تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ شهریور ۹۱.::. ساعت : ۱۲:۰۷ ب.ظ

   547 بازدید

جواب سردبير هفته نامه كوشا به  سايت آينا نيوز

 در خصوص مطلب ( تيتر قابل تامل نشريه طرفدار استاندار آذربايجان غربي )

سلام دوست عزيز

 بي شك ارتباط و تعامل در فضاي رسانه بدور از هرگونه تخريب وجوسازي مي تواند در تنوير افكار عمومي به همه ما كمك كند ، لذا بر خود لازم مي دانم از اظهارنظر و لطفتان نهايت تشكر را داشته باشم.

  بنده به عنوان عضو كوچكي از جامعه پويايي رسانه اي منطقه و كشور كه امروز بيشتر از هر روز ديگر اين تحرك و پويايي لازم است، هميشه شما را يكي از خوبان و صاحب نظران و صاحب سبك اين عرصه مي دانم وبراي شما ارزش زيادي قائلم ، اما در خصوص مطلب منتشره و تحليل و ديدگاه شخصي خودتان ذكر چند مورد را جهت شفاف سازي موضوع ضروري مي دانم.

    در بخشي از مطلب اين سايت آمده ؛ ( اين مطلب سرآغاز فصل مترقي از مناسبات رسانه ها و دولتمردان است و يا اتفاق ديگري خواهد افتاد؟ ) با اين حال ابهاماتي در اين خصوص وجود دارد كه توجه شما را به خواندن ادامه مطلب دعوت مي كنم ؛

   1 – همچنان كه بارها اشاره كرده ام و مطالب متفاوتي هم در وب و هم نشريه كوشا در اختيار شما قرار گرفته ؛ تغيير و جابجايي مديران يك امر كاملا طبيعي و عاديست و مدير مسوول اين نشريه هم قريب به 4 سال در كسوت فرماندار شهرستان شوط ( يكي از شهرهاي تازه تاسيس استان ) مشغول به كار بودند و حال كه مديريت ارشد استان تصميم به جابجايي گرفته ، نمي توان با ديد غرض ورزانه و انتقادي وارد شد ، چه بسا كوشا تابحال هيچ گونه اشاره اي به اين موضوع نداشته و نخواهد داشت . ( آقاي غني زاده چه مدير ستادي باشند و چه نباشند  … ) و چاپ اين مطلب هيچ ربطي به تغيير ايشان ندارد و چه بسا كوشا در طول دوران مديريتي آقاي غني زاده اگر جاي احساس كرده و لازم ديده ، نسبت به تحليل و واكاوي در عملكرد مسوولين دولتي و كارگزاران گام بر داشته و مي دارد. ( مطالعه مطالب آرشيو وب و كوشا سند بارزي بر ادعاي بنده است ).

 2- گزارش مربوطه كه اصل آن هم در وب آمده با عنوان( اعتراف معاون استاندار به ناتواني دولت در پروژه هاي علاج بخشي درياچه اروميه )  برداشت از صحبت هاي شخص معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي در خصوص پروژه هاي علاج بخشي درياچه اروميه در نشست خبري هفته گذشته بوده و با مطالعه اجمالي گزارش  و در توضيحات سيد جواد محمودي هم آمده و در ادامه به نقش نمايندگان در احيا و حفظ وضعيت اسفناک درياچه اروميه اشاره شده ، خود معاون استاندار هم اذعان و اعتراف کرده که با اين اعتبارات اندک نمي توان در جهت احياي زيست بوم درياچه اروميه به اين زوديها به نتيجه رسيد و كجاي اين مطلب در جهت حمايت ، تائيد و يا رد عملكرد مديريتي استاندار آذربايجان غربيست ؟ ! .

  چرا كه روند خشك شدن درياچه اروميه تنها به عملكرد اين دولت مربوط نيست و يك غم نامه طويل و عريض مي خواهد كه بايستي نوشت و با توجه به  وقايع پيش رو وقول و قرارهاي دولت در چند سال اخير اين تيتر آمده ، حال معاون استاندار دست به دامن مردم  شده است ( چون برخي از صاحب منصبان ما هر كجا لازم دانستند توپ را به ميدان مردم مي اندازند و با بررسي اجمالي اين مهم در چند سال اخير تضاد دوگانه اي در گفته ها و عملكرد متوليان امر ديده ايم ) و نوشتن اين گزارش و تيتر هم در اين مسير است.

