وکلای تام الاختیار مردم قبل از هر اقدام و بازی با شخصیت افراد و یا اطلاع رسانی و معرفی آنها به یک اجماع کلی و هماهنگ می رسیدند ؟!

جوان پرس : 5  مهرماه بود که نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی از معرفی 5 گزینه برای تصدی استانداری آذربایجان غربی خبر دادند ، همان موقع بود که  موید حسینی صدر اعلام کرد : در این جلسه جواد جهانگیرزاده و همچنین آقایان محمد امین رضا زاده، فریدون سلیمی نیا ، فریدون همتی و علیرضا خلخالی از آذربایجان غربی برای بررسی و انتخاب نهایی به وزارت کشور معرفی شدند.

 

نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم اظهار کرده بود : تمام نامزدهای معرفی شده مولفه های استانداری را دارا هستند و درصد توفیق انتخاب هیچ یک نسبت به دیگری معلوم نیست، امیدواریم شاخص ترین و مناسب ترین فرد به عنوان استاندار آذربایجان غربی گزینش شود.

 

حال از آن روز یک ماهی می گذرد و تاکنون استاندار 18 استان مشخص شده ، ولی به دلیل موقعیت نامناسب سیاسی و جو ناسالم پیش آمده و عدم اجماع خود نمایندگان و رهبران سیاسی و فکری استان ، آذربایجان غربی نتوانست یک استانداراز سوی هیات دولت یازدهم صاحب شود و این مهم به سرانجام برسد.

 

ولی در روی دیگر سکه یکی دیگر از نمایندگان  مردم ارومیه امروز در گفتگو با یکی از سایت های خبری استان اعلام داشته ؛ نمایندگان مجلس به اتفاق جناب آقای اشتری را به عنوان گزینه نهایی به هیات محترم دولت معرفی کردند.عابد فتاحی، نماینده مردم ارومیــه در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با ندای ارومیــه ضمن اشاره به آخرین خبرها از انتخاب استاندار جدید آذربایجان غربی اظهار داشت:نمایندگان محترم مجلس در شورای اسلامی به اتفاق جناب آقای اشتری را به عنوان گزینه نهایی به هیات محترم دولت معرفی کردند.

 وی افزوده : به احتمال بسیار زیاد، روز چهارشنبه یا یکشنبه در صورت موافقت نهایی هیات دولت ایشان رسما به عنوان استاندار آذربایجان غربی معرفی خواهند شد و تا این لحظه حضور ایشان در آذربایجان غربی قطعی است و خوشبختانه تمام 12 نماینده استان در خصوص انتخاب ایشان همفکرند.

 

 فارغ از جنبه شخصیتی و کارنامه ، سوابق ، گرایشات سیاسی ، توانمندی و… حاج آقا اشتری و همه 5 گزینه معرفی شده ؛ روی سخن و نقد اصلی با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و همه کسانی که گرداننده این مهم هستند ، است ؛ با این اوصاف و احوال و جو پیش آمده در یک ماهه اخیر پیرامون روند انتخاب استاندار برای آذربایجان غربی و جبهه گیری و جانبداری نمایندگان به صورت گاه و بی گاه برخی از آنها و حمایت های پشت پرده برخی دیگراز کاندیدای خاص  و تغییر جهت و رویه  پیش آمده این ابهام و سوال پیش می آید نکند این بازی سیاسی عده ای خاص از نمایندگان استان در مجلس به دلیل کناره گیری و یا حذف ازاین ماراتن سخت بوده ، یا اینکه دخالت افراد دیگری خارج از این گود برای هدایت استان زرخیز آذربایجان غربی می باشد ؟!

 

البته مهم ترین بخش این تحلیل بزنگاه تغییر جهت و رویه نمایندگان مردم در مجلس هست که چرا روی امضا و وعده خود نایستادند ؟!

آیا بهتر نبود ؛ وکلای تام الاختیار مردم درمجلس شورای اسلامی که بعد از یک ماه و این همه دوندگی و بازی با افکار عمومی و خود افراد معرفی شده و … قبل از هر اقدام و بازی با شخصیت افراد و یا اطلاع رسانی و معرفی آنها به یک اجماع کلی و هماهنگ می رسیدند ؟!

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 25634
۱۳ دیدگاه

 1. م.ص.الف گفت:

  من معتقدم دیگر نمایندگان استان نقشی اصلی در انتخاب استاندار نخواهند داشت و یا به عبارت دیگر ، در این پروسه بازی داده نمی شوند . چرا که رای عدم اعتماد مجدد ایشان به وزیر ورزش و جوانان و آن هم به یار غار آقای رییس جمهور – آقای دکتر صالحی امیری – از یک سو عملا وزنه نمایندگان را در انتخاب استاندار باقی مانده سبک تر نمود و از سوی دیگر نقش همقطاران آقای صالحی را پر رنگ تر کرد . علی ای حال باید به عرض برساند که آخرین خبرها حاکی از آن است که از lمیان چهار جریان سیاسی موثر در انتخاب استانداری آذربایجان غربی ( 1- حلقه آقای عبدالعلی زاده که در صدد انتخاب استانداری همسو با تحقق سیاست های حماسه اقتصادی در استان بوده و در این بین تسهیل در رتق و فتق امورات مربوط به منطقه آزاد تجاری ماکو ، یک از دغدغه های ایشان محسوب می گردد . 2 – مجمع نمایندگان استان که در پی معرفی استانداری همچون آقایان همتی و جهانگیرزاده و اشتری در راستای منافع سیاسی – شخصی نمایندگان ، بخصوص برای انتخابات مجلس آینده بود . 3 – جریان اصلاح طلبی استان که درصدد معرفی آقایان خورشیدی ، سلیمی نیا و رضازاده بود و بسیار ضعیف نیز عمل نمود . 4 – حلقه آقای حجة الاسلام یونسی – دستیار ویژه آقای روحانی در امور اقوام و مذاهب – که نگاه خاص نسبت به استان آذربایجان غربی داشته و پیگیر آن است که استانداری قدرتمند و با تجربه به استان گسیل داشته و دو دستور کار مهم را برای ایشان تدارک دیده است : الف ) مدیریت بحران زیست محیطی دریاچه ارومیه در سطح ملی ؛ ب ) مدیریت حقوق اقوام و اقلیتهای مذهبی در سطح استان . ) ، جریان منتسب به آقای یونسی نقش اساسی را ایفا خواهد کرد و به احتمال زیاد از بین آقایان ( م . ز . ق و س . م . ح ) یکی از ایشان را رهسپار این دیار خواهد نمود .

  • ك گفت:

   با سلام و احترم
   ضمن تشكر از تحليل واقعي و بي طرفانه م.ص.الف
   برابر بررسي دقيق اينجانب در نهايت به احتمال زیاد از بین آقایان ( م . ز . ق و س . م . ح ) گزينه دوم با توجه به عملكرد مثبت در خصوص استاني داراي قوميت ها و اقليت داراي شانس بسيار بيشتري است. از طرفي ايشان داراي مديريت كلان يكي از صنعتي ترين استانها مي باشند و آنچه در اين بين در دفتر نگارش تاريخ براي استان باقي مي ماند بي اخلاقي و قلدر بازي يكي دو تن نماينده هاي استان است كه بلوتث صحبتهايش در سطح تهران موجب تفريح و خنده مي گردد.

 2. محمد گفت:

  آقای معروفی شمابه مهمترین نکته اشاره نمودیدوآنهم ضعف نمایندگان استان که هیچ وقت نتوانستندباانسچام واقتدارازمنافع استان دفاع کننذیکی ازعلل مهم آن منفعت طلبی آنهاوبدنبال امورجزیی وشخصی بودنشان میباشدوبهمین جهت استانی که ظرفیتهای خوب(آب وخاک ومعادن وگردشگری و…) وبالایی داردولی جزاستانهای فقیراست بیکاری وهزاران مشکل ذیگربیدادمیکند

 3. علی گفت:

  نمایندگان استان با این حرکت خود نشان دادند که ثبات ندارد و نمی توان روی حرف آنها حساب باز کرد
  تا حال دوبار لیست عوض کرده اند و حالا نیز همه لیستها را نفی می کنند و یک نفر را معرفی می کنند
  به نظرتان آیا این اندکی بوی توطئه و تبانی و … نمی دهد ؟
  اصلا معلوم هست که این ها به چه دینی اعتقاد دارنذ

 4. محمد گفت:

  نمایندگان آ.غ شورش رو در آوردند
  هر روز یه لیست میدن

 5. بهمن گفت:

  نماینده های استان فقط آبروی خودشون رو می برند با این کارها
  خدا صبر بده ما را

 6. رضا گفت:

  این نماینده روی کدام حرفشان ایستاده اند که روی این هم بایستاند
  یعنی نماینده ها در این مدت میخواستند 5 نامزد بی لیلاقت به ما تحمیل کنند و حالا پشیمان شده اند
  همین کارها رو می کنند که بانی اختلاف و تفرقه می شوند

 7. محمدی گفت:

  وکیل الرعایا که نیست وکیل المفنافع هستند
  فقط به دنبال حیات خلوت برای خودشان هستند

 8. امیر گفت:

  نمیدونم چرا نمایندگان به جای اینکه به فکر حل مشکلات استان باشند به فکر اهداف خودشون هستن
  شعارهای انتخاباتی نمایندگان با اعمالشون نمیخونه
  شاید با تغییر گزینه ها تاثیری در اوضاع جیب نماینده ها ایجاد میشه!!!!!!

 9. منتقد به نوشتارهاي با حروف مقطعه گفت:

  خبر فوري- استاندار آذربايجان غربي مشخص شد
  بنا بر اخبار واصله از منابع آگاه، جناب آقاي الف – ب ِ پِ- ت ِ ث ِجیم – چ ِ ح ِ خ ِ دال- ذال- ر ِ- ز ِ- ژ ِ-سین-شین-صاد-ضاد-طا-ظا-عین-غین-فِ-قاف-کاف-گاف-لام-میم-نون-واو-ه ِی بعنوان گزينه نهايي استانداري آذربايجان غربي معرفي شد.
  نكته اخلاقي:
  از اين پس مردم ديگر خودشان از بين حروف اول اسم و فاميلي هر كس بايد حدس بزنند چه كسي را مي گويند.

 10. امیر گفت:

  نمایندگان محترم دنبال منافع بادندی و گروهی هستند و معاملات سیاسی . وای به حال مردم بدبخت و بیچاره

 11. I cannot thank you enough for the article post.Really looking forward to read more. Will read on…

دیدگاه خود را به ما بگویید.