تاریخ انتشار :شنبه 17 ژوئن 17.::. ساعت : 9:00 ق.ظ

   137 بازدید

موسي زاده
مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در سازمان منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: مهار ریزگردهای نمکی در پیرامون دریاچه ارومیه تاکنون ۱۷ میلیارد هزینه برداشته است.

جوان پرس : مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در سازمان منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: مهار ریزگردهای نمکی در پیرامون دریاچه ارومیه تاکنون ۱۷ میلیارد هزینه برداشته است.

مجید موسی زاده در نشست خبری مشترک مدیران دستگاه‌های ذیربط طرح احیای دریاچه ارومیه که در سال جلسات فرهنگسرای خانه جوان برگزار شد اظهار کرد: تاکنون و در قالب راهکارهای 27 گانه ستاد احیا دریاچه ارومیه 17 میلیارد و 650 میلیون تومان برای مهار ریزگردهای نمکی از سوی سازمان منابع طبیعی آذربایجان غربی هزینه شده است.

وی افزود: با این رقم کار مهار ریزگردهای نمکی در 47 هزار هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه به انجام رسیده است.

موسی زاده گفت: گردوغبار کانون‌های مربوط به خشکی دریاچه ارومیه متفاوت از گردوغبار در سایر مناطق است و به دلیل داشتن برخی عناصر احتمال بروز بیماری‌های مختلف را در پی دارد.

وی تصریح کرد: تا کنون چندین کانون گردوغبار پراکنده در شهرستان‌های ارومیه، سلماس و میاندوآب شناسایی و مهار شده‌اند.

مدیر اجرایی پروژه‌های احیای دریاچه ارومیه در منابع طبیعی آذربایجان غربی گفت: عملیات کاشت و نگهداری بوته‌های گیاهی شورپسند در حدود یک هزار و 418  هکتار از اراضی اطراف دریاچه ارومیه به انجام رسیده و در 417 هکتار نیز نهال کاری شده است.

وی افزود: در صورت احیای کامل دریاچه ارومیه، کانون‌های گردوغبار به خودی خود مهار و دیگر نقش منابع طبیعی در روند احیا به انتهای می‌رسد.

موسی زاده گفت: هم اکنون در بسیاری از کانون‌های ریزگرد رطوبت کافی در کف زمین وجود دارد که مانع از بلند شدن طوفان‌های نمکی می‌شود.

Print Friendly
کدخبر : 105231
دیدگاه خود را به ما بگویید.