تاریخ انتشار :شنبه ۸ شهریور ۹۳.::. ساعت : ۷:۰۰ ق.ظ

   343 بازدید

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در تبریز : توسعه ایران نیازمند توسعه همه جانبه استان هاست.

جوان پرس : معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی آذربایجان شرقی در تبریز افزود : توسعه ایران نیازمند توسعه همه جانبه استان هاست و راه 20ساله ای که در سال 84 آغاز شده ایرانی توسعه یافته در افق 1404 را ترسیم کرده است .

محمد باقرنوبخت گفت : برای رسیدن به این هدف باید از تمام ظرفیت های ملی و استانی استفاده کنیم .

http://www.baharnews.ir/images/docs/000015/n00015091-b.jpg

 

وی افزود: به دوعلت باید سند چشم انداز توسعه کشور اجرایی شود یکی مردم ایران شایسته رسیدن به ایرانی توسعه یافته اند و دیگری وجود ظرفیت های این هدف در کشور است.

نوبخت گفت : اهداف سند چشم انداز توسعه 20 ساله کشور فراموش نشده بلکه راه رسیدن به این هدف تغییرکرده و تاکتیک همان تاکتیک قبلی است.

معاون رییس جمهوری به میزان بودجه امسال کشور اشاره کرد و گفت: دو هزار و 110 میلیارد ریال بودجه عمومی و 410 هزار میلیارد ریال بودجه عمرانی کشور است که2 هزار و 310 میلیارد ریال بودجه تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) به آذربایجان شرقی تخصیص داده شده و برای طرح های ملی نیز پنج هزار و 30 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

نوبخت گفت: برای طرح های ملی استانی شده (ویژه) نیز 597 میلیارد ریال بودجه اختصاص یافته و هزار و 570 میلیارد ریال نیز برای ایجاد توازن در منطقه در اختیار این استان قرار گرفته است.

وی مجموع بودجه تخصیصی به آذربایجان شرقی را 9 هزار و520 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: اختصاص این اعتبارات به تحقق منابع تعریف شده بستگی دارد که تاکنون 75 درصد این منابع محقق شده است.

نوبخت افزود: در صورتی که اعتبارات تخصیص یافته صد در صد صورت نگیرد دولت تمام اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان را صد در صد اختصاص خواهد داد و همچنین به طرح های ملی استانی شده که تعداد آنها در آذربایجان شرقی 104 طرح است در صورت اتمام طرح های عمرانی تا پایان 93صد در صد اعتبار خواهیم داد.

نوبخت در باره دریاچه ارومیه و احیا دوباره آن گفت: مشکل این دریاچه خاص استان های آذربایجان شرقی و غربی نیست بلکه این دریاچه متعلق ایران است و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی از برنامه های عملی ستاد احیا دریاچه حمایت های لازم مالی را خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی هم در این نشست بردقت درگزینش کارمندان دولت تاکیدکرد و گفت: دولت باید به دور از مقاصد سیاسی، افرادی متعهد، متخصص و اهل وفا را جذب کند و به شایسته سالاری بها دهد و پس از بکارگیری نیز نظارت و کنترل داشته و در امور خود اولویت بندی کند.

 

آیت الله مجتهد شبستری افزود: دولت سازمان بزرگی است و باید از هر نظر منسجم باشد و نباید امور دولت در هم تداخل داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی به بحث دریاچه ارومیه و احیا آن اشاره کرد و گفت: موضوع این دریاچه از بحث های مهم کشور است اما متاسفانه کار و یا برنامه ای که در این خصوص قابل لمس باشد صورت نگرفته است.

آیت الله مجتهدشبستری افزود: خطرات زیست محیطی این دریاچه نه تنها استان های همجوار این دریاچه بلکه دیگر استان ها را نیز دامن گیر می کند و زندگی انسان ها می تواند در مخاطره باشد.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 46393
دیدگاه خود را به ما بگویید.