تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ شهریور ۹۶.::. ساعت : ۵:۰۰ ب.ظ

   145 بازدید

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: امسال یکهزار و 200 میلیارد ریال اعتبار برای ارتقاي کیفیت شبکه توزیع برق در این استان هزینه می شود.

جوان پرس : مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: امسال یکهزار و 200 میلیارد ریال اعتبار برای ارتقاي کیفیت شبکه توزیع برق در این استان هزینه می شود.

اکبر حسن بكلو اظهار کرد: این اعتبارات که از محل اعتبارات سرمایه ای شرکت توزیع برق تامین می شود برای اجرای طرح های ارتقاء کیفیت برق، افزایش سطح ولتاژ و کاهش تلفات و استاندارد سازی و بهسازی شبکه هزینه خواهد شد.
وی با تاکید بر اولویت اجرای طرح های کیفی سازی شبکه برق استان بیان کرد: با توجه به اینکه به برکت انقلاب اسلامی اکنون تمام شهر ها و 2 هزار و 871 روستای آذربایجان غربی برقدار شده، کیفی سازی خدمات و ارتقا سطح ولتاژ شبکه توزیع برق آذربایجان غربی در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه با تخصیص این اعتبار و اجرای طرح های کیفی سازی، صنعت برق آذربایجان غربی متحول می شود، اظهار کرد: امسال با اجرای طرح های افزایش کیفیت شبکه توزیع برق، میزان تلفات شبکه از 12.6 دهم درصد به 11 درصد کاهش می یابد.
وی ادامه داد: برای کیفی سازی شبکه برق 27 طرح با 240 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت امسال در استان آذربایجان غربی به بهره برداری رسید و این روند تا پایان امسال نیز ادامه می یابد.
وی افزود: اکنون تیم های کیفی سازی، شبکه برق تمام نقاط آذریجان غربی را رصد کرده و با شناسایی و بررسی نقاط ضعف به بهسازی و بازسازی کیفیت شبکه برق استان اقدام می کنند.
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی در خصوص برق رسانی به حاشیه نشین های شهر های استان نیز گفت: در حال حاضر ساماندهی و جمع آوری برق های غیر مجاز طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در سطح استان در دستور کار قرار گرفته است.
حسن بگلو اضافه کرد: بر همین اساس به ساخت و سازهای غیر مجاز در حاشیه شهرها تا زمان تعیین تکلیف، به صورت غیر دائم و موقت برق رسانی می شود و منازل مسکونی حاشیه نشین ها نیز برقدار خواهد شد.
Print Friendly, PDF & Email
کدخبر : 107495
دیدگاه خود را به ما بگویید.