تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۵ مرداد ۹۶.::. ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ

   483 بازدید

حسن روحاني مرد اعتدالي دوازدهم رسما سكان دار دومين دوره مديريت خود بر حساس ترين ، مهم ترين ، پرحاشيه ترين قوه كشور  شد و به تبع آن قرار است كابينه دوازدهم را  ظرف دو هفته آينده به خانه ملت معرفي كند.

جوان پرس / عبدالسلام معروفي : حسن روحاني مرد اعتدالي دوازدهم رسما سكان دار دومين دوره مديريت خود بر حساس ترين ، مهم ترين ، پرحاشيه ترين قوه كشور  شد و به تبع آن قرار است كابينه دوازدهم را  ظرف دو هفته آينده به خانه ملت معرفي كند.
زمزمه هاي در خصوص رفتن برخي از وزرا و اشخاص شنيده مي شود و مباحثي هم مبني بر ماندگاري و ابقاي برخي چهره هاي شاخص در محافل و مجالس مطرح است.
فارغ از همه اين مسايل ، تغيير و تركيب بدون شك 4 سال عمر دولت روحاني در دور دوم بسيار سخت خواهد گذاشت و در كنار همه مسايل خارجي ، فشارها و تحريم ها ؛ حواشي داخلي هم مزيد بر علت خواهد شد تا 4 سال پر از تنش و چالش را پشت سر بگذاريم.
مشكلات اقتصادي و ركود بازار بعنوان اصلي ترين هرم توسعه يك كشور امروز مردم را دچار ياس و نااميدي فراوان كرده است ؛ از يك طرف با كمبود اعتبارات و بودجه در اجراي پروژه ها دست و پنجه نرم مي كنيم و از طرف ديگر كمبود نقدينگي و ركود نسبي بازار و فشار تحريم ها هم باعث گرديده تا بازار در كماي كامل فرو برود و اين كار دولت اعتدالي را بسيار سخت خواهد كرد.
چالش بعدي دولت در سال اول انتخاب كابينه مورد انتظار تمام جريان ها ، هواداران و مردمي است كه با هزاران اميد و آرزو يكبار ديگر به روحاني اعتماد كردند تا بلكه اندكي از دردهايشان را التيام بخشند و مرهمي براي زخم هاي تاول زده آنان باشد و در اين مسير انتخاب مديران توانمند ، كارآمد ، شايسته ، كم حاشيه ، متخصص و متعهد مي تواند تا حدود زيادي به اين آرزوها جامه عمل بپوشاند و انتظارات 24 ميليون راي اعتدالي را برآورده سازد.
چينش وزراي توانمند ، مردمي و بدون حاشيه مي تواند حتي پيش زمينه تقويت جريان اعتدال و اصلاح طلبي در كشور را براي افق 1404 فراهم سازد در غير اينصورت جريان مخالف كليددار و سكاندار دولت بعدي خواهد شد.
در حوزه انتخاب وزرا ؛ اساسي ترين انتخاب ، انتخاب وزير كشور و به تبع آن انتخاب استانداران ، فرمانداران و بخشداران در كلان شهرها ، استان ها و بخش هاي مختلف است كه ارتباط مستقيم با مردم دارند و يكي از نقاط ضعف دولت تدبير و اميد در كلان كشور و به تبع آن ، اين منطقه ضعف اساسي در انتخاب مديران مياني بوده كه باعث ايجاد چالش ونارضايتي شده است و انتظار مي رود در دوره جديد با تغيير رويكرد اساسي نسبت به انتخاب و انتصاب نيروهاي توانمند همت گمارند كه بتوانند ناخداي خوبي براي اين كشتي در 4 سال آتي باشند.
انتخاب استانداران مردمي ، توانمند و كم حاشيه مي تواند مسير خدمت را هموارتر و كار را براي دولت دركلان كشوري آسان تر نمايد.
آذربايجان غربي بعنوان يكي از محروم ترين استان هاي كشور در اكثر شاخصه ها نيازمند نگاه ويژه است و اين نگاه مي تواند در انتخاب مديران توانمندش خود را نشان دهد.
قربانعلي سعادت مرد اعتدالي و سياستمدار كهنه كاري است كه آبانماه سال 92 از ميان صدها گزينه سكان هدايت استان را بر عهده گرفت.حال از آن مدت 45 ماه مي گذرد و اين روزها و بر آستانه تغيير كابينه برخي ها خود را به ساختمان رياست جمهوري و وزارت كشور رسانده و با نفوذ ، لابي و مصاحبه درصدد كسب صندلي استانداري دور بعدي استان هستند .
اگر گزينه اي قوي تر از سعادت انتخاب شود كه مي تواند آينده استان تضمين گردد در غير اينصورت با نگاهي گذرا به شرايط پيش رو و اسامي افراد مورد بحث و با همه اين اوصاف و با در نظر گرفتن تمام شرايط استاني و برنامه هاي پيش رو در حوزه هاي مختلف اقتصادي ، عمراني ، سياسي و فضاي موجود ” ابقاي سعادت ” در كنار تغيير در رويكرد و برنامه ها و گزينش برخي از افراد به نفع آينده استان خواهد بود.

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 106617
یک دیدگاه

  1. 110 گفت:

    استاندار فقط رضازاده

دیدگاه خود را به ما بگویید.