  3- نشريه کوشا در طول 12 سال عمر فعاليتي خود به عنوان يكي از قديمي ترين و موفق ترين رسانه در منطقه وابسته به هيچ شخص ، حزب و گروهي نيست ، همه دوستان و خوانندگان عزيز مي دانند اين هفته نامه رسانه اي است كه در خط ولايت و رهبري و بر اساس نياز مخاطبين و مصالح نظام و ملت حركت مي كند و بر اساس اصول تعريف شده چارچوب نظام و موازين شرعي و قانوني گام بر مي دارد.

  ( با مطالعه آرشيو نشريه مي توان به اين مهم دست يافت كه کوشا در اداي دين و رسالتش با محوريت ؛ اطلاع رساني ، آگاهي بخش و انعکاس واقعيت ها بدون چشم پوشي بوده و چه بسا در کنار اطلاع رساني عملکرد دولت و سيستم اجرايي هم در اين دولت و هم دولت گذشته اگر جايي مشکل و ضعفي ديده نسبت به معرفي به مسوولان امر گام برداشته است.)

 4- کوشا در طول مديريت ارشد آقاي وحيد جلال زاده در كسوت استاندار آذربايجان غربي و همه مديران سابق همواره برپايه حق و حقيقت رسالت خبري و رسانه اي خود کار کرده است و وامدار هيچ شخص و گروهي نيست.

 5- چاپ اين مطلب بمعناي نفي ويا تائيد عملکرد دولت و يا شخص استاندار در ساير بخش ها و حوزه ها نيست و در ادامه راه چنانچه خللي در ارايه خدمات به مردم و اعتلاي نام کشور و نظام و البته پيرامون دستورات رهبري وارد شود ، کوشا مجدداً اطلاع رساني می کند و پيشتاز خواهد شد.

 6- همانطور كه اشاره كردم ، نوشتن اين مطلب هيچ ربطي به تغيير آقاي غني زاده ، مدير مسوول نشريه ندارد و چه بسا در طول دوران مديريت ايشان در کسوت فرمانداري همواره هيئت تحريريه کوشا در مسير رهبري و ولايت و با محوريت قراردادن رسالت مطبوعاتي و رسانه اي خود گام برداشته است وبرخی از نقاط ضعف دولت و مدیریت ارشد استان را یادآور شده است.

 ۷- البته ناگفته نماند به اذعان بنده وحید جلال زاده و برخی  از مدیرانش ( نه همه آنها و نه در همه حوزه ها ) در این مدت به رغم مشکلات پیش رو و کمبود اعتبارات و برخی از نقاط ضعف موجود توانسته اند تا حدودی کارنامه قابل قبولی از خود بر جای بگذارند.

 ( کارنامه موفق وی در بعد سیاسی در استان و عدم وابستگی و باج خواهی به برخی از جریانهای فکری در طول این مدت سند بارزی بر این ادعاست ُ چه بسا وی هم دارای نقاط ضعفی در مجموعه مدیریتی خود است و مشکلات زیادی به تبع شرایط پیش رو در حال حاضر در استان داریم که باید حل شوند و وظیفه همه ماست در کنار نقد منصفانه با ارائه راهکار و نکته نظرات کارشناسی این تهدیدها را به فرصت در جهت توسعه استان و کشور تبدیل کنیم. )

۸ – اظهار نظر در خصوص اين مطلب ديدگاه شخص مديريت محترم سايت است و هيچ ربطي به ديدگاه و خط و مشي کوشا و فعاليت اين حوزه و بخش ندارد و همچنانکه شاعر مي گويد : « هر کس از ظن خود شد يار من ! »

 با تشکر و احترام فراوان – معروفي سردبير نشريه کوشا

مطلب : تیتر قابل تامل نشریه طرفدار استاندار آذربایجان غربی+تصویر 

Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 7442
دیدگاه خود را به ما بگویید.