تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۳ مرداد ۹۱.::. ساعت : ۳:۳۹ ق.ظ

   513 بازدید

مردم به هوش باشید؛بلاهای بزرگتری در راه خواهد بود.

پایگاه خبری تحلیلی جوان/احسان قلندری در وبلاگ شخصیش درباره زلزله تحلیلی زیبا از این بلای الهی داشته که باخواندن این نوشته متوجه اشتباهمان در برخورد با اعمال دینی خواهیم شد. او می نویسد نگاه تک بعدی و یک جانبه به اتفاقات و رویدادها خصوصا بلایای الهی موجب عدم دریافت هشدارهای الهی می گردد که این نیز ناشی از کم کاری و بی توجهی متولیان دینی و مذهبی خواهد بود.

زلزله بلایی خطرناک از سوی خدا برای تارکین امر به معروف و نهی از منکر است. عده ای فسق و فجور می کنند و عده ای نیز بی خیال می گردند و بلای الهی نصیب آنان می گردد.

منطقه ارسباران : منطقه ای که در آن چند شهر و روستا  واقع شده است. دیاری تفریحی برای مرفهین بی درد جامعه و دیاری محروم برای طبقه مستضعف آذربایجان شرقی. هنوز هم در این مناطق خان مداری وجود دارد و روند انتخابات گذشته حکایت از روند رو به رشد روش های مافیایی در این منطقه است. اتفاقاتی همچون جریان استخر آبش احمد و… نمونه ای از اقدامان خان مدارانه در منطقه ارسباران است.

گناه گردشگران: عده ای از گردشگران که برای فرار از روزه و تفریح به این منطقه آمده و در کنار تفریح و تظاهر علنی به روزه خواری به شرب خمر و گاها کارهای نامشروعی می پردازند . هیچ حرمتی برای روزه و رمضان قائل نیستند.

گناه ساکنین منطقه : ترک امر به معروف و نهی از منکر و عدم اعتراض به پایمال کنندگان احکام اسلامی .

پیامدهای منفی بی توجهی به بلای الهی

یکی از بزرگترین گناهان کبیره الامن من مکر الله است یعنی انسان خود را از مکر الهی در امان بداند. عده ای به دنبال این هستند که دین را عادی سازی کنند و عرفی سازی دین جزو برنامه های آنان است. در حالیکه عرف باید عرف دینی باشد نه دین خود را با عرف غالب تطبیق دهد. که ممکن است برای دریافت پیام این هشدارهای الهی بلاهای بعدی و بزرگتر در پیش روی مردم قرار گیرد.

مواجهه مسئولین و مردم با بلای زلزله بزرگ اخیر آذربایجانشرقی

اگر در پیام ها , مصاحبه ها و سخنرانی های مسئولین دقت کنیم هیچ یک به دعوت مردم برای توبه اشاره ای نداشتند و همتی نگمارده اند. توصیه تلویزیون به خوابیدن در پارک ها و فضای سبزها بدون توصیه به استغفار و استمداد از درگاه الهی بوده است.

اما مردم؛ بر خلاف انتظار 23 ماه رمضان (شب قدر سوم امسال) به غیر از چند مسجد بزرگ و مهم تبریز , مساجد محلات جای خود را به پارک ها و فضای سبز ها داده بود. دعا و نیایش نیز جای خود را به سرگرمی و تفریح داده بود. امروز در مسیر خیابان آذربایجان نیز خانواده هایی به تعداد قابل توجهی مشغول صرف صبحانه و نهار در ملا عام بوده اند. اینک ما این سئوال را داریم . آیا برای فرار از زلزله و بلایای الهی باید استغفار کرد و یا به خیال اینکه در فضای باز خطری متوجه نمی شود به نافرمانی بیشتر و علنی خدا پرداخت.

به جریان طوفان نوح اگر مروری داشته باشیم . بی شک بیادمان خواهد افتاد که پسر نوح دربالای ترین نقطه و مرتفع ترین مکان قرار گرفت تا ازبلای الهی در امان باشد و خدا او را در بلایش هلاک کرد .

مردم به هوش باشید؛

بلاهای بزرگتری در راه خواهد بود.

با خدا آشتی کنیم و استغفار

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7074
دیدگاه خود را به ما بگویید.