تاریخ انتشار :چهار شنبه 11 ژانویه 12.::. ساعت : 12:30 ق.ظ

   347 بازدید

neysari1

خبرگزاری جوان//حجت السلام نیساری رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به مهلت چهار روزه شکایت  بر رای صادر شده در هیئت اجرایی مبنی بر رد صلاحیت نامزدهای انتخاباتی  گفت : چنانچه موارد مطروحه توسط هیئت اجرایی برای رد صلاحیت نامزدها  توسط فرد نامزد رد و خلاف آن اثبات شود فرد مذکور به مرحله بعد صلاحیت خواهد رفت وگرنه در مرحله اول حضور وی در انتخابات به عنوان کاندیدا کان لم یکن تلقی می شود.

وی  گفت از 24 دی هیئت نظارت استان پرونده نامزدها را بررسی و نظریه کارشناسی خود را به تهران اعلام خواهد کرد و نهایتا هیئت نظارت مرکزی است که نظر خود را اعلام می کند. آقای نیساری افزود طبیعی است که در این روند عده ای صلاحیت خواهند گرفت و عده ای نیز رد صلاحیت  می شوند و دوباره نامزدهای انتخابات مجلس می توانند در دو روز مهلت شکایت بر رای صادره اعتراض کنند.

نیساری گفت بعد از این مرحله نوبت به شورای محترم نگهبان که متشکل از دوازده حقوق دان و فقیه است می رسد که نتایج کلی هیئت نظارت مرکزی را بررسی و اعلام نظر نهایی برای شروع تبلیغات در چهار اسفند توسط کاندیداها را اعلام  نمایند.

این مقام سیاسی استان افزود : هیچ فشاری نمی تواند بر روند تغییر صلاحیت ها از سوی گروهها و نفرات صاحب نفوذ بر روی شورای نگهبان تاثیر داشته باشد و این امر نیز در طول سالیان متمادی اثبات شده و به هیچ عنوان این ترفندها جواب نداده و یقینا شورای نگهبان و هیئت های نظارت بر انتخابات کار خود را با قدرت به پیش خواهند برد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان در توصیه ای به نامزدهای محترم مجلس شورای اسلامی گفت : نامزدها به قانون عمل کنند و به آن تمکین داشته باشند ، که این اولین و آخرین حرف ماست.

وی در مورد تبلیغات زود هنگام بعضی از نامزدها نیز گفت :اینکه نامزدها در مجالس مشورتی در بین دوستان و آشنایان و فامیل از عملکرد خود دفاع می کنند و خود را معرفی می نمایند موردی ندارد ولی مشکل از آنجا پیش می آید که برخی در مجالس عمومی و خصوصی به رای دادن نفرات حاضر به خود اشاره کرده و عملا تبلیغ زود هنگام دارند که این کارها باعث تاثیر در صلاحیت نامزدها نیز خواهد شد.

آقای نیساری در مورد عوامل حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای نیز گفت : مسلما مردم اول به نظرات مقام معظم رهبری به عنوان ولی امر خود گوش میکنند و بعد از مشخص شدن معیارها  به وظایف خود عمل می کنند. وی ادامه داد مردم ما هر زمانی دیده اند که بر علیه نظام جمهوری اسلامی دشمن دندان تیز کرده و توطئه هایی بر سر دارد بیشتر از هر زمان دیگری برای حفظ امنیت و آرامش کشورشان و تثبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی در انتخابات حضور داشته اند . وی در پایان مصاحبه نقش خواص و نخبگان جامعه و رسانه های کشور را نیز از تاثیر گذارترین موارد دانست.

Print Friendly
کدخبر : 912
5 دیدگاه

 1. اكبري says:

  آقاي نيساري عزيز
  مثلا شما حاج نادر قاضي پور را باز هم ردصلاحيت كرديد دوره گذشته هم اين كار را انجام داديد ولي شكست خورديد امسال باز هم به حول و قوه الهي شكست خواهيد خورد براي اينكه دست بالاي دست زياد هست برادر من! يدالله فوق ايديهم!! حاج نادر ما باز هم صلاحيت اش را از مافوق شما خواهد گرفت و باز هم از جانب ملت به عنوان نماينده برگزيده خواهد شد

 2. reza says:

  سلام محض رضای خدا این حامد خلیلی رئیس ستاد مشایی در استان شده ؟؟؟

  خواهش میدم توضیح دهید . در ویلاگ زیر دیدم:

  http://sobheazad.blogfa.com/

 3. لوگوی ما رو بیار بالا

  از همه پایین گذاشتی

  سریع عوضش کن

 4. م............گ says:

  عامل ترور مترجم ایتالیایی کتاب آیات شیطانی که از حوزه انتخابیه بروجرد کاندید شده بود به دلیل یک نامه سراسر کذب اداره کل تعیین صلاحیت و اسناد وزارت اطلاعات غیر ملتزم به اسلام و نظام جمهوری اسلامی نامیده شد و رد صلاحیت شد.

 5. حسين says:

  آقاي نيساري چرا آقاي محمودزاده نماينده مهاباد را ردصلاحيت نموده ايد با اين كارتان ضربه سختي بر نظام اسلامي و مشاركت مردم در انتخابات زديد واقعا متاسفم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.